۱۱ نظر
ورش برای تقویت میل جنسی

معرفی بهترین ورزش‌ها و تمرینات برای تقویت میل جنسی

تعداد بازدید

14205

زمان مطالعه

9 دقیقه

آخرین به روز رسانی

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
فهرست مطالب

  کدام ورزش برای تقویت میل جنسی، بیشترین تاثیر را دارد؟ ممکن است وقتی به باشگاه می‌روید، هدف اصلی شما تقویت قوای جنسی نباشد. اما لازم است بدانید که ورزش‌کردن علاوه‌بر داشتن اندامی ورزشی و خوش‌فرم می‌تواند به تقویت میل جنسی و قوای آن نیز کمک بسیاری کند.

  تمرینات ورزشی باعث پیشرفت در انعطاف‌پذیری و افزایش قدرت بدنی و توانایی فرد می‌شود. برای تقویت قوای جنسی خود ورزش‌ها و تمریناتی که در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم را در برنامه روزانه خود بگنجانید تا به نتیجه دلخواه‌تان برسید.

  فواید ورزش و تمرینات ورزشی برای تقویت میل جنسی

  خوشبختانه مطالعات نشان می‌دهد که ورزش منظم می‌تواند میل جنسی افراد را افزایش دهد. تمرینات کاردیو یا تمرینات قدرتی، فواید زیادی برای سلامتی دارد؛ اما آیا فکرش را می‌کردید که ورزش برای تقویت میل جنسی هم مفید باشد؟! بله دقیقا همینطور است!

  فواید ورزش برای تقویت میل جنسی مردان

  تحقیقات نشان می‌دهد که فقط دو ساعت و نیم ورزش در هفته می‌تواند تستوسترون (هورمونی که روی توانایی و میل جنسی مردان موثر است) آقایان را تا ۱۵ درصد افزایش دهد و اختلالات مربوط به غده‌های هورمون‌های جنسی را تا ۴۶ درصد کاهش دهد. آماری که نام بردیم بسیار مهم است، چرا که سطح تستوسترون پایین و اختلالات هورمون‌های جنسی تاثیر منفی بر میل جنسی آقایان دارد و حتی منجر به اختلال نعوظ می‌شود.

  تمرینات قدرتی، سطح تستوسترون آقایان را افزایش می‌دهد و ماهیچه‌هایی را که برای فعالیت جنسی به آن نیاز دارید، تقویت می‌کند؛ مثل بازوها، شکم و پاها.

  یوگا همچنین ورزش خوبی برای تقویت میل جنسی است زیرا سیستم قلبی عروقی شما را تقویت می‌کند و در عین حال انعطاف پذیری شما را افزایش می‌دهد، که رابطه جنسی را جالب‌تر و سرگرم کننده‌تر می‌کند.

  خبر خوب دیگر این است که از دست دادن چربی شکمی، می‌تواند جریان خون را در آلت تناسلی افزایش دهد و نعوظ بهتر و رضایت بیشتری را برای شما و همسرتان به همراه داشته‌باشد. بدنی خوش فرم، می‌تواند باعث شود که احساس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید و از نظر جنسی اعتماد به نفس‌تان افزایش پیدا کند.

  فواید ورزش برای تقویت میل جنسی زنان

  مطالعات مربوط به اثر ورزش روی میل جنسی خانم‌ها نشان داد که زنان از ورزش سود جنسی متفاوتی می‌برند. یک تمرین شدید بر هورمون‌ها، انتقال دهنده‌های عصبی و فعالیت سیستم عصبی آن‌ها تأثیر بسیار مثبتی می‌گذارد. تنها ۲۰ دقیقه ورزش می‌تواند برانگیختگی جنسی زنان را تا ۱۶۹ درصد افزایش دهد.

  فواید کلی ورزش برای تقویت میل جنسی

  • استرس و افسردگی را کاهش می‌دهد: با انجامِ ورزش برای تقویت میل جنسی، آرامش و شادی بیشتری را تجربه خواهید کرد.
  • به کنترل سطح انسولین کمک می‌کند: سطح انسولین نامتعادل باعث بهم ریختن تعادل و نظم هورمون‌های جنسی می‌شود؛ در نتیجه میل جنسی از دست می‌رود.
  • فشار خون، کلسترول و خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می‌دهد: انجامِ ورزش منظم باعث برانگیختگی سریع‌تر در زنان و بهبود مشکلات مربوط به نعوظ مردان می‌شود.

  کدام ورزش برای تقویت میل جنسی بهتر است؟

  در این قسمت می‌خواهیم تکلیف بهترین ورزش برای تقویت میل جنسی را روشن کنیم. خوشبختانه فقط یک تمرین و ورزش برای این هدف وجود ندارد. شما بین موارد زیر حق انتخاب دارید.

  ۱. بدنسازی و تمرینات قدرتی

  تمرینات قدرتی می‌تواند مثل یک دارو برای زندگی جنسی شما موثر باشد. تمرین با وزنه باعث می‌شود بدن تستوسترون تولید کند. ورزش قدرتی همچنین عضلات مرکزی مثل عضلات کف لگن را قوی‌تر می‌کند که هم در میل جنسی و هم کیفیت رابطه جنسی شما موثر است. تمریناتی مثل:

  • کرانچ
  • اسکات
  • پرس سینه
  • تمرینات سرشانه
  ورزش برای تقویت اندام تناسلی

  ۲. تمرینات کگل

  انجام تمرینات Kegels یا همان کگل، یک حرکت درمانی خوب برای میل جنسی مردان و زنان به حساب می‌آید. زیرا این تمرین‌ می‌تواند به استقامت و قدرت ماهیچه‌های پلویک (عضلات کف لگن) کمک کند که منجر به رابطه جنسی بهتر می‌شود. مردان می‌توانند با انقباض عضلات کف لگن خود، رابطه بهتر و طولانی‌تری داشته باشد.

  همچنین زنان با تمرینات کگل می‌توانند برانگیختگی بهتر و ارگاسم باکیفیت‌تری را تجربه کنند. تمرین کگل نه فقط برای قوای جنسی شما مفید است، بلکه تجربه بهتری هم برای همسرتان می‌سازد، چراکه عملکرد شما بهتر خواهد شد.

  نحوه انجام کگل اینگونه است که سعی کنید ماهیچه‌های کف لگن خود را به مدت ۱۰ ثانیه منقبض کنید، سپس چند ثانیه استراحت کنید و دوباره این انقباض را تکرار کنید.

  ۳. ورزش یوگا

  تمرینات یوگا هم انعطاف پذیری و قدرت بدن شما را بالا می‌برد که به مدت زمان و کیفیت رابطه جنسی می‌افزاید. هم اینکه روحیه شما را آرام می‌کند تا ذهن و روان‌تان فرصتی برای برانگیختگی و لذت بردن از یک زمان دونفره صمیمی داشته باشد.

  بسیاری اوقات زنان و مردان به علت استرس و اضطراب، نمی‌توانند زمان باکیفیتی با همسرشان تجربه کنند، ولی با یوگا می‌توانید آرامش و احساس امنیت را دوباره داشته باشید.

  ۴. ورزش هوازی

  اهمیت این ورزش برای تقویت میل جنسی و عملکرد جنسی را دست کم نگیرید! ورزش‌های هوازی به بهبود جریان خون در اندام‌های تناسلی و همچنین تنظیم هورمون‌های جنسی کمک می‌کنند. هوازی همچنین باعث ترشح هورمون‌های شادی مثل اندورفین می‌شود که شما را آرام و سرحال می‌کند. نتیجه همه این اتفاقات بهبود بخش صمیمانه زندگی با همسر است.

  یک توصیه خوب! با همسرتان ورزش کنید!


  سعی کنید با همسرتان ورزش کنید تا هم هردو از مزایای ورزش بهره مند شوید و هم زمان باکیفیتی باهم گذرانده باشید. ورزش‌هایی مثل رقص یا حتی پیاده روی با همسر می‌تواند شما را بهم نزدیک تر کند، مهر و عاطفه بین‌تان را بیشتر کند و در نهایت باعث بهتر شدن رابطه جنسی‌تان هم شود.

  نمونه تمرینات ورزشی برای تقویت قوای جنسی

  هریک از این تمرینات، برای پوزیشن‌های مختلف در رابطه جنسی مناسب است. برای هر قسمت از بدن ۲ حرکت در نظر گرفته شده، تمرینات مربوط به هر قسمت را کامل انجام دهید و بعد به سراغ انجام تمرینات روی قسمت‌های دیگر بروید. در انجام تمرینات به این دو نکته توجه کنید:

  1.  هر تمرین را در ۳ ست پشت‌ سر هم و در هر ست ۱۵ تا ۲۰ بار تکرار کنید؛ بین هر ست نیز ۳۰ ثانیه استراحت داشته‌باشید.
  2.  اهمیت تنفس در حین تمرینات را همواره به یاد داشته باشید؛ وقتی بر روی عضلات خود فشار احساس کردید عمل دَم و زمانی‌که عضلات ریلکس می‌شوند عمل بازدم را انجام دهید.

  تمرینات بالاتنه

  این یک قانون جنسی ساده است؛ هرچه وزن خود را در زمان طولانی‌تری کنترل کنید، برای زمان بیشتری می‌توانید در رابطه جنسی فعال باشید و به اوج قوای جنسی برسید.

  ۱. شنا با توپ سوئیسی

  شنا با توپ برای تقویت میل جنسی

  عضلات هدف: شانه‌ها، قفسه سینه، پشت بازو

  نحوه انجام حرکت

  • برای این انجام این ورزش برای تقویت میل جنسی، ساق پاهای‌تان را روی توپ سوئیسی قرار دهید و حرکت شنا را انجام دهید؛
  • این حرکت را در ۳ ست و در هر ست ۱۵ تا ۲۰ بار تکرار کنید.

  ۲. دراز کشیدن

  تمرین تقویت قوای جنسی

  عضلات هدف: کمر، شکم

  نحوه انجام حرکت

  • ابتدا به پشت دراز بکشید و پاها را کاملاً روی زمین قرار دهید؛
  • سپس زانوها را به سمت قفسه سینه خم کنید و با دست‌های‌تان زیر زانوهای خود را بگیرید؛
  • به مدت ۳۰ ثانیه در همین حالت بمانید، هر چند بار که می‌توانید این حرکت را تکرار کنید.

  تمرینات پایین‌تنه

  تقویت عضلات پا باعث افزایش قدرت بدنی و قوای جنسی می‌شود؛ هرچقدر انعطاف‌پذیری مفصل ران شما بهتر و بیشتر باشد، آزادی عمل شما نیز بیشتر خواهد بود.

  ۳. تکیه‌دادن

  ورزش برای تقویت میل جنسی

  عضلات هدف: ماهیچه چهار سر ران

  نحوه انجام حرکت

  • بر روی یک تشک زانو بزنید؛
  • زانوها باید در زاویه ۹۰ درجه قرار گیرند؛
  • سر، پشت و ران‌ها نیز موازی باهم باشند؛
  • به عقب خم شوید، مانند اینکه می‌خواهید به جایی تکیه دهید؛ ۲ تا ۳ ثانیه مکث کنید؛
  • سپس این ورزش برای تقویت میل جنسی را تکرار کنید.

  ۴. کشش عضله مفصل ران

  تمرین میل جنسی

  عضلات هدف: مفصل ران

  نحوه انجام حرکت

  • یک قدم به جلو بردارید، به‌گونه‌ای که پاهای‌تان حدود یک متر از هم فاصله داشته باشد؛
  • زانوها را کمی خم کنید و لگن خود را به جلو فشار دهید، تا وقتی احساس کشش کنید؛
  • ۳۰ ثانیه مکث کنید؛
  • سپس با پای دیگر این حرکت را انجام دهید.

  تمرینات استقامت

  تمرینات استقامتی که به شکلی حرکات رابطه جنسی را شبیه‌سازی می کنند، می‌توانند از خستگی زودهنگام عضلات در زمانی که به آنها نیاز دارید، جلوگیری کنند.

  ۵. پل باسن

  پل باسن برای تقویت عضلات لگن

  عضلات هدف: باسن، همسترینگ

  نحوه انجام حرکت

  • به پشت دراز بکشید و زانوهای‌تان را خم کرده و عضلات باسن را منقبض کنید و به سمت بالا ببرید و سپس روی زمین بگذارید؛
  • سپس بعد از ۳ ثانیه مکث، این تمرین را دوباره تکرار کنید.

  ۶. شنا

  تمرین تقویت میل جنسی

  عضلات هدف: شانه‌ها، قفسه سینه، پشت بازو

  نحوه انجام حرکت

  • برای انجام این تمرین فقط به یک جفت جوراب و یک سطح لیز نیاز هست؛
  • حرکت شنای سوئدی را تصور کنید و دست‌های‌تان را ثابت نگه دارید؛
  • بدن خود را اول به سمت عقب و سپس به سمت جلو سر دهید تا وقتی‌که شکم شما روی دست‌های‌تان قرار گیرد؛
  • این ورزش برای تقویت میل جنسی را تکرار کنید.

  تمرینات انعطاف‌پذیری 

  قدرت و استقامت، بدون داشتن بدنی نرم و انعطاف‌پذیری بالا، بی‌ارزش است. افزایش قدرت و انعطاف‌پذیری به شما کمک می‌کنند تا هیجان خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید و لذت بیشتری از رابطه جنسی داشته باشید.

  ۷. کشش متقاطع

  ورزش برای تقویت میل جنسی

  عضلات هدف: کف لگن، عضلات مرکزی بدن

  نحوه انجام حرکت

  • ابتدا به پشت دراز بکشید و زانوهای‌تان را خم کنید و زانوی راست خود را به سمت سینه بالا بیاورید؛
  • قسمت خارجی زانو را با دست چپ‌تان بگیرید و به سمت شانه چپ خود بکشید؛
  • بعد از ۳۰ ثانیه مکث، پا را عوض کرده و تمرین را تکرار کنید.

  ۸. کوهنوردی

  ورزش تقویت میل جنسی

  عضلات هدف: کمر، شکم

  نحوه انجام حرکت

  • در حالت ۴ دست و پا قرار گیرید، سپس پای راست خود را به سمت عقب بکشید تا صاف و کمی متمایل به راست باشد؛
  • انگشتان پا باید روی زمین قرار گیرد؛
  • حالا پای راست خود را بلند کنید و روی پای چپ خود ببرید؛
  • سپس پاها را عوض کرده و این ورزش برای تقویت میل جنسی را تکرار کنید.

  چگونه از نظر جنسی فعال تر شویم؟

  علاوه بر انجام دادن ورزش برای تقویت میل جنسی، یک سری راهکارهای دیگر هم برای رسیدن به این هدف وجود دارد که در ادامه برای‌تان لیست می‌کنیم.

  الویت زندگی، رابطه عاطفی با همسر باشد!

  این موضوع شاید پیش پاافتاده به نظر برسد یا عده‌ای متوجه نباشند که چقدر مهم است. تمام بخش‌های زندگی شما باید حول خانواده و رابطه عاطفی با همسرتان باشد تا زندگی برای‌تان از بعد جنسی و بعدهای دیگر شیرین شود. صرف گذراندن زمان باکیفیت با همسر، تلاش برای حل تعارض‌ها، محبت و مهر و عاطفه بیشتر برای همسر و … به صمیمیت رابطه شما کمک می‌کند و نتیجه‌اش شگفت انگیز خواهد بود.

  نوازش‌های فیزیکی بیشتر با همسرتان داشته باشید!

  نوازش آنقدر مهم است که نه تنها روی رابطه جنسی بلکه روی کل زندگی مشترک اثر می‌گذارد. شاید فکر کنید پیش نوازی فقط محدود به آغوش و بوسه و لمس محبت آمیز است، (هرچند که این عاشقانه‌ها مهم است) اما لزوما همین‌ها نیست. شما می‌توانید از ابتدای روز برای همسرتان پیام‌های احساسی و تحریک کننده بفرستید.

  استرس‌تان را مدیریت دهید!

  استرس برای ما آدم‌های قرن ۲۱ ام یک اتفاق عادی شده اما استرس شدید و مزمن، نابود کننده همه چیز است، حتی کیفیت رابطه جنسی. یاد بگیرید که با روش‌های مناسب استرس خود را مدیریت کنید. استرس روی عملکرد جنسی مردان و توانایی برانگیختگی و ارگاسم زنان اثر وحشتناکی دارد؛ آنقدر که پس از مدتی هردو از رابطه جنسی متنفر می‌شوند و آن را کنار می‌گذارند.

  اگر لازم است که برای برطرف کردن احساس‌های آزار دهنده با مشاور صحبت کنید، حتما این کار را انجام دهید.

  تغذیه سالم داشته باشید!

  رژیم غذایی پرچرب و بسیار شیرین سلامتی شما را تهدید می‌کند و حتی ترشح هورمون‌های جنسی را هم برهم می‌زند. نتیجه این اتفاق چیزی جز از دست رفتن کیفیت زندگی جنسی نیست.

  بیشتر از میوه‌ها، سبزیجات، آجیل، حبوبات، ماهی و پروتئین استفاده کنید. از غذاهای بسته‌بندی‌شده و فست‌فودی دوری کنید. اگر اضافه وزن دارید، به فکر مدیریت وزن باشید.

  سخن پایانی

  انجام ورزش به صورت منظم تاثیر زیادی بر افزایش قوا و میل جنسی زنان و مردان دارد. در این مطلب بهترین تمرینات و ورزش‌ها برای این موضوع را معرفی کردیم. علاوه بر معرفی ورزش برای تقویت میل جنسی، چندین راهکار مهم و موثر را هم برای این هدف توصیه کردیم.

  منبع: menshealth

  لطفا به این مطلب امتیاز دهید
  4.5/5 - (76 امتیاز)
  این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  برچسب ها:
  سید محسن ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. تمرینات کگل که تقویت کننده اصلی کمربند لگنی و عضلات کف لگن به است به صورت ناقص اشاره شده و میشد حداقل چند حرکت مفید از تمرینات کگل رو میگذاشتید. توضیحات هم ناقص بود.

  حتی دقت به زاویه استخوان لگن در خانم ها که ۱۲۰ درجه ست و در آقایان ۹۰ درجه، خیلی چیزا رو روشن میکنه

  در سطوح مختلف و نه فقط رو همون تکه استخوان


  که خیلی کم و جزئی بخش اهمیت داده میشه. چه در ورزش و چه پزشکی. چون قول میدم اکثر رزمی کار ها نمیدونن و نهایتا به قد و بالا یا پاواز کردن و کمی انعطاف بیشتر که اتفاقا هم عالیه و هم لازم، ربط میدن چون....

  محمد ۱۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام من از لحاظ جسمی خیلی لاغر هستم قبلا میرفتم باشگاه بعد دیگه نرفتن حالا میخوام تو خونه با تمرینات ورزشی بدنم سر فرم بیارم میشه اینکارو بکنم بعد برا تمرینات ورزشی تو خونه بدون وسایل باشگاه بهم بگین که چه تمرینی باید چند ست بزنم ممنون

  کارشناس فیتامین ۱۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز ما در فیتامین برنامه ورزشی در منزل و بدون تجهیزات هم داریم. برای دریافت مشاوره عدد 12 را شماره 10009848 بفرستید.

  مریم موحد ۱۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  ممنون از همراهی شما

  علی ۱۰ شهریور ۱۴۰۱

  مرسی از مطلب مفیدتون

  ×
  app-presentation