۲۱ نظر
بارفیکس برای قد

چطور با بارفیکس قد بکشیم؟

تعداد بازدید

13819

زمان مطالعه

10 دقیقه

آخرین به روز رسانی

۲۸ آذر ۱۴۰۲
فهرست مطالب

  آیا بارفیکس برای قد تأثیر دارد؟ یعنی می‌توان روی بلند شدن قد با تمرین‌های ورزشی و استفاده از میله بارفیکس حساب باز کرد؟

  خیلی از افراد به دنبال راهی برای افزایش قد هستند. عده‌ای حتی روش‌هایی همچون مصرف دارو یا انجام جراحی را امتحان می‌کنند، اما اکثر افراد به دنبال راه‌های ساده‌تر و ایمن‌تری می‌گردند. یک روش مطمئن و بدون عوارض، انجام ورزش‌های کششی و بارفیکس است.

  در این مطلب به همه این سوال‌ها پاسخ خواهیم داد؛ همچنین به نحوه صحیح انجام حرکت بارفیکس برای قد و تأثیر فوق‌العاده‌اش بر بدن می‌پردازیم. در پایان هم چند نکته کاربردی برای بلند شدن قد را با شما درمیان می‌گذاریم.

  آیا بارفیکس موجب افزایش قد می شود؟

  در حقیقت بارفیکس زدن به‌طور مستقیم قد شما را بلند نمی‌کند. به بیان دقیق‌تر، این تمرین ورزشی به بهبود وضعیت بدن شما کمک می‌کند و شما را بلندتر از قبل نشان می‌دهد.

  وضعیت بدنی خوب عمدتاً متکی به عضلات میان‌تنه و پشت قوی است که مسئول ثابت نگه داشتن ستون فقرات هستند. هنگام انجام حرکات بالاتنه و تقویت این عضلات مانند بازو، قفسه سینه، عضلات پشت کمر و شکم، می‌توانید حالت عمودی بهتری داشته باشید تا بالاتنه‌تان در یک راستا و متعادل بماند.

  تاثیر بارفیکس بر قد

  حرکت ورزشی بارفیکس، ماهیچه‌های زیادی را در بدن به کار می‌اندازد که از جمله می‌توان به ماهیچه‌های شکمی، قفسه سینه، بازو و کمر اشاره کرد. هرچند تقویت این عضلات تأثیری بر روی اندازه قد شما ندارد، اما به بهبود وضعیت بدن شما کمک می‌کند تا بلندتر به نظر برسید.

  بهبود وضعیت بدنی و قد شما به شدت قوی بودن ماهیچه‌های کمر و شکم‌تان، بستگی دارد که مسئول استحکام ستون فقرات شما است. بنابراین وقتی شما این نواحی را تقویت کنید، به‌طور مؤثری ماهیچه‌های لازم برای ایجاد تعادل را می‌سازید.

  به‌علاوه این‌که با انجام ورزش‌هایی مثل بارفیکس برای قد که ماهیچه‌های کمرتان را تقویت می‌کند، توجه شما بیشتر نسبت به آن ناحیه جلب می‌شود. با تمرکز بیشتر به آن ناحیه هم راحت‌تر می‌توانید صاف بایستید و شکم و کمر کشیده‌تری داشته باشید و بلند قد به‌ نظر برسید؛ پس این حرکت را به‌طور منظم انجام دهید.

  بارفیکس برای افزایش قد

  بارفیکس برای چی خوبه | فواید بارفیکس برای سلامتی

  بارفیکس تأثیر مثبت و ارزشمندی بر سلامت شما دارند. انجام صحیح بارفیکس، به‌طور مؤثر علائم شانه‌درد، کمردرد و خستگی گردن را تسکین می‌دهد. علاوه‌بر این با تمرینات قدرتی (از جمله بارفیکس) خطر بیماری‌هایی مانند نقرس، دیابت یا کلسترول بالا به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

  تمرین منظم کششی برای ریه‌ها و قلب شما مفید است. به ویژه ظرفیت ریه‌ها را افزایش می‌دهد، ضربان قلب را تنظیم می‌کند و خطر سکته مغزی را همراه با بیماری‌های قلبی عروقی کاهش می‌دهد.

  فواید بارفیکس برای افزایش قد

  همان‌طور که گفتیم بارفیکس تأثیر مستقیمی بر افزایش قد ندارد، اما با کمک موارد زیر به خوش‌فرمی بدن و کشیده‌ نشان‌دادن اندام‌تان کمک می‌کند.

  ۱. عضلات پشت و بالاتنه را تقویت می‌کند

  بارفیکس، عضلات مختلف کمر مانند عضله ذوزنقه‌ای، عضله پشتی بزرگ، عضله زیرخاری و راست‌کننده ستون فقرات را درگیر می‌کند. به لطف تمرین بارفیکس، این عضلات قدرتمند‌تر می‌شوند. این تمرین همچنین عضلات شانه و بازو را به کار می‌گیرد و اگر به ‌طور منظم بارفیکس بزنید، شانه‌ها و ساعدهای‌تان تقویت خواهد شد.

  تقویت این عضلات با کمک به حفظ ساختار صحیح بدن و راست قامت نگه داشتن بدن، شما را بلندتر نشان می‌دهد. یک بدن بدون قوز یا گودی کمر، قطعا بلندتر از فردی داری قوز کمر است.

  ۲. باعث ترشح هورمون رشد می‌شود

  انجام منظم بارفیکس برای قد به خصوص اگر در سن رشد هستید، باعث می‌شود بدن‌تان هورمون‌های رشد بیشتری را تولید و ترشح کند که برای بلندتر شدن شما ضروری است.

  با این حال، به‌خاطر داشته باشید که ورزش بیش‌ازحد یا ورزش به‌صورت غلط، ممکن است باعث آسیب به شما و یا حتی مانع موفقیت‌تان شود. بنابراین اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از تمرین بارفیکس بگیرید، باید آن را دقیق و صحیح انجام دهید.

  ۳. به ساخت یک بدن عضلانی و ورزیده‌‌تر کمک می‌کند

  یکی دیگر از مزایای بارفیکس برای قد، به‌دست‌آوردن بدن ورزشکاری و به اصطلاح فیتنسی است. بارفیکس نه‌تنها کمک می‌کند تا راست‌قامت شوید بلکه توده عضلانی کلی بدن را بالا می‌برد و به همین ترتیب چربی کمتری خواهید داشت.

  شما می‌توانید سطح تناسب اندام و قدرت کلی بدن را با بارفیکس‌های منظم افزایش دهید؛ زیرا تمرینات مقاومتی-قدرتی سطح آمادگی کلی شما را افزایش می‌دهند. شما به معنای واقعی کلمه‌، تمام بدن خود را هنگام انجام یک بارفیکس بالا می‌برید.

  بلند شدن قد با بارفیکس

  فواید آویزان شدن از میله بارفیکس چیست؟

  آویزان شدن از میله بارفیکس در مدت‌های مشخص، یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش قدرت بدن است. باورتان نمی‌شود؟ ادامه مطلب را بخوانید تا با دیگر فواید حرکت بارفیکس برای قد آشنا شوید.

  یک سری گروه های عضلانی را فعال و تقویت می‌کند

  بله فقط با آویزان شدن از یک میله بارفیکس (حتی بدون اینکه برای بارفیکس زدن تلاش کنید) یک سری گروه‌های عضلانی خود را درگیر می‌کنید که به مرور به تقویت این عضلات می‌رسد. عضلاتی مثل:

  • قسمت بالایی پشت
  • شانه‌ها
  • میان تنه
  • ساعد
  • خم کننده‌های دست و مچ

  فشار روی ستون فقرات را رفع می‌کند

  اگر تمام روز پشت میز هستید یا مدام خوابیده‌اید، به احتمال زیاد، ممکن است که ستون فقرات شما فشرده یا سفت شده باشد. اینکه فقط میله بارفیکس را بگیرید و از آن آویزان شوید، مثل یک استراحت برای کمر شماست!

  یک تمرین کششی برای بالاتنه است

  آویزان شدن از میله بارفیکس برای قد یک تمرین کششی عالی برای کمر، بازوها، شانه‌ها و عضلات شکم شما است که با گرفتن میله و مقابله با نیروی گرانشی ایجاد شده است.

  اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را در کمترین زمان بگیرید، باید یک برنامه تمرینی مناسب داشته باشید. همین حالا برنامه تمرینی خودتان را از مربیان فیتامین دریافت کنید.

  سوال‌هات رو از مربی بپرس!
  سوال‌هات رو از مربی بپرس!
  نمیدونی برای رسیدن به اندام دلخواهت چکار کنی؟ شماره تماست رو ثبت کن تا مربی راهنماییت کنه.

  درد شانه را کاهش می‌دهد

  آویزان شدن برای افرادی که دچار گیرافتادگی شانه و حتی آسیب روتاتور کاف هستند بسیار مفید است. دلیلش این است: آویزان شدن علاوه بر کشش شریان‌های بازویی، تاندون فوق خاری را نیز کشیده و تقویت می‌کند و این تاندون است که عمدتاً مسئول قدرت، تحرک و استقامت شانه است. همچنین باعث بهبود دامنه حرکتی شانه‌ها می‌شود.

  وضعیت بدن را اصلاح می کند

  از آنجایی که هر دو دست شما میله بارفیکس را نگه می‌دارند، وزن بدن به طور مساوی بین دو دست تقسیم می‌شود. این کار به تنظیم مجدد تراز بدن، صاف کردن کمر و اصلاح هرگونه عدم تعادلی که ناخواسته در بدن ایجاد شده، کمک می‌کند.

  روش صحیح بارفیکس زدن برای افزایش قد

  برای این‌که نتایج خوبی از حرکت بارفیکس بگیرید، باید این حرکت را به‌درستی انجام دهید. در زیر نحوه درست تمرین با بارفیکس را مرحله به مرحله آموزش می‌دهیم:

  • ابتدا زیر میله بارفیکس بایستید و بازوهای‌تان را بالای سر ببرید؛
  • کف دست‌های‌تان را از خود دور کنید؛
  • حالا بپرید و انگشتان شست خود را به دور بارفیکس بپیچید و سفت آن را بگیرید؛
  • پاهای شما باید کاملا از زمین جدا شود؛
  • برای این‌که تعادل پایین‌تنه را حفظ کنید، یکی از پاها را روی دیگری به حالت ضربدری بگذارید و برای این‌که ستون فقرات را سفت نگه دارید، شکم‌تان را درگیر کنید؛
  • حالا به‌آرامی آرنج‌های‌تان را خم کنید تا بدن شما به سمت بالا کشیده شود؛
  • تیزیِ آرنج‌ها باید صاف به سمت زمین باشد؛
  • از چرخش بدن جلوگیری کنید؛
  • بدنتان را تا جایی بالا بیاورید که چانه شما با بارفیکس هم‌سطح شود؛
  • حالا کمی مکث کنید. سپس در یک وضعیت کنترل‌شده، بدن‌تان را پایین بیاورید و به وضعیت اول بازگردید.

  نکات مهم کار با بارفیکس برای افزایش قد

  نه فقط تمرین بارفیکس برای قد، بلکه همه تمرینات اگر به‌درستی و به‌طور منظم انجام نشود، مطمئناً تاثیر مثبتی ندارند و حتی بدتر از آن، باعث درد و صدمه هم می‌شود. هنگام انجام حرکات کششی برای افزایش قد، باید نکات زیر را رعایت کنید. این نکات به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت حرکات کششی را انجام دهید و مطمئن شوید که آسیبی نخواهید دید.

  1. در ابتدا نباید بیش از ۵ بار کشش را انجام دهید؛
  2. بعد از این‌که توانستید ۵ بار حرکت بارفیکس برای قد را انجام دهید، به مرور هفته‌ای ۱ یا ۲ حرکت دیگر اضافه کنید؛
  3. وقتی بدن‌تان را به بالا کشیدید، کمی مکث کنید؛
  4. برای نگه‌داشتنِ میله نباید به صورت خطرناک بپرید.

  برنامه بارفیکس برای افزایش قد

  تمرین با میله بارفیکس یکی از بهترین تمرین‌هایی است که برای افزایش قد می توانید انجام دهید. در ادامه یک برنامه خلاصه با میله بارفیکس برای قد می‌آوریم.

  ۱. برپی + اسکات + بارفیکس

  این تمرین اصلا ساده نیست؛ اما به تحریک هورمون رشد، تراکم استخوان و رشد عضلات و همین‌طور بهبود وضعیت بدنی شما کمک می‌کند که در نهایت قد شما را می‌تواند بلند کند.

  نحوه انجام حرکت

  • زیر میله بایستید؛
  • یک برپی بزنید؛
  • سپس یک اسکات انجام دهید؛
  • پس از آن یک حرکت بارفیکس را اجرا کنید!
  • سعی کنید ۵ مرتبه تکرار را در حداقل ۲ ست انجام دهید.

  ۲. آویزان شدن و بالا آوردن پاها

  نحوه انجام حرکت

  • از میله آویزان شوید؛
  • پس از چند ثانیه پاهای خود را در شکم جمع کنید؛
  • این تمرین را در ۵ تکرار در ۲ ست انجام دهید.

  ۳. شنا سوئدی + بارفیکس

  این هم یک تمرین سخت دیگر است اما ارزشش را دارد!

  نحوه انجام حرکت

  • یک شنا سوئدی بزنید؛
  • سپس یک بارفیکس برای قد انجام دهید؛
  • سعی کنید این تمرین را در ۲ ست با ۴ تکرار انجام دهید.

  ۴. نگه داشتن خود از میله بارفیکس

  نحوه انجام حرکت

  • این حرکت بارفیکس برای قد، ساده‌تر است، فقط کافی است از میله آویزان شوید؛
  • سپس خود را حداقل ۱۵ ثانیه در همین حالت نگه دارید.

  تاثیر حرکات کششی و بارفیکس در افزایش قد کودکان و بزرگسالان

  وقتی صحبت از افزایش قد می‌شود باید مشخص شود افزایش قد برای چه کسانی؟ کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال؟ یا بزرگسالان؟ چراکه این موضوع مشخصا به سن فرد بستگی دارد.

  اگر سنِ کودک یا نوجوان شما زیر ۱۸ سال است و صفحه رشدش باز است، هنوز امکان بلندشدن قد را دارد. اما اگر یک شخص بزرگسال هستید که صفحه‌های رشد شما بسته شده، دیگر هیچ ورزش و دارو و غذایی نمی‌تواند قدتان را بلند کند.

  بارفیکس برای قد کودکان مفید است؟

  هیچ ورزشی نمی‌تواند مستقیما کودک شما را بلندتر کند. این یک تصور اشتباه از حرکات کششی است که قد را بلند می‌کند. در حقیقت حرکات کششی (و ورزش های دیگر) با تحریک هورمون رشد روی قد کودکان یا نوجوانانی که در سن بلوغ هستند، تاثیر می‌گذارد. از طرف دیگر با اصلاح وضعیت بدنی و برطرف کردن گودی یاگوژپشتی، کودک را بلندتر نشان می‌دهد.

  به‌طور کلی ورزش برای کودکان و نوجوانان بسیار مناسب است؛ چراکه رشد و نمو کودک را تحت تاثیر مثبت قرار می‌دهد و به او کمک می‌کند تا از حداکثر پتانسیل رشدش بهره‌مند شود.

  بارفیکیس برای افزایش قد نوجوانان

  افزایش قد با بارفیکس بعد از بلوغ امکان‌پذیر است؟

  همان‌طور که گفتیم این یک افسانه رایج و البته اشتباه است که برخی از تکنیک‌ها و تمرینات کششی می‌تواند شما را قد بلندتر کنند.

  بسیاری از مردم فکر می‌کنند که فعالیت‌هایی مانند کوهنوردی، شنا یا پیلاتس می‌تواند قدشان را افزایش دهد. متأسفانه شواهد علمی کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد. اما نکته اینجاست که حرکات کششی و بارفیکس برای قد، می‌تواند شما را بلندتر (در حد ۳ یا ۴ سانتی‌متر) نشان دهد!

  قد شما در طول روز به دلیل فشردگی و فشار دیسک‌های غضروفی در ستون فقرات کمی متفاوت است. حرکات کششی می‌تواند دیسک‌های شما را از حالت فشرده خارج و ناهنجاری‌های ستون فقرات‌تان را برطرف کند. بنابراین قد شما تا حد بسیار کمی افزایش می‌یابد.

  برخی از این فعالیت‌ها مثل انجام بارفیکس برای قد و حرکات کششی، می‌تواند قد پنهان‌شده در ناهنجاری‌های ستون فقرات را آشکار کند و قد شما را تا حد بسیار کمی افزایش دهد. با این حال این یک تغییر واقعی در ارتفاع قد نیست؛ زیرا شما با انجام حرکات کششی پس از بلوغ هرگز قد نمی‌کشید.

  نکات مهم دیگر برای افزایش قد

  اکنون به جز انجام بارفیکس برای قد به سه نکته مهم و مؤثر دیگر که به خوش‌فرمیِ بدن و بلندقد نشان دادن شما کمک می‌کند، اشاره می‌کنیم.

  ۱. صاف بایستید و صاف بنشینید!

  شما در کنار تمرین بارفیکس برای قد می‌توانید با بهبود وضعیت و صاف ایستادن و نشستن، بدن‌تان را از حالت خمیدگی بیرون آورید و بلندتر به نظر برسید.

  چه نشسته باشید چه ایستاده، سعی کنید گوش‌ها، شانه‌ها و ران‌ها را در یک راستای عمودی قرار دهید. اگر برای مدت طولانی در این وضعیت بمانید، ممکن است خسته شوید و وضعیت بدن شما به هم بریزد.

  اگر مجبورید برای مدت زمان طولانی، بنشینید، هر یک ساعت یک‌بار در حدود دو دقیقه وضعیت خود را تغییر دهید. می‌توانید خود را بکشید، بایستید و یا راه بروید. این کار از سفت‌شدن ماهیچه‌های شما جلوگیری خواهد کرد.

  ۲. ورزش کنید!

  بلند شدن قد تا پیش از بسته شدن صفحات رشد، راه‌های زیادی دارد که همان‌طورکه گفته شد، یکی از موثرترین راه‌ها، ورزش است. انجام ورزش‌های مختلف مثل بسکتبال، والیبال، شنا، یوگا و بارفیکس می‌تواند موجب کشیدگی بدن و بلندی قد شود.

  ۳. برنامه غذایی مناسبی داشته باشید!

  در این قسمت بعد از توضیح بارفیکس برای قد و تأثیر تمرین با این وسیله ورزشی به تغذیه اشاره خواهیم کرد. همیشه پای تغذیه درمیان است.

  بله، نوع تغذیه و برنامه غذایی‌ ورزشی روزانه شما می‌تواند در تمام اتفاقات زندگی‌تان نقش به‌سزایی داشته باشد. یکی از این اتفاقات بلند شدن قد شماست. پسِ استفاده از یک برنامه غذایی ورزشی در کنار ورزش منظم می‌تواند تبدیل به تغییر بزرگ در زندگی شود.

  شما با استفاده از یک برنامه غذایی شامل ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و مواد معدنی در کنار ورزش و انجام حرکات کششی، با کاهش چربی بدن و عضلانی شدن‌تان به نتایج فوق‌العاده‌ای در مورد قد و ظاهر خود خواهید رسید.

  ۴. با متخصص رشد و غدد مشورت کنید!

  اگر کودک یا نوجوان شما قد کوتاهی دارد، بهتر است با پزشک مشورت کرده و درصورت نیاز درمان را شروع کنید. هرگز درگیر تبلیغات ماهواره‌ای یا اینترنتی نشوید و از داروهای ناشناس استفاده نکنید.

  برخی افراد به دنبال افزایش قد با هورمون رشد (GH) هستند. در حالی‌که GH می‌تواند قد را در کودکانی که به‌درستی رشد نمی کنند، بهبود بخشد، اما در بزرگسالان نتیجه بخش نیست.

  روش‌هایی مانندِ درمان‌های هورمونی یا جراحی‌های پزشکی، به دلیل ماهیت تهاجمی و پرهزینه بودن، توصیه نمی‌شود؛ چراکه ممکن است نتایج خطرناک و آسیب‌زایی در پی داشته باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم که با انجام بارفیکس برای قد و ورزش و رعایت نکات بالا، تمرکزتان را بر روی تناسب اندام بگذارید؛ نه معجزه‌ای برای افزایش قدتان.

  حواس‌تان به نکات زیر باشد!

  اگر هم به‌عنوان یک بزرگسال از قد خود راضی نیستید، چند راهکار وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید:

  • وضعیت بدن و پوسچر خود را اصلاح کنید: وضعیت نامناسب بدن می‌تواند چند سانتی‌متر قد هر کسی را بگیرد و او را کوتاه‌تر نشان دهد.
  • کفش‌های پاشنه‌دار یا لژدار را امتحان کنید: کفش‌هایی با پاشنه بلندتر انتخاب کنید یا از کفی‌های بلند استفاده کنید.
  • عضلانی شوید تا قوی‌تر به نظر برسید: اگر به‌طور‌کلی احساس کوچکی می‌کنید، تمرین با وزنه برای به‌دست‌آوردن عضله می‌تواند شما را عضلانی‌تر و با اعتماد‌به‌نفس‌تر کند.

  سوالات متداول

  آیا بارفیکس قد را بلند میکند؟

  بارفیکس مستقیما قد شما را بلند نمی‌کند. در واقع، این تمرین به بهبود وضعیت بدن شما کمک می‌کند و شما را بلندتر از قبل نشان می‌دهد.

  چگونه بارفیکس بزنیم تا قد بلند شویم؟

  برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید به درستی بارفیکس بزنید. در این مطلب مراحل و نکات انجام بارفیکس برای قد را آوردیم.

  بارفیکس چند سانتی‌متر قد را بلند میکند؟

  هیچ ورزشی نمی‌تواند باعث قد بلندی شود. حرکات کششی و بارفیکس می‌تواند شما را بلندتر (در حد ۳ یا ۴ سانتی‌متر) نشان دهد.

  سخن پایانی

  انجام بارفیکس برای قد به‌طور منظم شاید تأثیر فیزیکی چندانی بر قدتان نگذارد، اما فرم بدن‌تان را تغییر می‌دهد و با نتایج جالبی روبه‌رو خواهید شد.

  حرکات کششی همچون بارفیکس، باعث می‌شوند که عضلات شما قوی‌تر شوند و بلندقدتر به نظر برسید. در این مطلب درباره تاثیر بارفیکس و دیگر حرکات بر بلند شدن قد گفتیم و همچنین نحوه صحیح انجام بارفیکس برای قد را آموزش دادیم.

  منابع: nubestlivehealthyzapfitness

  لطفا به این مطلب امتیاز دهید
  4.5/5 - (39 امتیاز)
  این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  ایلیا ۲۴ تیر ۱۴۰۳

  روزی چند دقیقه از بارفیکس آویزان شویم

  مهدی ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

  😂😏من ۳ ماه آویزان شدم به طور مستمر روزی ۶ دقیقه
  از ۱۶۴ رسیدم ۱۷۱ در سن ۲۳ سالگی
  قد پدرم ۱۶۸
  قد مادرم ۱۵۸
  شفا گرفتم 🦦😏

  میتونم با بارفیکس قد بلند شوم

  yoosef ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

  سلام میشه بگید صفحات رشد چه زمانی بسته میشن

  کارشناس فیتامین ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز سن ثابتی برای همه افراد وجود نداره ولی معمولا قبل از هجده سالگی بسته میشه.

  victor ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام من 18 سال سنمه قدم 165 ایا امکان بلند تر شدن هست یا نه

  کارشناس فیتامین ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز ژنتیک بیشترین نقش را در تعیین قد داره. تا زمانی که صفحه رشدتون باز باشه، امکان افزایش قد وجود داره

  ×
  app-presentation