۶۲۹ نظر
کوچک کردن سینه

ورزش کوچک کردن سینه در کمترین زمان

تعداد بازدید

101419

زمان مطالعه

5 دقیقه

آخرین به روز رسانی

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
فهرست مطالب

  ورزش کوچک کردن سینه یکی از راه های کاهش سایز سینه ها است. شاید امروزه داشتن سینه‌های تقریبا بزرگ یک فرم بدنی ایده‌آل بنظر برسد. اما سینه‌های بزرگ مشکلات و عوارضی را به دنبال دارد.

  افرادی که سینه بزرگی دارند متوجه این مشکلات هستند و در پی حل مشکل هستند. در این مطلب از فیتامین اطلاعاتی درباره علل بزرگ شدن سایز سینه و ترفندهای تغذیه و تمرینات ورزشی به شما ارائه می‌کنیم.

  علت بزرگی سایز سینه خانم‌ها

  رشد پستان در طول زندگی زن رخ می‌دهد. ممکن است برخی از خانم‌ها سینه‌های بزرگ‌تر را ملاکی برای اندام ایده‌آل بدانند؛ اما ممکن است سینه‌های بزرگ برای برخی از زنان با ناراحتی‌ و درد (ناحیه گردن و کمر) همراه باشد.

  پس برای جلوگیری از این آسیب ها با راهکارهای تغذیه یا ورزش برای کوچک کردن سینه بیش تر آشنا شوید. سینه‌ها از بافت های چربی و ماهیچه‌ و غدد هورمونی و شیری تشکیل شده‌ است. بافت نرم داخل پستان را بافت چربی تشکیل داده‌است.

  اگر کوچک کردن سینه‌های بزرگ برای شما یک کابوس شده است. شاید تغییرات هورمونی در بدن‌تان عامل اصلی افزایش سایز این بافت شده است. پس اگر این چنین است، افزایش سایز سینه به مرور اتفاق می‌افتد. عوامل دیگر نیز در افزایش سایز سینه مؤثر است.

  • چاقی
  • بارداری
  • ژنتیک
  • مصرف برخی داروها

  تمرینات ورزشی هوازی و تغذیه مناسب ترفندهایی برای کاهش سایز سینه است. در ادامه مطلب با این ترفندها بیشتر آشنا می‌شویم.

  ورزش کوچک کردن سینه

  ورزش کوچک کردن سینه در یک هفته

  ترفندهای ورزشی برای کوچک کردن سینه شامل تمرینات بدنسازی و تمرینات هوازی است. به طور کلی انجام تمرینات ورزشی تأثیر بسیار زیادی در زیبایی و سلامت اندام فرد دارد. توجه کنید ورزش در کنار برنامه غذایی استاندارد شما را به هدف‌تان نزدیک می‌کند.

  ۱. انجام تمرینات هوازی مختلف

  بهترین و ساده‌ترین ورزش کوچک کردن سینه، تمرینات هوازی مثل: دوچرخه، طناب‌زدن، تردمیل و پیاده‌روی است. این تمرینات متابولیسم (سوخت‌ و ساز) بدن را افزایش می‌دهد. در نتیجه باعث تخریب ذخیره چربی پستان و کوچک کردن سینه خواهد شد.

  تمرینات کاردیو برای کاهش وزن کلی بدن بسیار موثر است. توصیه می‌‌شود سه جلسه یک ساعتی در هفته را به رقص، زومبا یا شنا اختصاص دهید. این تمرینات باعث کاهش وزن کلی بدن به خصوص سینه‌ها می‌شود. برای رسیدن به نتیجه فوق‌العاده و جلوگیری از شُل شدن و افتادگی سینه تمرینات هوازی و بدنسازی را با هم ترکیب کنید.

  ۲. تمرین با برنامه بدنسازی

  یکی از موارد ورزش کوچک کردن سینه برای مردان و زنان تمرینات بدنسازی با تمرکز بر چربی سوزی عضلات سینه‌ است. سینه محل‌ ذخیره چربی در بدن است. از این رو تمرکز روی ورزش‌ های پُر فشار و کاردیو باعث کاهش چشمگیر بافت چربی در سینه می‌شود.

  کاهش سایز کلی بدن به معنای کاهش سایز سینه است. تمرینات بدنسازی با تحلیل بافت چربی و تقویت عضلات سینه‌ به کاهش سایز سینه می‌انجامد.

  تمریناتی مثل: کراس‌اور، پول‌اور، نشر جانب، فلای معکوس برای عضله‌سازی و چربی‌سوزی چربی‌های سینه مؤثر است. اگر این تمرینات به شکل استاندارد در برنامه بدنسازی شما گنجانده شود. در نهایت باعث کاهش سایز سینه خواهد شد. در ادامه چند تمرین بدنسازی معرفی می‌کنیم.

  برنامه بدنسازی زیر نظر مربی
  برنامه بدنسازی زیر نظر مربی
  برای دریافت و مشاوره با مربی بدنسازی، شماره تماست رو ثبت کن.
  • شنا سوئدی

  شنا سوئدی به‌ عنوان تمرین قدرتی، سینه را سفت‌ و خوش فرم می‌کند. همچنین حرکت شنا سوئدی باعث تحلیل بافت چربیِ سینه و در نتیجه کاهش سایز منجر می‌شود. با ورزیده‌تر‌شدنِ بافت عضلات سینه‌ها، اندازه کلی این ناحیه بهتر به نظر می‌رسد.

  • پرس سینه

  پرس سینه یکی از تمرینات قدرتی دیگر برای کاهش سایز سینه است. انجام این تمرینات قدرتی باید به درستی و در زمان مناسب انجام شود تا تأثیرگذار شود.

  • پرس سینه دمبل

  • پرس بالاسینه هالتر

  • قفسه سینه دمبل

  توجه داشته باشید: تمرینات قدرتی تنها دلیل کاهش سایز سینه نیست. برای کاهش سایز بدن نیاز به ترکیب تمرینات هوازی و قدرتی است. ورزش کوچک کردن سینه باید اصولی و زیرنظر مربی باشد تا تأثیر مثبتی داشته باشد. برای  تأثیر تمرینات ورزشی می‌توانید چهار بار در هفته به مدت ۳۰ دقیقه به انجام تمرینات ورزشی بپردازید.

  نکات تغذیه‌ای برای کوچک کردن سینه

  در گذشته با کاهش مصرف غذایی و محدود کردن آن‌ها به کاهش وزن می‌پرداختند. گرسنگی شدید و طولانی مدت را تجربه می‌کردند. اما در آخر چیزی جز لاغری موقتی و از بین رفتن پوست و ریزش مو نصیب فرد نمی‌شد.

  امروزه با شناسایی بیشتر ماده غذایی و تأثیرات هر کدام بر بدن بدون تجربه گرسنگی شدید هر ماده مغذی را دسته‌بندی می‌کنند. یا این که چه ماده غذایی در افزایش متابولیسم بدن مؤثر است و باعث کاهش وزن می‌شود. برای کاهش سایز سینه نیز تغذیه بالطبع مؤثر است. در ادامه با مواد غذایی مؤثر در کاهش سایز سینه آشنا می‌شویم.

  ۱. مصرف چای سبز در رژیم غذایی

  چای سبز یکی از دمنوش‌‌های طبیعی برای کاهش وزن است. این نوشیدنی حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است. همچنین سوخت‌ و ساز بدن را برای چربی‌‌سوزی و کالری‌‌سوزی سرعت می‌بخشد. پس در کاهش چربی های سینه مؤثر است. علاوه ‌بر این نوشیدن چای سبز در طول روز انرژی شما را افزایش می‌دهد.

  چای سبز

  ۲. مصرف پودر زنجبیل در غذا و نوشیدنی

  زنجبیل مانند چای سبز به ‌عنوان یک محرک چربی‌ سوز طبیعی باعث افزایش سوخت‌وساز بدن، کاهش وزن و در نهایت کوچک شدن سینه است. می‌توانید از پودر زنجبیل در طبخ غذا یا همراه چای مصرف کنید. مصرف زنجبیل به صورت روزانه سه مرتبه برابر با کاهش وزن و سایز سینه است.

  ۳. مصرف بذر کتان در غذا

  تخم بذر کتان یک ماده اصلی برای کاهش وزن کلی بدن است. این ماده دارای اسید های چرب مفید است. برخی اسیدهای چرب به ‌ویژه اسیدهای چرب امگا ۳ برای بهبود عملکرد درست مغز، کاهش فشار خون و تنظیم هورمون‌ها ضروری است.

  قبل از این که شروع به ورزش کوچک کردن سینه کنیم. باید ابتدا بدانیم که علت بزرگی سینه ها چه هستند. گاهی ممکن است عدم تعادل هورمونی باعث افزایش سایز سینه باشد. بنابراین باید به روش دیگری و با مصرف داروی گیاهی یا مراجعه به پزشک این مشکل را حل کنیم. از این رو با مصرف بذر کتان این تعادل هورمونی تا حدی ایجاد خواهد شد.

  از آنجا که بدن ما برخی مواد مغذی مورد نیاز را تولید نمی‌کند. پس ما باید با مصرف بعضی غذاها این کمبود را جبران کنیم. تخم کتان و ماهی سالمون از نظر اسیدهای چرب امگا ۳ بسیار غنی هستند.

  پس تنظیم استروژن در کاهش سایز سینه مؤثر است. همچنین با اثرگذاری بر بهبود فرآیندهای هضم برای افزایش سوخت ‌و ساز بدن مفید است. تخم کتان را به غذای خود اضافه کنید یا با آب بنوشید.

  بذر کتان

  تأثیر لباس زیر در کوچک کردن سینه

  انتخاب لباس زیر مناسب در کوچک به نظر رسیدن سینه‌ها و کاهش سایز سینه تأثیر بسزایی دارد. همچنین لباس زیر مناسب از افتادگی سینه و بزرگ‌‌تر جلوه دادن آن جلوگیری می‌کند.

  لباس زیر باید سینه‌ها را جمع و جور نشان دهد و مناسب سایز خودتان باشد. چون اگر لباس زیر خیلی تنگ یا خیلی گشاد بپوشید. سینه‌هایتان در معرض افتادگی و  بزرگ‌ شدن قرار می‌گیرند.

  سخن پایانی

  اگرچه عمل جراحی گزینه متداولی برای کوچک کردن سینه است؛ اما راه‌های آسان ‌تر و بدون عوارض دیگر نیز در دسترس است. پس با استفاده از تمرینات و ورزش کوچک کردن سینه و تغذیه مناسب می‌توانید به سایز مناسب و دلخواه سینه برسید. اما اگر از دارو استفاده کردید قبل از مصرف با کارشناس تغذیه و ورزش فیتامین مشورت کنید.

  بهترین راهکار برای رسیدن به تناسب اندام پیروی از یک برنامه ورزشی لاغری برای کل بدن به همراه برنامه غذایی ورزشی است. این برنامه کاملا شخصی است و به خصوصیات فردی، سبک زندگی افراد، استرس و فیزیولوژی بدن بستگی دارد.

  منبع: helathine

  لطفا به این مطلب امتیاز دهید
  4.5/5 - (386 امتیاز)
  این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  بدون نام ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

  سلام من بیست سالمه میخوام سینه هامو کوچیک باشه میشه راهنمایی کنید.

  بهنازبرناک ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام من وزنم متعادل کردم اندام خیلی خوب شده ولی این کاهش وزن روسینه م تاثیری نداشته همچنان بزرگ بااینکه 12,کیلو وزن کم کردم ولی روسینه م تاثیری نداشته لطفاا راهنمای کنید،،

  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام من قدم یک و هفتاد و وزنم ۶۲ کیلوئه اگر وزن کم کنم می‌تونم ۵ سایز از سینه‌هام رو کم کنم چون سینه هام ۷۵ من ۷۰ دوست دارم با ورزش این امکان هست؟

  بی نام ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام من 37 سالمه دوس دارم سینه هام خیلی کوچیک باشه چکارکنم لطفا راهنمایی کنید

  رقیه سادات محمدی ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

  من ۲۱ ساله هستم دوست دارم که سینه هام کوچک باشن باید چیکار کنم؟

  ×
  app-presentation