106 نظر
Sending
User Rating 4.37 (89 vote)
کوچک کردن سینه

ورزش کوچک کردن سینه در کمترین زمان

تعداد بازدید

51250

زمان مطالعه

5 دقیقه
فهرست مطالب

  ورزش کوچک کردن سینه یکی از راه های کاهش سایز سینه ها است. شاید امروزه داشتن سینه های تقریبا بزرگ یک فرم بدنی ایده آل بنظر برسد. اما سینه های بزرگ مشکلات و عوارضی را به دنبال دارد.

  افرادی که سینه بزرگی دارند متوجه این مشکلات هستند و در پی حل مشکل هستند. در این مطلب از فیتامین اطلاعاتی درباره علل بزرگ شدن سایز سینه و ترفندهای تغذیه و تمرینات ورزشی به شما ارائه می کنیم.

   

  علت بزرگی سایز سینه خانم‌ها

  رشد پستان در طول زندگی زن رخ می‌دهد. ممکن است برخی از خانم‌ها سینه‌های بزرگ‌تر را ملاکی برای اندام ایده آل بدانند. اما ممکن است سینه‌های بزرگ برای برخی از زنان با ناراحتی‌ و درد (ناحیه گردن و کمر) همراه باشد.

  پس برای جلوگیری از این آسیب ها با راهکارهای تغذیه یا ورزش برای کوچک کردن سینه بیش تر آشنا شوید. سینه‌ها از بافت های چربی و ماهیچه‌ و غدد هورمونی و شیری تشکیل شده‌ است. بافت نرم داخل پستان را بافت چربی تشکیل داده است.

  اگر کوچک کردن سینه‌های بزرگ برای شما یک کابوس شده است. شاید تغییرات هورمونی در بدن تان عامل اصلی افزایش سایز این بافت شده است. پس اگر این چنین است، افزایش سایز سینه به مرور اتفاق می افتد. عوامل دیگر نیز در افزایش سایز سینه مؤثر است.

  • چاقی
  • بارداری
  • ژنتیک
  • مصرف برخی داروها

  تمرینات ورزشی هوازی و تغذیه مناسب ترفندهایی برای کاهش سایز سینه است. در ادامه مطلب با این ترفندها بیشتر آشنا می شویم.

   

  ورزش کوچک کردن سینه

   

  ورزش کوچک کردن سینه با تمرینات اختصاصی

  ترفندهای ورزشی برای کوچک کردن سینه شامل تمرینات بدنسازی و تمرینات هوازی است. به طور کلی انجام تمرینات ورزشی تأثیر بسیار زیادی در زیبایی و سلامت اندام فرد دارد. توجه کنید ورزش در کنار برنامه غذایی استاندارد شما را به هدف تان نزدیک می کند.

   

  ۱. انجام تمرینات هوازی مختلف

  بهترین و ساده ترین ورزش کوچک کردن سینه، تمرینات هوازی مثل: دوچرخه، طناب‌زدن، تردمیل و پیاده‌روی است. این تمرینات متابولیسم (سوخت‌ و ساز) بدن را افزایش می دهد. در نتیجه باعث تخریب ذخیره چربی پستان و کوچک کردن سینه خواهد شد.

  تمرینات کاردیو برای کاهش وزن کلی بدن بسیار موثر است. توصیه می‌ شود سه جلسه یک ساعتی در هفته را به رقص، زومبا یا شنا اختصاص دهید. این تمرینات باعث کاهش وزن کلی بدن به خصوص سینه ها می شود. برای رسیدن به نتیجه فوق ‌العاده و جلوگیری از شُل شدن و افتادگی سینه تمرینات هوازی و بدنسازی را با هم ترکیب کنید.

   

  ۲. تمرین با برنامه بدنسازی

  یکی از موارد ورزش کوچک کردن سینه برای مردان و زنان تمرینات بدنسازی با تمرکز بر چربی سوزی عضلات سینه‌ است. سینه محل‌ ذخیره چربی در بدن است. از این رو تمرکز روی ورزش‌ های پُر فشار و کاردیو باعث کاهش چشمگیر بافت چربی در سینه می شود.

  کاهش سایز کلی بدن به معنای کاهش سایز سینه است. تمرینات بدنسازی با تحلیل بافت چربی و تقویت عضلات سینه‌ به کاهش سایز سینه می‌انجامد. تمریناتی مثل: کراس‌اور، پول‌اور، نشر جانب، فلای معکوس برای عضله سازی و چربی سوزی چربی های سینه مؤثر است. اگر این تمرینات به شکل استاندارد در برنامه بدنسازی شما گنجانده شود. در نهایت باعث کاهش سایز سینه خواهد شد. در ادامه چند تمرین بدنسازی معرفی می کنیم.

   

  برای دریافت برنامه بدنسازی آنلاین و کاملا شخصی کلیک کنید 

   

  ـ شنا سوئدی

  شنا سوئدی به‌ عنوان تمرین قدرتی، سینه را سفت‌ و خوش فرم می‌کند. همچنین حرکت شنا سوئدی باعث تحلیل بافت چربیِ سینه و در نتیجه کاهش سایز منجر می شود. با ورزیده‌تر‌شدنِ بافت عضلات سینه‌ها، اندازه کلی این ناحیه بهتر به نظر می‌رسد.

   

  حرکت شنا سوئدی

   

   ـ پرس سینه

  پرس سینه یکی از تمرینات قدرتی دیگر برای کاهش سایز سینه است. به این منظور روی تختی یا میز دراز کشیده و پاها را آویزان کنید. بعد دمبل را در دست بگیرید. حال مرتب دمبل ها را بالا و پایین حرکت دهید. انجام این تمرینات قدرتی باید به درستی و در زمان مناسب انجام شود تا تأثیرگذار شود.

   

  توجه داشته باشید: تمرینات قدرتی تنها دلیل کاهش سایز سینه نیست. برای کاهش سایز بدن نیاز به ترکیب تمرینات هوازی و قدرتی است. ورزش کوچک کردن سینه باید اصولی و زیرنظر مربی باشد تا تأثیر مثبتی داشته باشد. برای  تأثیر تمرینات ورزشی می توانید چهار بار در هفته به مدت ۳۰ دقیقه به انجام تمرینات ورزشی بپردازید.

   

  نکات تغذیه‌ای برای کوچک کردن سینه

  در گذشته با کاهش مصرف غذایی و محدود کردن آن ها به کاهش وزن می پرداختند. گرسنگی شدید و طولانی مدت را تجربه می کردند. اما در آخر چیزی جز لاغری موقتی و از بین رفتن پوست و ریزش مو نصیب فرد نمی شد.

  امروزه با شناسایی بیشتر ماده غذایی و تأثیرات هر کدام بر بدن بدون تجربه گرسنگی شدید هر ماده مغذی را دسته بندی می کنند. یا این که چه ماده غذایی در افزایش متابولیسم بدن مؤثر است و باعث کاهش وزن می شود. برای کاهش سایز سینه نیز تغذیه بالطبع مؤثر است. در ادامه با مواد غذایی مؤثر در کاهش سایز سینه آشنا می شویم.

   

  ۱. مصرف چای سبز در رژیم غذایی

  چای سبز یکی از دمنوش‌ های طبیعی برای کاهش وزن است. این نوشیدنی حاوی مقادیر زیادی آنتی ‌اکسیدان است. همچنین سوخت‌ و ساز بدن را برای چربی‌ سوزی و کالری‌ سوزی سرعت می بخشد. پس در کاهش چربی های سینه مؤثر است. علاوه ‌بر این نوشیدن چای سبز در طول روز انرژی شما را افزایش می‌دهد.

   

  ۲. مصرف پودر زنجبیل در غذا و نوشیدنی

  زنجبیل مانند چای سبز به ‌عنوان یک محرک چربی‌ سوز طبیعی باعث افزایش سوخت‌وساز بدن، کاهش وزن و در نهایت کوچک کردن سینه است. می‌توانید از پودر زنجبیل در طبخ غذا یا همراه چای مصرف کنید. مصرف زنجبیل به صورت روزانه سه مرتبه برابر با کاهش وزن و سایز سینه است.

   

  ۳. مصرف بذر کتان در غذا

  تخم بذر کتان یک ماده اصلی برای کاهش وزن کلی بدن است. این ماده دارای اسید های چرب مفید است. برخی اسیدهای چرب به ‌ویژه اسیدهای چرب امگا 3 برای بهبود عملکرد درست مغز، کاهش فشار خون و تنظیم هورمون‌ها ضروری است.

  قبل از این که شروع به کوچک کردن سینه کنیم. باید ابتدا بدانیم که علت بزرگی سینه ها چه هستند. گاهی ممکن است عدم تعادل هورمونی باعث افزایش سایز سینه باشد. بنابراین باید به روش دیگری و با مصرف داروی گیاهی یا مراجعه به پزشک این مشکل را حل کنیم. از این رو با مصرف بذر کتان این تعادل هورمونی تا حدی ایجاد خواهد شد.

  از آنجا که بدن ما برخی مواد مغذی مورد نیاز را تولید نمی‌کند. پس ما باید با مصرف بعضی غذاها این کمبود را جبران کنیم. تخم کتان و ماهی سالمون از نظر اسیدهای چرب امگا ۳ بسیار غنی هستند.

  پس با تنظیم استروژن بدن در کاهش سایز سینه مؤثر است. همچنین با اثرگذاری بر بهبود فرآیندهای هضم برای افزایش سوخت ‌و ساز بدن مفید است. تخم کتان را به غذای خود اضافه کنید یا با آب بنوشید.

   

  ۴. تأثیر لباس زیر در کوچک کردن سینه

  انتخاب لباس زیر مناسب در کوچک به نظر رسیدن سینه‌ها و کاهش سایز سینه تأثیر بسزایی دارد. همچنین لباس زیر مناسب از افتادگی سینه و بزرگ‌ تر جلوه دادن آن جلوگیری می‌کند.

  لباس زیر باید سینه‌ها را جمع و جور نشان دهد و مناسب سایز خودتان باشد. چون اگر لباس زیر خیلی تنگ یا خیلی گشاد بپوشید. سینه‌هایتان در معرض افتادگی و  بزرگ‌ شدن قرار می‌گیرد.

   

  نتیجه‌گیری

  اگرچه عمل جراحی گزینه متداولی برای کوچک کردن سینه است. اما راه های آسان ‌تر و بدون عوارض دیگر نیز در دسترس است. پس با استفاده از تمرینات و ورزش کوچک کردن سینه و تغذیه مناسب می توانید به سایز مناسب و دلخواه سینه برسید. اما اگر از دارو استفاده کردید قبل از مصرف با کارشناس تغذیه و ورزش فیتامین مشورت کنید.

  بهترین راهکار برای رسیدن به تناسب اندام پیروی از یک برنامه ورزشی لاغری برای کل بدن به همراه برنامه غذایی ورزشی است. این برنامه کاملا شخصی است و به خصوصیات فردی، سبک زندگی افراد، استرس و فیزیولوژی بدن بستگی دارد.

   

  منبع: helathine

  لطفا به این مطلب امتیاز دهید
  Sending
  User Review
  4.37 (89 votes)
  این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  زهرا ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

  سلام من ۱۵ سالمه به دنبال لاغری کامل بدنم هستم و سینه هامم خیلی بزرگن نسبت به سنم وزنم ۶۷و قدم ۱۷۳ هست سوال اولم اینه که چقدر اضافه وزن دارم سوال دومم این ک من فوق العاده استعداد چاقی دارم و به دنبال لاغری سینه هامم اصلانمیتونن حرف مردم رو تحمل کن چون خیلی سینه هام بزرگه ومیخوام خییییلی خییییلی سریع کوچیک بشن توروخدا کمکم کنید و بهم بگین چیکار کنم

  کارشناس فیتامین ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

  سلام زهرای عزیز. اضافه وزن ندارین اگر از اندامتون راضی نیستین تغذیه مناسبی ندارین. موضوع سینه احتمالا ژنتیکیه اما مواد غذایی که هورمون زنانه دارن کمتر مصرف کنین مثل سویا کنجد بادمجان و کدو و نخودفرنگی و.... . ورزش کنین و یه رژیم متعادل داشته باشین. برای دریافت برنامه عدد ۱۱ رو به ۱۰۰۰۹۸۴۸ ارسال کنین.

  Elahe ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

  سلام من 16 سالمه و تقریباً سینه های بزرگی دارم میشه بگین چکار کنم که کوچک بشن ،🥺😟

  کارشناس فیتامین ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

  سلام الهه عزیز. اگر اضافه وزن دارین باید شروع به رژیم و ورزش کنین. اگر هم اضافه وزن ندارین، مواد غذایی سالم تر استفاده کنین و ورزش هم بکنین.

  سانا ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

  سلام توروخدا جواب بدین من تازه 16 سالم شده سینهام سایزشون 70 خیلییییی ناراحتم همه مسخرم میکنن با اینکه خیلییی لاغرم و ورزش کارم نزدیک 3 ساله ورزش میکنم ولی بازم سینهام خیلی بزرگه وزنم و قدم کمه ولی بازم سینهام بزرگه قدم 156 وزنم 43 و سینهام بزرگه توروخدا بهم بگین چیکار کنم سایز سینهام 60 بشه😭بزرگی سینهام بخاطر چاقی نیست چون هیچ گوشت اضافی روشون نیست

  کارشناس فیتامین ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

  سلام سانای عزیز. احتمالا مربوط به ژنتیک شماست. از لباسهایی استفاده کنین که کمتر جلب توجه کنه و اینکه توی مواد غذاییتون سویا، نخود فرنگی، کدو و بادمجان و کلا موادی که باعث افزایش استروژن میشن استفاده نکنین

  آدرینا ۰۳ خرداد ۱۴۰۰

  سلام من ۱۶ سالمه و سینه هام خیلی بزرگه چیکار کنم که سینه هام کوچیک بشه و اینکه نظرات رو خوندم گفتین عدد ۱۱رو به ۱۰۰۰۹۸۴۸ ارسال کنید رژیم دریافت کنید این رژیم پولی هست؟

  کارشناس فیتامین ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

  سلام ادرینای عزیز. برای کوچک کردن سینه رژیم غذایی به همراه ورزش باید داشته باشین. بله هم رژیم و هم ورزش توسط مربی نوشته میشه و با کمال احترام هزینه داره

  زینب ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام من ۱۷ سالمه و سینه هام بزرگن نسبت به سنم. من بیماری دیابت هم دارم انسولین میزنم ممکنه بخاطر دیابت باشه. وزنم ۶۰ کیلو هست قدم ۱۵۷ باید رژیم بگیرم یا ورزش کنم میشه لطفا کمکم کنید ??✨

  کارشناس فیتامین ۰۶ خرداد ۱۴۰۰

  سلام زینب عزیز. بله ممکنه بخاطر انسولین هم باشه. حتما باید رژیم داشته باشین و در کنارش ورزش رو باید با مربی شخصی انجام بدین چون ورزش های پر شدت براتون خطرناک هست. برای دریافت برنامه عدد ۱۱ رو به ۱۰۰۰۹۸۴۸ ارسال کنین

  ×