۲۵ نظر
سوزاندن کالری

سوزاندن کالری فست‌ فود و غذاهای پرکالری

تعداد بازدید

7725

زمان مطالعه

5 دقیقه

آخرین به روز رسانی

۱۱ بهمن ۱۴۰۲
فهرست مطالب

  چقدر دغدغه سوزاندن کالری دریافتی خود را دارید؟ آیا تا به حال شده که با نگاه به برچسب میزان کالری روی پاکت چیپس، از خوردن آن دست بکشید؟

  نظرتان چیست که به جای این‌که روی محصولات برچسب میزان کالری را بچسبانند، از برچسب میزان ورزش مورد نیاز برای سوزاندن کالری استفاده کنند؟! مثلاً روی یک پاکت چیپس بنویسند که با ۱۰ بار حرکت شنا و ۲۰ دقیقه طناب‌زدن، تمام کالریِ دریافتیِ یک پاکت چیپس را خواهید سوزاند. خوشبختانه، فیتامین این کار را برایتان انجام می‌دهد و در این مطلب دو بخشی، ابتدا به شما می‌گوییم هر فست‌فود چه میزان کالری دارد و سپس می‌گوییم برای سوزاندن کالری هر خوراکی به چه چیزهایی نیاز دارید.

  جدول کالری فست فودها

  در این قسمت کالری فست فودها را در هر ۱۰۰ گرم‌شان مشخص کردیم که در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

  پیتزاکالری
  پیتزا سبزیجات۱۷۰
  پیتزا مارگاریتا۱۹۰
  پیتزا گوشت و قارچ۲۴۰
  پیتزا مرغ۲۹۰
  پیتزا مرغ تنوری۲۷۰
  پیتزا اسفناج و قارچ۲۰۱
  پیتزا ژامبون۲۵۰
  پیتزا مخلوط۲۴۰
  پیتزا پپرونی۲۷۰
  ساندویچکالری
  ساندویچ همبرگر۳۰۰
  ساندویچ چیزبرگر۳۰۰
  ساندویچ چیکن برگر۲۸۰
  ساندویچ فیله مرغ کبابی۱۸۰
  ساندویچ شاورما مرغ۱۹۰
  ساندویچ شاورما گوشت۲۰۰
  ساندویچ پنینی مرغ۲۵۰
  ساندویچ پنینی گوشت۲۸۰
  ساندویچ پنینی بوقلمون۲۰۰
  ساندویچ رست بیف۲۵۰
  ساندویچ کباب ترکی۲۸۰
  تاکو مرغ۱۸۰
  تاکو گوشت۲۰۰
  اسنک مرغ۳۰۰
  اسنک گوشت۲۵۰
  اسنک قارچ و پنیر۲۹۰
  ساندویچ سوسیس۱۸۰
  ساندویچ سوسیس بندری۲۸۰
  ساندویچ هات‌داگ۲۹۰
  ساندویچ هات‌داگ قارچ و پنیر۳۰۰
  ساندویچ ژامبون۲۳۰
  ساندویچ فلافل۲۶۰
  ساندویچ فلافل با قارچ وپنیر۲۹۰
  سمبوسه سیب زمینی ۲۰۰
  سمبوسه گوشت۲۴۰
  سمبوسه پیتزایی۲۵۰
  ساندویچ مرغ (سرد)۲۸۰
  ساندویچ کتلت۲۳۰
  سایر فست فودهاکالری
  چیکن استریپس۳۰۰
  چیکن استروگانف۱۲۰
  چیپس و پنیر۲۸۰
  ناگت مرغ۳۰۰
  ناگت میگو۲۷۰
  سیب زمینی سرخ کرده۳۱۰
  سیب زمینی پنیری۳۵۰
  سیب زمینی تنوری۹۰
  توپک سیب زمینی۳۰۰
  قارچ سوخاری۱۸۰
  پیاز سوخاری۳۴۰
  بال مرغ سوخاری۳۲۰
  ذرت مکزیکی۱۵۰

  بهترین راهکار برای سوزاندن کالری فست فود

  در ادامه لیستی از فست فود و دسرهای پر کالری و پرطرفدار که بیشتر ایرانی‌ها حداقل یک بار در زندگی‌شان خورده‌اند را آماده می‌کنیم و با کمک طرح گرافیکی نشان می‌دهیم که برای سوزاندن کالری هر غذا، به چه میزان ورزش نیاز دارید.

  ساندویچ همبرگر

  سوزاندن کالری

  به‌طور متوسط، یک ساندویچ همبرگر دارای ۴۹۰ کالری و ۲۴ گرم چربی است؛ یعنی با خوردنِ یک همبرگر حدود یک چهارم کالری مورد نیازتان در روز را دریافت کرده‌اید. حال برای سوزاندن کالری این ساندویچ غول پیکر نیاز به ۴۰ تا ۵۰ دقیقه تمرین هوازی دارید یا می‌توانید به جای آن یک ساعت با وزنه تمرین کنید. (با این ۵۰ راهکار در ۵ دقیقه ۵۰ کالری بسوزانید)

  سیب‌زمینی سرخ‌کرده

  سوزاندن کالری سیب زمینی سرخ شده

  یک ظرف سیب‌زمینی سرخ‌کرده بزرگ حدوداً حاوی ۴۶۰ کالری و ۲۲ گرم چربی است؛ یعنی با خوردنِ این حجم سیب‌زمینی سرخ‌کرده، میزان یک چهارم از کل کالری مورد نیازتان در طول روز را دریافت کرده‌اید. برای سوزاندن این میزان کالری نیاز به ۴۰ تا ۵۰ دقیقه ورزش هوازی و یک ساعت تمرین با وزنه خواهید داشت.

  نوشابه

  سوزاندن کالری نوشابه

  یک قوطی نوشابه حدود ۱۳۹ کالری دارد. یادتان باشد که نوشابه زرد میزان کالریِ بیشتری نسبت به نوشابه مشکی دارد. حال برای سوزاندن این مقدار کالری نیاز به ۱۵ دقیقه تمرین هوازی یا ۲۰ دقیقه تمرین با وزنه دارید. انتخاب با شماست که بخواهید با وزنه کار کنید یا تمرین هوازی دلخواهتان را انجام دهید. (کدام ورزش‌های هوازی بیشترین کالری‌سوزی را دارند؟)

  حال اگر همبرگر، سیب‌زمینی سرخ‌کرده و نوشابه را باهم سفارش داده باشید، یعنی ۶۰۰ کالری (این میزان بستگی به حجم غذا و مقدار سس دارد) دریافت خواهید کرد. آیا می‌دانید که برای سوزاندن این میزان کالری نیاز به چقدر ورزش دارید؟!

  باید حدود دو ساعت روی تردمیل بدوید تا این میزان کالری سوزانده شود، که این اصلاً کار آسانی نیست. میزان کالری‌ که با خوردن این وعده غذایی دریافت کرده‌اید، برابر با کالری مورد نیاز برای نصف روزتان است، اما بدون شک بیش از چند ساعت طاقت نمی‌آورید و بازهم سر یخچال خواهید رفت.

  پیتزا

  سوزاندن کالری پیتزا

  یک پیتزای کامل به‌طور تقریبی حاوی ۶۸۲ کیلو کالری و ۲۲ گرم چربی است. این یعنی بیش از یک چهارم کل کالری مورد نیازتان در طول روز را دریافت کرده‌اید. برای سوزاندن یک پیتزا باید حدود ۶۰ تا ۷۰ دقیقه تمرین هوازی انجام دهید و یا یک ساعت و نیم با وزنه تمرین کنید، که بدون شک زمان کمی نیست.

  مرغ سوخاری

  سوزاندن کالری مرغ سوخاری

  تنها کافی است سه تکه مرغ سوخاری بخورید تا بدنتان ۷۲۶ کالری و ۴۲ گرم چربی دریافت کند. بدون شک ۷۰۰ کالری برای یک وعده غذایی خیلی زیاد است، تازه این میزان کالری در صورتی است که نوشابه و سس اضافه سفارش ندهید. برای سوزاندن کالری این وعده غذاییِ سنگین، باید نزدیک ۷۵ دقیقه ورزش هوازی انجام دهید یا ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه با وزنه تمرین کنید.

  نکته: تصور کنید که پنج تکه مرغ همراه با سیب‌زمینی سرخ‌کرده، یک سس و یک نوشابه سفارش داده‌اید. میزان کالری دریافتیِ شما از این وعده غذایی برابر با کل کالری مورد نیازتان در طول روز و میزان چربی‌تان نیز بیش‌ازحد مجاز خواهد بود. سؤال اینجاست که بعد از خوردنِ این حجم غذا، آیا می‌توانید تا شب هیچ چیزی نخورید؟!

  شکلات

  سوزاندن کالری شکلات

  بهتر است به سراغ تنقلات هم برویم و ببینیم برای سوزاندن کالری این خوراکی‌های خوشمزه نیاز به چه میزان ورزش داریم. با خوردنِ یک شکلات ۴۵ گرمیِ کوچک، در حدود ۲۳۷ کیلوکالری و ۱۴ گرم چربی دریافت خواهید کرد که برای چنین مقدار ماده غذایی، بسیار زیاد است. حال برای سوزاندنِ کالریِ دریافتی از این میزان شکلات نیاز به ۲۰ دقیقه ورزش هوازی یا ۳۰ دقیقه تمرین با وزنه خواهید داشت. شما می‌توانید از شکلات تلخ برای لاغری استفاده کنید.

  کیک شکلاتی

  سوزاندن کالری کیک شکلاتی

  با خوردنِ یک کیک شکلاتیِ ۴۵۰ گرمی، حدوداً ۱۷۱۰ کالری و ۹۰ گرم چربی دریافت خواهید کرد؛ این یعنی کل کالری و چربیِ دریافتی‌تان بیش‌ازحد نیاز خواهد بود. حال برای سوزاندن کالری آن باید حدود ۳ ساعت تمرین هوازی و چهار ساعت تمرین با وزنه انجام دهید.

  چیپس

  در هر ۱۰۰ گرم چیپس سیب زمینی، ۵۰۰ کیلوکالری انرژی وجود دارد. یعنی یک بسته‌ی کوچک چیپس ۳۰ گرمی حدود ۱۵۰ کالری انرژی به بدن شما وارد می‌کند . این مقدار از کالری دریافتی با نمک و چربی نیز همراه است . برای سوزاندن کالری چیپس، باید دو ساعت درس بخوانید، یک ساعت بدوید یا یک ساعت و نیم با شدت بالا پیاده روی کنید.

  پفک

  در ۱۰۰ گرم پفک ۴۸۸ کالری انرژی وجود دارد. برای سوزاندن کالری پفک می‌توانید، ۳۰ دقیقه دوچرخه سواری کنید یا با شدت بالا به مدت ۳۰ دقیقه طناب بزنید. هچنین می‌توانید نیم ساعت تمرینات قدرتی کار کنید تا این میزان کالری را بسوزانید.

  سخن پایانی

  در این مقاله سعی کردیم که راهکارهایی به شما ارائه دهیم که بتوانید بعد از خوردن همبرگر و غذاهای پرکالری دیگر، تمامی کالری آن را بسنجید و بسوزانید و خیال‌تان از بابت کالری دریافتیِ اضافه راحت باشد. ما در این مطلب شما را با بمب‌های کالری‌، آشنا کردیم و طریق سوزاندن کالری دریافتی را نیز گفتیم.

  منبع: fitneass

  لطفا به این مطلب امتیاز دهید
  4.8/5 - (20 امتیاز)
  این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  لی لی ۰۲ دی ۱۴۰۲

  اگر مطمین بشم که بهشت جاییکه که هرچی همبرگر و پیتزا و کیک شکلاتی و بستنی بخورین کالری منفی داره و لاغرترمیشویم بخدا قول میدم از همین امشب نماز بخونم

  .. ۲۶ آبان ۱۴۰۲

  من چند ماهه که رژیم هستم و خیلی هم رعایت میکنم ولی متاسفانه امشب به طرز عجیبی گرسنه بودم و حدود چهار برش پیتزا خوردم و حالا نمیدونم چیکار کنم..

  کارشناس فیتامین ۲۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز مشکلی نیست. از فردا دوباره رعایت کنید رژیمتون رو و نگران این وعده نباشید.

  مریم ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  عالی بود ومفید بهتره از خوردن فست فود صرف نظر کنیم

  فروز ۰۵ مرداد ۱۴۰۲

  ممنون عالی بود

  مهرنوش ۰۱ تیر ۱۴۰۲

  عالی بود، ممنون

  ×
  app-presentation