6 نظر
Sending
User Rating 4.81 (16 vote)
رژیم غذایی

سریع‌ترین رژیم غذایی برای لاغری و کاهش وزن تضمینی

تاریخ انتشار

03 تیر 1399

تعداد بازدید

16375

زمان مطالعه

15 دقیقه
فهرست مطالب

  چطور بهترین رژیم غذایی رو پیدا کنم؟ با کی مشورت کنم برای لاغر شدن و کاهش وزن؟ چه رژیمی برای آب شدن چربی شکم پهلو بهتر بهم کمک میکنه؟
  شما هم به رژیم‌های غذایی‌ای که ادعای کاهش وزن و لاغری سریع و تضمینی دارند، می‌توانید اعتماد کنید؟ از کجا بدانیم هر رژیمی که به ما معرفی می‌شود، مؤثر است یا آسیب‌زا؟

  پزشکان کدام رژیم غذایی رو توصیه می‌کنند؟ در کنار رژیم غذایی نیازی به ورزش هست برای لاغری؟

   

  با رژیم غذایی چقدر وزن کم می‌کنم؟

  بهترین و تضمینی ترین راه برای لاغری رژیم غذایی و برنامه ورزشیه. بهتون قول می‌دهیم که با رعایت یه رژیم غذایی ورزشی به‌راحتی می‌تونین هر ماه ۴ تا ۵ کیلو وزن کم کنین.

  با رژیم غذایی استایلم چقدر تغییر می‌کنه؟

  توی برنامه یه رژیم غذایی ورزشی مقدار درشت‌مغذی‌هایی (چربی کربوهیدرات و پروتئین) که باید دریافت کنین محاسبه می‌شه و میتونه براساس اهدافتون تنظیم بشه و بافت عضلاتتونو تقویت کنه و توده چربی‌تونم کم کنه، که این یعنی داشتن یک بدن عالی و معرکه.


  برای چه ورزش‌هایی به برنامه غذایی نیاز دارم؟ برای فیتنس هم لازمه؟

  رژیم غذایی برای هر رشته ورزشی با هدف تناسب اندام ضروریه. بقیه ورزشکاران هم باید از یه برنامه غذایی سالم استفاده کنن.

   

  ثبت نام در رژیم غذایی فیتامین

   

  برای ثبت نام در رژیم غذایی فیتامین کلیک کن

   

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۱. رژیم غذایی ورزشی فیتامین

  برای این‌که همیشه سالم و بانشاط و سرحال باشید و بتوانید از پسِ کارهای روزمره بربیایید، یا به موفقیت‌هایی که دوست دارید برسید، باید در درجه اول به فکر خودتان و بدنتان باشید.

  بدن هم برای سلامتی،‌ نیاز به غذای سالم و تحرک کافی دارد. پس شما قطعاً نیاز به یک برنامه غذایی دارید که هم حال خودتان را خوب کند هم بدنتان. برنامه غذایی سالم، شامل رژیمی است که به حفظ و بهبود سلامت عمومیِ بدن کمک می‌کند. رژیم غذایی ورزشی فیتامین، همه این کار را برای شما می‌کند. اما به چه شکل؟

   

  اول این‌که رژیم و ورزش در کنار هم خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، چاقی، دیابت نوع۲، فشارخونِ بالا و سرطان را کاهش می‌دهد.

  همچنین باعث تناسب اندام و خوش‌فرم‌شدنِ بدن می‌شود و از شُلی و افتادگیِ پوست بعد از رژیم جلوگیری می‌کند.

  گروه فیتامین، در کنار طراحی برنامه ورزشی آنلاین و کاملاً شخصی، رژیم غذایی ورزشی آنلاین و شخصی‌سازی‌شده را هم ارائه کرده است.

  رژیم غذایی ورزشی فیتامین طبق هدف هر شخص (کاهش وزن و سایز، تناسب اندام و فرم‌دهی به بدن، عضله‌سازی، افزایش حجم، شرکت در مسابقات ورزشی) به‌صورت کاملاً شخصی طراحی می‌شود.

   

  با رژیم غذایی ورزشی فیتامین چقدر وزن کم می‌کنم؟

  شما با رعایت رژیم غذایی ورزشی فیتامین به‌راحتی می‌توانید در یک ماه ۳ تا ۴ کیلوگرم کاهش وزن و ۴ تا ۵ سانتی‌متر سایز کم کنید.

  برای این‌که بدن دلخواه و فوق‌العاده‌ای بسازید، لازم است که رژیم غذایی و ورزش را همراه هم رعایت کنید.

  شما می‌توانید از برنامه ورزشی و رژیم غذایی ورزشی فیتامین همراه هم استفاده کنید و در یک ماه ۵ تا ۷ کیلوگرم کاهش وزن و سایز داشته باشید.

   

  در این مطلب می‌خواهیم همه رژیم های غذایی رو به شما معرفی کنیم و با هم مقایسه کنیم ببینیم

  با کدوم رژیم سریع تر به کاهش وزن و لاغری می‌رسیم؟!

   

   

  رژیم غذایی کانادایی

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۲. رژیم غذایی کانادایی

  رژیم کانادایی مدت‌هاست که با ادعای کاهش وزنِ فوق‌العاده و تقریباً ۱۰ کیلویی تنها در ۱۳ روز، همه چاق‌ها را به وسوسه انداخته است. رژیمی که فقط ۳ وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام دارد و هرکدام کاملاً با قبلی متفاوت است.

  نکته دیگر در مورد رژیم کانادایی، حذفِ کامل چربی‌هاست. ما در این رژیم، کربوهیدرات و شکر را جایگزین چربی می‌کنیم تا غذاها طعم و مزه بهتری داشته باشد. در حالی‌که این کار باعث کمبود مواد مغذی در بدن خواهد شد و تبعات بدی به همراه دارد.

   

  با رژیم کانادایی چقدر وزن کم می‌کنم؟

  طراحان این رژیم به قدری به خود مطمئنند که می‌گویند: بعد از پیروی از آن، این کاهش وزن تا ۲ سال به حالت خود باقی خواهد ماند و تا ۲ سال چاق نمی‌شوید!

  البته رژیم کانادایی رژیم بی‌نهایت سخت‌گیرانه و صهیونیستی است که اگر حتی یک وعده از رژیم را رعایت نکردید، مثلاً در وعده صبحانه، غذای دیگری برخلاف منوی پیشنهادی میل کردید، دیگر کار تمام است و باید دوباره ۱۵ روز رژیم را از ابتدا آغاز کنید!

  تازه از فردای آن روز دیگر نمی‌توانید دوباره رژیم خود را شروع کنید و باید بعد از سه ماه، تلاشتان را تکرار کنید!

   

  رژیم کانادایی برای همه افراد مفید نبوده و نتیجه آن فقط سخت‌گیری‌هایِ بیهوده و محدود کردنِ خودتان باشد.  از طرفی در این برنامه غذایی استفاده از نمک به کلی رد شده که این کار می‌تواند سوخت‌وساز بدن را با مشکل روبه‌رو کرده و در طولانی‌مدت دچار مشکلات تیروئیدی شوید. برای آشنایی بیشتر با این رژیم مطلب رژیم کانادایی و ۱۰ کیلو کاهش وزن در نصف ماه! را حتماً بخوانید.

   

   

  رژیم غذایی دکتر کرمانی

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۳. رژیم غذایی دکتر کرمانی

  برنامه غذایی سالم، شامل رژیمی است که به حفظ و بهبود سلامت عمومیِ بدن کمک می‌کند. رژیم به همراه ورزش می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌هایی از جمله چاقی، بیماری‌های قلبی، دیابت نوع۲، فشارخونِ بالا و سرطان را در شما کاهش دهد.

  می‌دانیم که وسوسه‌های زیادی هستند که باعث می‌شود شما از رژیم گرفتن، ناامید شوید، مثلاً محرومیت‌های غذایی، اما رژیم دکتر کرمانی به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته است.

  انتخاب لیست دلخواه کمک می‌کند که هیچ حس محرومیتی نداشته باشید و گرسنگی به شما فشار نیاورد. همچنین میزان غذای مشخص در برنامه، برای سیر شدن کافی است و در مهمانی‌ها هم می‌توانید بدون محدودیت، طبق همان برنامه پیش بروید.

   

  با رژیم دکتر کرمانی چقدر وزن کم می‌کنم؟

  با رژیم غذایی دکتر کرمانی می‌توانید به‌طور تضمینی به کاهش وزن و تناسب اندام همیشگی برسید. دکتر کرمانی به شما می‌آموزد که چگونه خودتان کنترل برنامه غذایی‌تان را به‌راحتی در دست بگیرید. همچنین حساب خوراکی‌هایِ مصرفی و وزنی که کم می‌کنید را داشته باشید و به مرور زمان در کنار تناسب اندامتان به فردی بااراده، با انگیزه تبدیل شوید

   

  رژیم دمنوش

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۴. رژیم دمنوش

  ریشه رژیم دمنوش از کشور چین شروع شد و رفته‌رفته استفاده از این رژیم، وجهه جهانی پیدا کرد. معمولاً همه دمنوش‌هایی که برای رژیم لاغری استفاده می‌شود، حاوی کافئین، چای سبز و ریشه قاصدک بوده و استفاده مرسوم از آن جنبه پاکسازی و سم‌زدایی دارد.

  در این رژیم باید حداقل سه وعده دمنوشِ گیاهی میل کنید تا با افزایش متابولیسم، تجزیه چربی‌ها سرعت بگیرد. کافئین موجود در این دمنوش‌ها متابولیسم را افزایش داده و به شما انرژی مضاعف می‌دهد.

  استفاده بیش از دو یا سه هفته از دمنوش‌ها حسابی به کلیه‌هایتان فشار می‌آورد و برایتان مشکل ایجاد می‌کند. البته مصرف دمنوش، مدر (ادرارآور) بوده و منجر به کم آبی بدن می‌شود.

   

  با رژیم دمنوش چقدر وزن کم می‌کنم؟

  هنوز کاهش وزن با این دمنوش‌ها به صورت قطعی و علمی اثبات نشده و این رژیم می‌تواند نقش مکمل در کنار ورزش و رژیم‌های دیگر داشته باشد. زیرا بدون کاهش کالریِ دریافتی، احتمالاً اتفاق چندان خاصی برای چربی‌هایتان نخواهد افتاد، مگر این‌که ورزش را چاشنی کار کنید.

   

  رژیم غذایی کتوژنیک

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۵. رژیم غذایی کتوژنیک

  رژیم کتوژنیک به دنبال کاهش وزن از طریق چربی‌سوزی است. هدف اصلیِ این رژیم، کاهش وزن سریع و احساس سیری با کمترین‌هاست. در این رژیم باید دائماً سراغ چربی‌های خوب و مفید بروید، کمی پروتئین داخل برنامه غذایی‌تان بگنجانید و کربوهیدرات را دشمن خود بدانید.

  شاید در روزها و هفته‌های اول با استفاده از این رژیم، دچار مشکلات معده و گوارش شوید. چون بدنتان عادت به مصرف این همه غذاهای پرچرب و حذف کامل کربوهیدرات نداشته است.

  در بعضی موارد نیز باعث افزایش بیش‌ازحد کلسترول در افراد مستعد می‌شود. اگر اطلاعات بیشتری درمورد رژیم کتوژنیک می‌خواهید این مطلب را (راهنمای کامل ورزش با رژیم کتوژنیک) مطالعه کنید.

   

  با رژیم کتوژنیک چقدر وزن کم می‌کنم؟

  بررسی‌ها نشان می‌دهد که این رژیم مشهور بیشتر در کوتاه‌مدت مؤثر بوده و فقط تا چند وقت، شما را لاغر نگه خواهد داشت. البته چون این رژیم عمر چندان زیادی نداشته و تازه‌کار است، هنوز هم نمی‌توان در طولانی‌مدت نظر قطعی در مورد آن داد.

   

  رژیم غذایی گیاه‌خواری

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۶. رژیم غذایی گیاه‌خواری

  برای شروع رژیم گیاه‌خواری باید همه فراورده‌هایِ حیوانی را بوسیده و کنار بگذارید! با رعایت این رژیم باید به کلی گوشت، تخم‌مرغ، لبنیات و مشتقات حیوانی مثل ژلاتین، عسل، وی و کازئین را از زندگی‌تان حذف کنید.

  مصرف فرآورده گیاهان و سبزی‌جات در درازمدت، بدون‌ِشک باعث کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲، مرگ‌های ناگهانی و بیماری‌های قلبی می‌شود.

  محدود کردنِ کامل مصرف گوشت و فرآورده‌های حیوانی کار سختی است. حتی ممکن است در طولانی‌مدت دچار کمبود ویتامین B12، ویتامین D، ید، آهن، کلسیم، روی و امگا۳ شوید.

  با رژیم گیاه‌خواری چقدر وزن کم می‌کنم؟

  رژیم گیاه‌خواری کمک فراوانی به کاهش وزنتان می‌کند و حتی دیگر نیازی به شمردنِ کالری‌هایِ روزانه‌تان نخواهید داشت،‌ چون چربیِ گیاهان بی‌نهایت کم بوده و از طرف دیگر سرشار از فیبر است.

   

  رژیم غذایی مدیترانه‌ای

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۷. رژیم غذایی مدیترانه‌ای

  رژیم مدیترآن‌های همان‌طورکه از اسمش مشخص است، از رژیم‌های غذاییِ خاص کشورهای مدیترآن‌های تبعیت می‌کند. علت محبوبیت این نوع رژیم‌ها ارتباط آن با عمر طولانی‌تر و سلامتیِ بیشتر افرادی است که در این کشورها زندگی می‌کنند.

  این نوع رژیم، سرشار از میوه‌ها و سبزی‌جات است. البته در رژیم مدیترآن‌های، افراد هیچ‌گاه از مصرف چربی‌های سالم مثل ماهی، مغزها و روغن زیتون هم دست نخواهند کشید.

   

  با رژیم غذایی مدیترانه‌ای چقدر وزن کم می‌کنم؟

  رژیم مدیترآن‌های شیوه‌ای از غذا خوردن است و نه یک رژیم اصولی، همچنین هیچ مقدار و میزان مشخصی از غذاها در دسترس افراد قرار نمی‌دهد.

  رژیم مدیترآن‌های نسبت به رژیم‌های دیگر، گران‌تر است و مواد غذایی که در برنامه پیشنهاد می‌شود هزینه بالایی دارد. اما با این رژیم می‌توانید به کاهش وزن نسبی برسید، و در صورت تمایل به‌عنوان یک برنامه غذایی سالم از آن استفاده کنید.

  مهم‌ترین مشکل این رژیم، اهمیت ندادن به ورزش است، چون برای کاهش وزن و تناسب اندام دائمی، حتماً باید در کنار رژیم غذایی کم‌کالری و سالم، تمرینات ورزشی اصولی انجام داد.

   

  رژیم غذایی فستینگ یا روزه‌داری

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۸. رژیم غذایی فستینگ یا روزه‌داری

  رژیم روزه‌داری چرخه‌ای است بین وقت‌هایی که باید چیزی میل کنید و زمآن‌هایی که باید گرسنگی بکشید.

  این رژیم بیشتر از این‌که روی بایدها و نبایدهای رژیم تأکید داشته باشد، زمآن‌های خوردن و نخوردن را کنترل می‌کند.

   

  رژیم فستینگ شامل روش‌های مختلفی است:

  روش ۸ از ۱۶: در این مدل از رژیم روزه‌داری، وعده صبحانه را به کلی حذف کرده و تا ۸ ساعت باید خوردنِ مواد غذایی را محدود کنید. بعد از اتمام ۸ ساعت محدودیت غذایی، دوباره ۱۶ ساعت باقی‌مانده روز را باید روزه بگیرید. 

   روش خوردن-توقف-خوردن: مدل دوم رژیم روزه‌داری شامل روزه‌داریِ ۲۴ ساعته در دو روز از هفته می‌شود. دقت کنید که دو روز انتخابی‌تان نباید پشت سرهم باشد.

   روش ۵ به ۲: باید مجموع کالریِ دریافتی‌تان در دو روز از هفته را به ۵۰۰ تا ۶۰۰ کالری کاهش دهید؛ سپس ۵ روز باقی‌مانده از هفته را مثل همیشه غذا میل کنید.

   روش جنگجو: در آخرین مدل، کل طول روز مقادیر کمی میوه و سبزی خام مصرف کرده و شام را حسابی میل می‌کنید.

   

  با رژیم روزه‌داری چقدر وزن کم می‌کنم؟

  رژیم روزه‌داری، به‌خاطر محدودیت‌ها و کالریِ کمی که در طول روز دارد منجربه لاغری و کاهش وزن می‌شود.

  با همین روش‌های ساده در طول روز کالریِ کمتری مصرف کرده و وزن کم می‌کنید. البته به شرطی که کاهش کالریِ ایجاد شده را در زمآن‌هایی که روزه نیستید، جبران نکنید. با پیروی از این رژیم می‌توان ۳ تا %۸ از کل چربی بدن را در طول ۳ تا ۲۴ هفته سوزاند.

  این شیوه برای جلوگیری از عضله‌سوزی هم رژیم نسبتاً خوبی است، چون در کوتاه‌مدت سوخت‌وساز بدنتان را ۳٫۶ تا ۱۴% افزایش می‌دهد. استفاده از این رژیم برای افرادی همچون زنان باردار، نوجوانان، جوانان و کودکان باید از گرفتن این رژیم پرهیز کنند.

   

   

  رژیم غذایی جنرال موتورز

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۹. رژیم غذایی جنرال موتورز

  رژیم لاغری جنرال موتورژ شامل یک رژیم هفت روزه با قوانین متفاوت است. برطبق این رژیم باید روزانه ۸ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید و بدنتان را همواره هیدراته نگه‌دارید.

  در رژیم جنرال موتورز نباید در ۳ روز اول، ورزش کنید. در این برنامه غذایی افراد اجازه دارند تا هر روز دو تا سه کاسه سوپ شامل کلم، کرفس، گوجه‌فرنگی، فلفل‌دلمه‌ای و پیاز میل کنند.

  این رژیم افراد را به خوردنِ میوه و سبزی تشویق می‌کند، اما با این وجود هیچ منبع و تحقیقی آن را تأیید نمی‌کند.

   

  با رژیم جنرال موتورز چقدر وزن کم می‌کنم؟

  با این‌که رژیم جنرال موتورز بر خوردن میوه و سبزی تأکید دارد و باعث کاهش وزنتان هم می‌شود، اما متأسفانه کاهش وزنی که با این رژیم شکل می‌گیرد، پایدار نیست و دوباره برمی‌گردد.

   

   

  رژیم غذایی دش

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۱۰. رژیم غذایی دَش

  واژه دش، مخفف عبارت «رژیم غذایی برای رفع فشار خون» است. این رژیم، پایه و اساس علمی داشته و صرفاً برای افراد مبتلا به فشار خون طراحی‌شده، البته بسیاری از محققان علوم تغذیه معتقدند که در لاغری و کاهش وزن هم مؤثر است.

  چون در این رژیمِ خاص، مجاز به خوردنِ میوه‌ها، سبزی‌جات، غلات کامل، پروتئین‌های کم‌چرب، حبوبات، لبنیات کم‌چرب و دانه‌های روغنی هستید. همچنین مصرف خوراکی‌هایِ شیرین و پرکالری و البته گوشت قرمز را محدود خواهید کرد.

   

  با رژیم دش چقدر وزن کم می‌کنم؟

  مصرف گوشت قرمز به مقدار کم که در این رژیم توصیه شده،‌ مشکلی ندارد و با هدف کاهش وزن و حفظ بافت عضلانی می‌توانید از این رژیم پیروی کنید. اما فراموش نکنید که رژیم دش، مخصوص بیماران دیابتی است، نه لاغری و فقط با تغییر در قوانین این رژیم می‌توان به کاهش وزن رسید.

   

  رژیم غذایی

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۱۱. رژیم غذایی آب

  رژیم آب انواع مختلفی دارد، که معروف‌ترین آن رژیم آب سه روزه است. همان‌طورکه از نام این رژیم هم پیدا است، هیچ چیز به جز نوشیدنِ آب در سه روز، جایز نیست.

  در برخی از انواع این رژیم، به فرد توصیه می‌شود که تا چند روز فقط آب بنوشد، سپس با شروع لاغری، میوه و سبزی‌جات را وارد برنامه خود کند.

   

  با رژیم آب چقدر وزن کم می‌کنم؟

  رژیم آب‌درمانی، یکی از روش‌های رژیم روزه‌داری است، ‌اما در هر حال روشی نادرست برای لاغری و کاهش وزن است. در این رژیم بعد از روزه آب، دوباره فرد به برنامه غذایی قبل بازمی‌گردد. درنتیجه همان وزنِ از دست داده را سر جای خود برمی‌گرداند.

   

  رژیم غذایی

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۱۲. رژیم غذایی غارنشینی

  رژیم لاغری غارنشینی یا پالئو، مدعی این است که مواد غذاییِ دریافتی،‌ باید دقیقاً مثل اجداد غارنشینِ قبل از رونق کشاورزی باشد! فرضیه جالبی پشت این رژیم است که می‌گوید بیماری‌های امروزی ارتباط مستقیم با رژیم غربی و مصرف غذاهای فراوری شده و لبنیات دارد.

  تأکید رژیم غارنشینی بر مصرف پروتئین خالص، سبزی‌جات، میوه، آجیل و دانه‌ها است؛ همچنین شما را از خوردنِ غذاهایی مثل محصولات فراوری‌شده، شکر و لبنیات منع می‌کند.

  این رژیم در کاهش پیش زمینه‌های بیماری قلبی مثل کلسترول، قند خون، فشار خون و تری‌گلیسرید خون مؤثر است.

   

  با رژیم غارنشینی چقدر وزن کم می‌کنم؟

  این رژیم باعث کاهش وزن قابل توجه و باریک‌تر شدنِ دور کمرتان می‌شود، چون در رژیم غارنشینی، کربوهیدرات کمتری، و پروتئین بیشتری دریافت خواهید کرد. این یعنی در طول روز ۳۰۰ تا ۹۰۰ کالری کمتر میل می‌کنید.

  اگر از این رژیم خوشتان آمده باید قید تمام حبوبات و لبنیات‌های دنیا را بزنید. در حالی‌که مصرف این مواد نیز برای بدن ضروری و غیر قابل حذف است.

   

  رژیم غذایی

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۱۳. رژیم غذایی شمال اروپا

  رژیم نوردیک یا «شمال اروپا»، بیشتر بر مصرف میوه‌ها، سبزی‌جات، تخم‌مرغ، روغن‌های گیاهی، غلات کامل و ماهی و میگو تأکید دارد.

  این برنامه غذایی، کمی شبیه رژیم مدیترآن‌های است، ولی به جای استفاده از روغن زیتون، بر مصرف روغن کُلزا تأکید دارد.

  رژیم شمال اروپا بر پایه اصول علمی و تخصصی تغذیه، پایه‌گذاری شده است. همچنین نمی‌توان در علمی و اثربخش‌بودنِ آن شکی به دل راه داد.

  در رژیم شمال اروپا، باید از محصولات ارگانیک استفاده کنید و جو دوسر، نان چاودار، سبزی‌جات و میوه‌ها را در برنامه غذایی‌تان جای دهید.

  برای تأمین پروتئین مورد نیازتان نیز باید به‌سراغ گوشت گاو، گوزن و غذاهای دریایی مثل ماهی، میگو و ماهی سالمون بروید.

  با رژیم شمال اروپا چقدر وزن کم می‌کنم؟

  بله، شما با این رژیم به کاهش وزن نسبی می‌رسید. یکی از نکته‌های مثبت رژیم شمال اروپا این است که اجازه مصرف کره‌های گیاهی و لبنیات کم‌چرب را می‌دهد و دستتان برای انتخاب این نوع خوردنی‌های سالم نیز باز است.

  با پیروی از رژیم شمال ارو‍‍‌‌پا، التهابات از بین‌رفته و علاوه‌بر کاهش وزن و لاغری، شاهد کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ نیز خواهید بود.

   

   

  رژیم لاغری قلیایی

   

  رژیم غذایی قلیایی

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۱۴. رژیم غذایی قلیایی

  آیا شنیده‌اید که برای سالم ماندن باید نسبت اسیدی‌بودن بدنتان (pH بدن) در سطح متعادلی باشد؟

  رژیم لاغری قلیایی یا همان آلکالین (Alkaline Diet) نیز بر همین اصل تمرکز داشته و می‌گوید که در شرایط ایده‌آل، نسبت اسیدی‌بودنِ بدن به باز باید ۱ به ۴ باشد.

  با توجه به این‌که نسبت قلیایی‌بودنِ بدن، باید ۴ برابر اسیدی‌بودنِ آن باشد. بنابراین به این نتیجه می‌رسیم که در رژیم قیلیایی یا آلکالین باید تمرکزتان روی مصرف مواد قلیایی باشد.

  این در حالی است که رژیم‌های غذاییِ معرفی‌شده در کشورهای غربی، بیشتر تأکید بر مصرف مواد غذایی اسیدی دارد. با رعایت این برنامه غذایی، سطح استرس‌ها و فشارها و احتمال ابتلا به بیماری کاهش خواهد یافت.

  البته رژیم قلیایی تنوع غذایی را نفی نمی‌کند و فقط می‌گوید در همه حال نسبت ۱ به ۴ خود را رعایت کنید و هرچه که دوست دارید بخورید.

  جالب است بدانید که اغلب میوه‌ها و سبزی‌جات در دسته قلیایی‌ها قرار می‌گیرند و خوردنی‌های فراوری شده‌ای مثل نان، گوشت، لبنیات و غذاهای سرخ‌شده در دسته دیگر و اسیدی جای دارند.

   

  با رژیم قلیایی چقدر وزن کم می‌کنم؟

  با این رژیم هم تا حدی به کاهش وزن خواهید رسید. اما اگر می‌خواهید از چنین رژیمی تبعیت کنید، ابتدا باید طبیعت تمامیِ مواد خوراکی را بشناسید و ببینید کدام قلیایی و کدام اسیدی است. سپس با رعایت نسبت ۱ به ۴ هر چیزی که خواستید میل کنید. البته اگر به‌دنبال تأثیرات کامل این نوع رژیم هستید، بهتر است ورزش‌های هوازی و مقاومتی با سطح متوسط را نیز به برنامه تغذیه‌ایِ خود اضافه کنید.

   

  رژیم لاغری ولومتریک

   

  رژیم غذایی

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۱۵. رژیم غذایی ولومتریک

  این نوع رژیم برای اولین‌بار توسط دکتر باربارا رولز، پروفسور تغذیه دانشگاه پنسیلوانیا، مطرح گردید.

  برطبق گفته دکتر باربارا، کلید دستیابی به تناسب اندام و وزنِ ثابت، تراکم انرژی یا کالری موجود در مواد غذایی است. اما این سؤال پیش می‌آید که منظور از تراکم انرژی یا کالری مواد غذایی چیست؟

  در رژیم ولومتریک باید بیشتر، از مواد غذایی با تراکم کالریِ پایین و آب بالا، مانند میوه‌ها و سبزی‌جات استفاده کنید.

  بنابراین نتیجه می‌گیریم که میوه‌ها و سبزی‌جات دارای تراکم انرژی یا کالری پایین و بالعکس گوشت و لبنیات پرچرب در دسته‌بندی مواد دارای تراکم انرژی یا کالری بالا قرار می‌گیرند.

  البته در این رژیم نباید گوشت و دیگر گروه‌های غذاییِ حاویِ کالری بالا را حذف کرد، بلکه باید با استفاده متعادل از آن‌ها، مجموع کالری مجاز در طول روز را حفظ نمود.

   

  با رژیم ولومتریک چقدر وزن کم می‌کنم؟

  رژیم «ولومتریک» براساس سبک زندگیِ سالم و مصرف خوراکی‌های مفید و البته ورزش منظم شکل گرفته است.

  به همین علت این مورد فقط به رژیم محدود نشده و می‌توان گفت برای خود، سبک زندگیِ هدفمند و سالمی در راستای کاهش وزن و تناسب اندام محسوب می‌شود و باعث لاغر شدنتان می‌شود.

  تأکید رژیم ولومتریک فقط بر تغذیه نبوده و برای تبعیت از این نوع رژیم، باید به‌صورت منظم ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در روز ورزش کنید.

   

  رژیم روزه داری

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۱۶. رژیم غذایی مراقبت از وزن

  رژیم غذایی مراقبت از وزن یا (Weight watchers) به شهرت بسیار زیادی رسیده و بسیاری از سلبریتی‌ها و شخصیت‌های سرشناس، به‌سراغ این نوع رژیم می‌روند.

  در این برنامه همه چیز امتیازی است. یعنی برای هر غذایی که می‌خورید امتیاز خاصی در نظر گرفته‌شده و هیچ شخصی نباید بیشتر از مجموع امتیازی که برای او در نظر گرفته‌اند، در طول روز کالری دریافت کند.

  در رژیم غذایی مراقبت از وزن، مواد غذایی مثل میوه‌ها و سبزی‌جات که نقش سیرکننده دارند و بسیار هم مغذی‌اند، امتیازات کمتری داشته و مواد غذایی مثل شیرینی‌ها بیشترین امتیاز را دارند.

  بنابراین برای پیروی از این رژیم باید میوه‌ها و سبزی‌جاتِ بیشتری میل کنید و کمتر سراغ غذاهای چرب و شیرینی‌ها بروید.

   

  با رژیم غذایی مراقبت از وزن چقدر وزن کم می‌کنم؟

  اگر علاقه‌مند به این رژیم باشید و از مواد غذایی براساس امتیازاتشان استفاده کنید، وزنتان کم خواهد شد. اما طبق تحقیقات صورت گرفته رعایت این رژیم موقتی است و کمتر کسی این امتیازها را رعایت می‌کند.

   

  رژیم غذایی

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۱۷. رژیم غذایی شوک

  چاق‌ها و افرادی‌که اصلاً وزن کم نمی‌کنند از رژیم شوک، استفاده می‌کنند. چون هدف این رژیم شوک‌دادن به بدن برای کالری‌سوزی فعالانه و آب شدنِ چربی‌هاست.

  این رژیم ادعا می‌کند که کسانی‌که وزن بالایی دارند می‌توانند با پیروی از رژیم شوک، بیش از ۱۵ کیلو در ۱۵ روز، وزن کم کنند.

  در رژیم شوک، ۵ روز رژیم سخت گرفته می‌شود و ۲ روز، مثل روزهای قبل از رژیم، غذا میل می‌کنید. این روند یک بار دیگر نیز تکرار می‌شود، سپس یک روز دیگر رژیم گرفته تا ۱۵ روز کامل شود.

   

  با رژیم شوک چقدر وزن کم می‌کنم؟

  بله قطعاً با این رژیم به کاهش وزن می‌رسید، اما مشکل رژیم شوک این است که سبب افت قند خون، بی‌حالی و ضعف شدید می‌شود و بعد از مدتی، فرد شروع به پرخوری می‌کند.

  نتیجه آن اضافه وزن و برهم خوردن برنامه غذایی به دلیل کم خوردن است. یادتان باشد که بدون تجویز پزشک اصلاً به‌سراغ این رژیم نروید.

   

  رژیم غذایی

  بهترین رژیم غذایی و لاغری در کمترین زمان | ۱۸. رژیم غذایی خام‌خواری

  اصل ابداع این رژیم به سال ۱۸۰۰ برمی‌گردد. زمانی‌که یک پزشک، بیماری یرقان خود را با خوردنِ سیب خام درمان کرد!

  در نتیجه پزشکان به این فکر افتادند تا تأثیر خام‌خواری بر سلامت انسان را بررسی کنند و این بود که رژیم خام‌خواری به‌وجود آمد.

  در این رژیم، باید غذاهایی را میل کنید که به هیچ‌وجه پخته، فراوری‌شده و یا از نظر ژنتیکی دست‌کاری شده نباشند.

  باید هر خوراکیِ خامی (گیاهان، سبزی‌جات، خشکبار و دانه‌ها و حبوبات) که داخل مغازه و فروشگاه می‌بینید را خریداری کنید. برای طعم‌دادن به غذاهایتان نیز گزینه‌های کمی در اختیار خواهید داشت و باید به سراغ روغن زیتون و نارگیل فراوری‌نشده بروید.

   

  با رژیم خام‌خواری چقدر وزن کم می‌کنم؟

  این رژیم برای کاهش وزن در کوتاه‌مدت بسیار فوق‌العاده است، ولی در بلندمدت دیگر آن اثر قبلی را ندارد و نتایجی که می‌گیرید رفته‌رفته کم خواهد شد. همچنین برطبق تحقیقات افراد بعد از مدت ۷ ماه رعایت رژیم خام‌خواری به کاهش وزن حدوداً ۵ کیلویی رسیدند.

  رژیم خام‌خواری باعث کاهش فشار خون، بهبود هاضمه و سیستم ایمنی بدن، خستگی کمتر بعد از ورزش و پوست صاف و شاداب‌تر خواهد شد.

  لطفا به این مطلب امتیاز دهید
  Sending
  User Review
  4.81 (16 votes)
  این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  محمدیان ۲۲ آذر ۱۳۹۹

  کمتر مطلبی رو به این جامعی و کاملی در مورد چاقی و رژیم های لاغری دیده بودم. این مطلب حاشیه و ناگفته های بیشتری هم داره که امیدوارم در مقاله های مجزا بیشتر بهشون بپردازید با تشکر از سایت خوبتون که مدت هاست از مطالبش استفاده می کنم.

  کارشناس فیتامین ۲۲ آذر ۱۳۹۹

  درود بر شما دوست عزیز 🌷 خوشحالیم از رضایت و همراهی‌تون. تشکر از ثبت نظر و پیشنهاد شما. حتما انجام میشه.

  زهره سماواتی ۱۸ مهر ۱۳۹۹

  رژیم فیتامین واقعا عالی بود من هم خیلی خوب وزن کم کردم

  کارشناس فیتامین ۱۸ مهر ۱۳۹۹

  خوشحالیم از رضایتتون دوست عزیز 🌷 امیدواریم همیشه در سلامتی به هدفتون برسید

  گلشن ۱۷ مهر ۱۳۹۹

  من و خواهرم رژیم غذایی فیتامین رو ازتون گرفتیم هم وزن کم کردیم هم گرسنگی نکشیدیم اصلا از همه مهمتر اینکه بدنمون افتاده هم نشد خیلی ممنونیم از زحماتتون

  کارشناس فیتامین ۱۷ مهر ۱۳۹۹

  خیلی خوشحالیم از رضایتتون دوست عزیز 🌷 امیدواریم همواره موفق و سلامت باشید و به هدفتون برسید

  ×