۸ نظر
ورزش صورت برای جوانسازی

ورزش صورت برای جوانسازی پوست

تعداد بازدید

3060

زمان مطالعه

6 دقیقه

آخرین به روز رسانی

۰۸ فروردین ۱۴۰۳
فهرست مطالب

  آیا ورزش صورت برای جوانسازی پوست موثر است؟ بله، بعضی از متخصصان پوست در ایالت شیکاگو، این گفته را تأیید می‌کنند. محققان بر این باورند که ورزش‌ها و تمریناتی که عضلات صورت را درگیر می‌کنند، بعد از کمی تکرار، سبب قوی‌تر شدن عضلات شده و گونه‌های افتاده را اصلاح می‌کنند.

  همچنین باعث می‌شوند تا صورتتان جوان‌تر از قبل به‌نظر برسد. در این مطلب راز و رمز نحوه لیفت پوست و جوانسازی صورت با ورزش را به شما آموزش می‌دهیم.

  ورزش صورت برای جوانسازی پوست چگونه عمل می‌کند؟

  ماهیت ورزش این است که با درگیر کردن و تمرین دادنِ عضلات، آن‌ها را تقویت می‌کند. همان‌طور که با تقویت عضلات بازو و سرشانه از ضعف این عضلات پیشگیری می‌کنیم، با تقویت عضلات صورت هم می‌توان از ضعیف شدن و تحلیل رفتن این عضلات پیشگیری کرد.

  حدود ۵۷ عضله کوچک در صورت، گردن و پوست سر وجود دارد که برای حفظ قدرت و عملکرد صحیح به ورزش نیاز دارند. تمرینات ساده‌ یوگای صورت می‌تواند به شما در تقویت عضلات صورت، داشتن صورت زیباتر و حتی مبارزه با علائم پیری کمک کند.

  ورزش صورت

  در ۲۰ هفته سه سال جوان‌تر شوید

  ابتدا به‌سراغ نتیجه تحقیقی که در مجله درماتولوژی JAMA نیز به چاپ رسید می‌رویم تا به تاثیر ورزش صورت برای جوانسازی پی ببریم. در این مطالعه ۲۷ زن ۴۰ تا ۶۵ ساله به مدت ۵ ماه مورد بررسی قرار گرفتند که البته تنها ۱۶ نفر از آن‌ها تا انتهای آزمایشات با این تیم دانشگاهی همراهی کردند.

  در آغاز، این ۲۷ نفر در جلسات ۹۰ دقیقه‌ایِ آموزش ورزش صورت، که توسط مربی یوگا انجام گرفت، شرکت داشتند. بعد از اتمام دوره آموزشی، تمامی این افراد خودشان به‌تنهایی برنامه را ادامه می‌دادند. برای ۸ هفته اول به‌صورت منظم هر روز ورزش صورت انجام داده و در ۱۲ هفته انتهایی، یک‌روز درمیان تمرینات را دنبال می‌کردند.

  برای ثبت اتفاقات و تغییرات در حین انجام تمرینات ورزش صورت برای جوانسازی، از آن‌ها عکس گرفته می‌شد. بنابراین سه مرتبه، در مراحل ابتدای آزمایش، هفته هشتم و هفته بیستم، تصاویر مربوط به این ۲۷ نفر شرکت‌کننده با دوربین کیفیت بالا ثبت شد.

  در مرحله انتهایی تمامی این تصاویرِ گرفته شده در سه مرحله، توسط متخصصان پوست مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. در این روند مطالعاتی، متخصصان، ۱۹ نقطه مختلف از پوست که معمولاً در تشخیص سن پوستی افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد را به دقت بررسی می‌کنند تا سن واقعی شخص در تصاویر را برطبق استانداردهای جهانی مشخص کنند.

  طبق نتایج به‌دست آمده از تحلیل تصاویر، میانگین سن شرکت‌کنندگان در این آزمایش، در تصاویر ابتدایی ۵۰٫۸ سال بوده است، اما در تصاویر هفته هشتم، سن این تصاویر به ۴۹٫۶ کاهش یافته بود و به‌طور شگفت‌انگیزی در هفته ۲۰ام میانگین این سن به ۴۸٫۱ رسیده بود، این یعنی هر فردی حداقل ۳ سال از زمان آغاز این تحقیق جوان‌تر شده بود.

  بهترین تمرین ورزشی صورت با بیشترین اثرگذاری

  متأسفانه در تحقیقات صورت گرفته، همه افراد چندین ورزش صورت برای جوانسازی را امتحان می‌کردند و این‌که کدام‌یک از این‌ها اثرگذاری بیشتری داشته و زودتر صورت شما را جوان خواهد کرد، کاملاً مشخص نیست؛ ولی بیشتر این حرکات ورزشی، جزء حرکات یوگای صورت بوده‌اند.

  یوگای صورت چیست؟

  یوگای صورت یک گزینه طبیعی و جایگزین بوتاکس و جراحی برای پیشگیری از پیری صورت است! در اغلب موارد نتایج یوگای صورت، رضایت‌بخش و ماندگار است. یوگای صورت شامل انواع تکنیک‌های طب فشاری، تمرینات خاص و انواع ماساژ برای عضلات ریز و کوچک صورت و گردن است. با تقویت این عضلات و ورزش پیشانی و سایر اجزا، ظاهر کلی گونه‌ها، پیشانی و حتی غبغب بهبود پیدا می‌کند.

  پس از مدتی افتادگی صورت، چین چروک‌ها و سایر علائم پیری از بین می‌روند یا بسیار کم می‌شوند. به همین دلیل است که یوگای صورت «بوتاکس طبیعی» نامیده می‌شود!

  اما برای کم کردن علائم پیری فقط این تمرینات کافی نیست و حتما در کنار برنامه ورزش صورت برای جوانسازی باید از سبک زندگی مناسب پیروی کنید: خوب خوابیدن، ترک سیگار، کاهش استرس و تغذیه مناسب در این امر بسیار مهم است؛ به‌طور مثال حواس‌تان باشد تا حد امکان، اخم نکنید و یا به پیشانی خود خط و چین نیندازید.

  دود سیگار در پیر شدنِ پوست مؤثر است و نه‌تنها لازم است که سیگار را ترک کنید، بلکه حتی نباید در معرض دودِ سیگار دیگران هم قرار بگیرید. به یاد داشته باشید مراقبت از پوست و حفظ سلامت کلی، کلید اصلی جوانسازی و زیبایی صورت شماست. پینشهاد می‌کنیم برای آشنایی کامل با یوگا مطلب یوگا چیست؟ فواید یوگا برای ذهن و جسم را حتما بخوانید.

  فواید یوگای صورت

  فواید یوگای صورت به عنوان یک ورزش صورت برای جوانسازی می‌تواند بسیار بیشتر از رفع چین و چروک‌ها باشد! یوگای صورت باعث سلامت و درخشندگی پوست شما می‌شود. دکتر کالینز بنیانگذار موسسه یوگای صورت و محقق می‌گوید: «یوگای صورت به لیفت و محکم شدن عضلات زیر پوست کمک می‌کند و خطوط و چین و چروک‌ها را صاف می‌کند.

  ماساژهای یوگای صورت، فرایندِ گردش خون، تخلیه غدد لنفاوی و کاهش تنش عضلات را بهبود می‌بخشد. ورزش صورت باعث افزایش گردش خون و کاهش استرس و بهبود سلامت روان نیز می‌شود که در پیشگیری از سردرد، آزادسازی سینوس‌ها و افزایش کیفیت خواب شما موثر است. همچنین تمرینات یوگای صورت ماهیچه‌های هایپراکتیو را آزاد کرده و در عین حال عضلات ضعیف را تقویت می‌کند که به پیشگیری از افتادگی و چروک شدن صورت کمک می‌کند.»

  طبق آزمایشات انجام شده، با انجام این ورزش و یوگای صورت، علائم پیری در اکثر شرکت کننده‌ها بهبود یافت. پژوهشگران نتیجه گرفتند تمرینات یوگای صورت و دوره‌های مراقبتی پوست، باعث افزایش تمرکز و آگاهی نیز می‌شود.

  همانطور که شرکت کنندگان این دوره تمرین می‌کردند که عضلات صورت خود را تقویت یا رها کنند، تا حدی سردردها و دندان قروچه‌های‌شان هم کمتر شد. برخی دیگر نیز گفتند که شب‌ها آرامش بیشتری دارند و راحت‌تر می‌خوابند.

  انواع ورزش صورت برای جوانسازی

  در این قسمت چند تمرین ورزش برای لیفت صورت و جوانسازی پوست صورت به شما آموزش می‌دهیم.

   1. لیفت ابروها

  ماساژ صورت

  نحوه انجام حرکت

  • اولین ورزش صورت برای جوانسازی را شروع می‌کنیم؛
  • ابتدا انگشت اشاره خود را وسط ابرو بگذارید؛
  • در‌حالی‌که با انگشتان خود مقاومت ایجاد می‌کنید،مانند ویدیو به آرامی ابروهای خود را بالا و پایین ببرید.

  ۲. برجسته سازی گونه

  ورزش صورت

  نحوه انجام حرکت

  • تمرین بعدی ورزش صورت برای جوانسازی انگشتانتان را روی هر گونه قرار دهید؛
  • دهان خود را باز کنید تا یک “O” بزرگ ایجاد شود؛
  • با فشار دادن انگشتان روی گونه، به عضلات گونه خود فشار کمی بیاورید؛
  • سپس به مدت ۵ ثانیه این وضعیت را نگه دارید؛
  • این تمرین ورزش برای گونه را در ۱۰-۱۵ ست تکرار کنید.

  ۳. لاغری صورت

  تمرین صورت برای جوانسازی

  نحوه انجام حرکت

  • برای سومین تمرین ورزش صورت برای جوانسازی آماده‌اید؟
  • ابتدا سر خود را به عقب خم کرده و چانه خود را به جلو بکشید؛
  • تا جایی که ممکن است گونه‌های خود را به داخل دهان بکشید؛
  • این وضعیت ورش چانه را ۵ ثانیه نگه دارید؛
  • ۱۰-۱۵ ست را کامل کنید.

  ۴. زاویه سازی فک

  تمرین صورت برای جوانسازی

  نحوه انجام حرکت

  • سر خود را به عقب خم کنید و به سقف نگاه کنید؛
  • تا جایی‌که می‌توانید لب پایینی خود را روی لب بالایی بکشید؛
  • شما باید کشش را در عضلات فک نزدیک گوش خود احساس کنید؛
  • این وضعیت را ۱۰ ثانیه نگه دارید؛
  • این ورزش صورت برای جوانسازی را در ۱۰-۱۵ ست کامل انجام دهید.

  ۵. از بین بردن خطوط خنده

  ورزش صورت

  نحوه انجام حرکت

  • دهان خود را ببندید و گونه های خود را پر از هوا کنید؛
  • هوا را از یک گونه به گونه دیگر منتقل کنید؛
  • ۳۰ ثانیه این کار را تکرار کنید.

  سخن پایانی

  بهترین روش برای جلوگیری از چین و چروک و جوان‌تر شدن پوست، ترکیب تمرینات یوگای صورت و کرم‌های مراقبتی پوست است. در این مطلب به معرفی ورزش صورت برای جوانسازی و فواید آن پرداختیم. همچنین چندین تمرین برای جوانسازی و لیفت پوست معرفی کردیم.

  منابع: healthline ـ foreo

  لطفا به این مطلب امتیاز دهید
  4.5/5 - (64 امتیاز)
  این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  برچسب ها:
  ماهان ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  در تصویر اول عضلات چروک پیشانی دارن تقویت میشن که این عضلات با قوی شدن چروک پیشانی رو بیشتر نشون میدن.تصویر مربوط به لپها هم باعث ایجاد چروک لبها میشه.
  ورزش صورت باید بسیار دقیقتر از اینها بررسی بشه وگرنه برعکس باعث پیری صورت خواهد شد.

  حمزه ۲۵ آذر ۱۴۰۲

  شگفت انگیز

  فرهان ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  بسیار عالی وآموزنده

  M ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  ان شاالله تمرین کنیم نتیجه رو میگیم

  کارشناس فیتامین ۰۶ آبان ۱۴۰۲

  موفق باشی دوست عزیز

  فرزانه ۱۳ مهر ۱۴۰۲

  من انجام دادم واقع است

  ×
  app-presentation