0

یک برنامه کوتاه یوگا برای افزایش انرژی

دسته بندی ها : حرکات عمومی, حرکات ورزشی پایه, ورزش، حرکت ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ Ali.kharidar 1 بازدید

در روزهایی که کاملا احساس خستگی میکنید، سعی کنید یک برنامه تمرینی ساده یوگا را انجام دهید تا از خواب بیدار شوید و روزتان را دوباره شروع کنید.

Cat/cow

چندین بار این حرکت را انجام دهید تا کمر را از خواب بیدار کنید و تنش را از ستون فقرات بردارید. آزاد کردن تنش ستون فقرات باعث بیدار کردنتان می شود. بر روی چهار دست و پا، نفس عمیقی بکشید، ستون فقرات را محدب کنید و به بالا نگاه کنید. بازدم، ستون فقرات را مقعر کنید به سمت پایین و به نافتان نگاه کنید. با هر سرعتی که راحت هستید این حرکت را انجام دهید. اگر احساس کسلی می کنید، به حالت کریا بنشینید و همراه با مقعر و محدب کردن ستون فقرات، دم و بازدم داشته باشید.

 Downward dog split

در حالت چهار دست و پا، انگشتان پا را زیرتان جمع کنید و پاها را بکشید و حرکت downward facing dog را انجام دهید. یک پا بر روی زمین باشد و پای دیگر را در هوا بلند کنید، زانوی پای بالایی را خم کنید، و هیپ را باز کنید.

در این حرکت، سر باید زیر قلب باشد. در این حالت که وارونه هستید، باعث می شود خون به مغز جریان پیدا کند و باعث می شود اکسیژن بیشتری به مغز برسد.

Cross-legged forward fold

از حالت down dog، پایی که بالا است را دقیقا جلوی پای دیگر قرار دهید. در این حالت، دست ها را به پاها نزدیک کنید و پاهایتان از هم عبور کرده باشند. کشش را احساس کنید و با دولا شدن از ناحیه کمر، آن را در پشت پا آزاد کنید. اگر بدنتان خشک است، دست ها را بر روی ساق پا بگذارید.

خم شدن به جلو باعث می شود منیت به زمین زده شود و از لحاظ درونی تنظیم شویم. اگرچه سرتان پایین آمده است، فعال و هشیار بمانید. با گذراندن یک پا از دیگری در جلویتان، باید تمرکز بیشتری داشته باشید. با تمرکز انرژی را در این حرکت آزاد می کنید. بدنتان ممکن است آزاد شده باشد، اما هم چنان قوی و تحت حمایت است.

کشش از پهلو

در حالت قبلی که به جلو خم شده اید به آرامی به سمت بالا بروید، هم چنان پاهایتان از هم عبور کرده باشند. در حالی که ستون فقرات کاملا کشیده است، دست هایتان را کاملا بالای سرتان ببرید. مچ دست را با دست دیگر بگیرید و در بالای سرتان کشش داشته باشید. باز شدن را در شش ها و پهلوی بدن احساس کنید. در این حالت نفس بکشید. نفس را به سمت نقاطی هدایت کنید که هم چنان خواب هستند.

پلانک با پاهای کراس

در حالی که پاهایتان هم چنان از هم عبور داده شده اند، به سمت زمین بروید و در حالت پلانک بر روی

یک پا قرار بگیرید. مچ یک پا باید بر روی مچ پای دیگر قرار بگیرد و با این کار

شدیدا میان تنه را درگیر می کنید. برای چندین تنفس این حالت را نگه دارید – اطمینان داشته باشید که  لگن در پایین است، اما نه اینکه کاملا پایین باشد، و توجه کنید که شانه ها بالای مچ دست باشد. اگر بیشتر می خواهید، به صورت آتشی نفس بکشید، سریعا دم و از طریق بینی بازدم.

Full surrender with hip variation

کاملا بر روی زمین بخوابید. پاهایتان را آزاد کنید، پیشانی را بر روی زمین بگذارید، و دست هایتان را رو به رویتان بکشید. کف دست ها رو به بالا باشد و تمایل داشته باشید که انرژی خارجی را دریافت کنید. یک زانو را به سمت قفسه سینه متمایل کنید، و با صورتتان زاویه ۹۰ درجه داشته باشد. باز شدن کشاله داخل ران و هیپ را احساس کنید. سفتی و قدرت زمین زیرپایتان را احساس کنید. چشم هایتان را ببندید و نفس بکشید.

چند دقیقه تسلیم شدن می تواند مخالف انرژی گرفتن باشد، اما یک دقیقه دراز کشیدن می تواند تمرکز را بازیابی کند و وضوح ذهن را به همراه داشته باشد. هنگامی که آماده شدید، دوباره بر روی چهار دست و پا قرار بگیرید و حرکت را در جهت دیگر تکرار کنید.

کاری از گروه فیتامین
یه راه آسون‌تر برای ارتباط با ما عضویت در کانال فیتامین

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  1. مریم گفته :
    ۱۲:۱۱ ۱۳۹۶/۰۲/۲۵

    یوگا تمرینات فوق العاده ای داره.بازم از تمرینات یوگا بذارید. متشکر

  2. سحر گفته :
    ۰۸:۳۲ ۱۳۹۶/۰۳/۰۱

    فوق العاده اس. یوگا تمرینات دوست داشتنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :