0

کور فیوژن، ورزشی برای داشتن اندامی زیبا

دسته بندی ها : معرفی ورزش های هوازی و بی هوازی, ورزش، سلامتی ۱۸ آذر ۱۳۹۶ Ali.kharidar 2 بازدید

ورزش‌های یوگا و پیلاتس، از جمله ورزش‌هایی به شمار می‌روند که سلامت جسم و روح و اندامی زیبا را در کنار هم به فرد ورزشکار هدیه می‌دهند.

سایت فیتامین در این مطلب سعی دارد تا فواید این ورزش‌های بسیار موثر را بیان کند و نتیجه‌ای جالب، از ترکیب این دو ورزش به شما نشان دهد.

ورزش طلایی پیلاتس و فواید آن

تناسب اندام

در ورزش پیلاتس، تمامی بدن درگیر می‌شود و هیچ اندامی در حال استراحت نخواهد بود؛ پیلاتس، متمرکز بر قدرت است و تمام بدن در این ورزش به فعالیت می‌پردازد.

تمرینات پیلاتس، تعادل عضلانی و قدرت فرد را بالا می‌برد و نیز، موجب انعطاف‌پذیری بیشتر بدن می شوند و دامنه حرکت مفاصل را زیاد می کند؛ دقت به تنفس و ذهن، کمک می‌کند تا فرد، زودتر به اندام ایده‌آل برسد.

سازگار با شرایط جسمانی

تمرینات پیلاتس، برای همه افراد مفید است؛ چه ورزشکاران و چه مبتدی‌هایی که تاکنون هیچ ورزشی انجام نداده‌اند؛ همچنین این ورزش، باعث درست نشستن و ایستادن خواهد شد.

مقاومت، بدونِ حجیم‌شدن عضلات

در ورزش پیلاتس، هدف عضله‌سازی نیست؛ بلکه می‌خواهیم عضلات‌مان را سفت کنیم؛ در این ورزش، انقباض عضلانی به‌نام «انقباض اکسترنی» انجام می‌شود، که باعث قوی شدنِ عضلاتِ دراز می‌شود.

افزایش انعطاف‌پذیری

در ورزش پیلاتس، طول و کشش عضلات و دامنه حرکت مفاصل، افزایش پیدا می‌کنند؛ در این ورزش، بدن می‌تواند کشیده و خم شود.

افزایش قدرت

 

عضلات عمیق پشت، شکم و لگن، عضلات اصلیِ بدن هستند؛ این عضلات از پشت و کمر حفاظت می‌کنند و باعث انعطاف‌پذیری بدن می‌شوند؛ ما درست نشستن و ایستادن را با استفاده از آنها انجام می‌دهیم.

وقتی‌که این عضلات قوی باشند، بدن شکل می‌گیرد؛ گردن و شانه‌ها را می توانید‌ شل کنید و بقیه عضلات و مفاصل، آزادانه به وظایف خود عمل می‌کنند.

درست نشستن و ایستادن

پیلاتس، سبب درست نشستن و ایستادن می‌گردد؛ تمرینات پیلاتس، باعث قدرت و توازن بدن می‌شود.

افزایش انرژی

در زمان انجام تمرینات ورزش پیلاتس، گردش خون و تنفس تحریک می‌شود و ستون فقرات و عضلات، بیدار می‌شوند و کار خود را شروع می‌کنند.

در نتیجه، شما احساس خوبی را به کل بدن، هدیه خواهید داد.

کاهش وزن

اگر پیلاتس را به‌طورِ روزمره انجام دهید، مطمئن باشید که به کاهش وزن خواهید رسید؛ در ورزش پیلاتس، کالریِ سوخته‌شده بیشتر از کالری مصرفی است، درنتیجه موجب کاهش وزن می‌شود؛ همراه با ورزش‌های ایروبیک (هوازی)، پیلاتس نیز در کاهش وزن و کشیدگی عضلات نقش دارد.

تقویت ارتباط بین جسم و ذهن

ورزش پیلاتس، مجموعه‌ای از هماهنگی بین روح، جسم و ذهن است؛ ما حرکات پیلاتس را با توجه کامل انجام می‌دهیم؛ هنگامی‌که حرکات را به دقت انجام دهیم، باعث می‌شود که بهترین فواید را از هر تمرین به دست آوریم.

ورزش طلایی یوگا و فواید آن

انعطاف‌پذیریِ بدن

کشش بدن، موجب انعطاف‌پذیری و افزایش دامنه حرکتی عضلات و مفاصل می‌شود؛ با تمرینات یوگا، انعطاف‌پذیری بیشتری را در پشت، زانو، کمر، شانه‌ها و لگن خواهید داشت.

افزایش مقاومت

با یوگا، تواناییِ تحمل وزن بدن خود را به دست می‌‌آورید؛ مثلا با ایستادن روی یک پا، تعادل خود را نگه می‌دارید و یا بر روی دستان‌تان می‌ایستید؛ برخی از این تمرینات را باید به آهستگی انجام دهید تا قدرت شما بیشتر و بیشتر شود.

سفت‌کردن عضلات

همان‌طورکه قدرت عضلات زیاد می‌شود، سفت شدنِ عضلات هم رخ می‌دهد؛ یوگا، کمک به طویل‌شدن و لاغر شدن عضلات می‌کند.

 کاهش درد

انعطاف‌پذیری و قدرت بدنی بیشتر، می‌تواند بسیاری از دردها به‌خصوص درد کمر را از بین ببرد.

افراد بسیاری که کمردرد دارند، یا مدت زیادی را پشت کامپیوتر می نشینند و یا زیاد رانندگی می کنند، می توانند این ورزش را انجام دهند.

یوگا باعث سفتی و فشردگی ستون فقرات می‌شود؛ با انجام ورزش یوگا، از این ناراحتی در امان خواهید بود؛ همچنین ورزش یوگا باعث دوری از عوامل استرس‌زا و ایجاد آرامش ذهنی می‌شود.

تنفسِ بهتر

افراد بسیاری، تنفس عمیق انجام نمی‌دهند و اکسیژن مورد نیاز و کافی را به ریه‌ها انتقال نخواهند داد؛ این ورزش، باعث تمرکز روی تنفس می‌شود و به افراد می‌آموزد که چگونه از ریه‌ها استفاده بهتری کنند؛ همچنین انواع خاص تنفس می‌تواند به پاک‌کردن مسیر بینی کمک کرده و سیستم اعصاب مرکزی را آرام کند؛ این روش تنفس، بر جسم و روح، تاثیر بسیاری مفیدی خواهد گذاشت.

تقویت صددرصدیِ ذهن و روح با یوگاآرامش روح و ذهن

داشتنِ تمرکز دقیق بر آنچه که بدن در حال انجامِ آن است، آرامشی در ذهن به وجود می‌آورد؛ یوگا، روش‌های مختلف و موثر مدیتیشن همانند نگاه‌کردن به تنفس و رهایی از افکار را به شما یاد می‌دهد.

کاهش استرس

داشتن تحرک و انجام فعالیت بدنی، عامل مهمی برای کاهش استرس می‌باشد؛ خوشبختانه، یوگا دارای این خاصیت است. مشکلات روزانه، چه بزرگ و چه کوچک، با یوگا حذف می‌شود؛ یوگا موجب دوری از عوامل استرس‌زا شده و نور و امید تازه‌ای را به زندگی هدیه می‌دهد.

تاکید ورزش یوگا، بر زندگیِ حال است؛ با انجام تمرینات آن، گذشته را فبه باد می‌سپارید و نگران آینده نیستید؛ این عامل، باعث دوری از استرس خواهد شد.

آگاهی از  کل بدن

انجام یوگا، آگاهی شما را نسبت به بدن‌تان بالا می‌برد؛ با انجام تمرینات ظریف و کوچک، به بدن خود حالت صاف و مستقیم می‌دهید؛ این کار باعث می‌شود که درست بنشینید، درست بایستید و اعتمادبه‌نفس شما بالا برود.

ورزش کور فیوژن

ورزش فوق‌العاده کور فیوژن، ترکیبی از پیلاتس و یوگا است؛ شما با انجام این ورزش و حرکات کششی، به بدن تان فرم زیبا و جذابی خواهید داد.

فرقی نمی‌کند که هدف‌تان از ورزش چیست، انجام تمرینات کور فیوژن، به آرامش ذهن و عضلانی‌شدن بدن‌تان کمک خواهد کرد.


کاری از گروه فیتامین

یه راه آسون‌تر برای ارتباط با ما عضویت در کانال فیتامین

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :