0

چه کسانی پس از ازدواج چاق می‌شوند؟!

دسته بندی ها : اطلاعات عمومی ورزش, ورزش، سلامتی ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ مدیر سایت 1791 بازدید
چاقی بعد از ازدواج

چرا بیشتر افراد بعد از ازدواج چاق می‌شوند؟ با جاری‌شدنِ خطبه عقد و بله گفتنِ عروس خانم و آقا داماد، هردو متعهد می‌شوند که در سختی و خوشی، بیماری و سلامتی تا همیشه در کنارهم زندگی کنند.

اما آیا سوگند می‌خورند که تا آخر عمر همراه هم چاق بشوند؟! خیلی از افراد این سؤال برایشان پیش می‌آید که چرا بعد از شروع زندگی مشترک، وزنشان اضافه شده و به اصطلاح شکم پهلو آورده‌اند؟! آیا ارتباطی بین چاقی و رابطه جنسی وجود دارد؟ اضافه وزن چه تأثیری بر رابطه جنسی دارد؟

فیتامین پرده از این موضوع برداشته و راهکارهایی برای جلوگیری از افزایش وزن بعد از ازدواج در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

 

چرا بعد از ازدواج چاق می‌شویم؟

حتماً شما هم شنیده‌اید بعد از مدتی که از زندگی مشترک می‌گذرد، زن و شوهر هر دو شبیه هم می‌شوند؟ اما این شباهتِ ظاهریِ زن و شوهر، حقیقتاً بیشتر در ناحیه شکم دیده می‌شود!

افزایش وزن مشکلی است که همیشه زوجین را درگیر خود می‌کند. برطبق مطالعه‌ای که در بین افراد مجرد و متأهل صورت گرفت، متأهل‌ها اضافه وزن بیشتری نسبت به افراد مجرد داشتند.

جالب اینجاست که هرچه از ازدواجشان می‌گذشت، اضافه وزنشان هم بیشتر می‌شد. در ادامه تمام مسائلی که منجر به بروز چاقی بعد از ازدواج می‌شود را برایتان شفاف‌سازی خواهیم کرد. بعد هم به موضوع چالشی تأثیر رابطه جنسی در چاقی زنان می‌پردازیم.

بحث رژیم غذایی: همه چیز را تقسیم می‌کنید

این‌که دو نفر زیر یک سقف باهم زندگی کنند و همه چیز را باهم به اشتراک بگذارند خیلی قشنگ است. ولی نه در مورد مواد غذایی که هردو آن‌ها را چاق می‌کند. مردان نسبت به زنان دارای توده عضلانیِ بیشتری هستند، حتی اگر وزنشان یکی باشد.

بنابراین می‌توانند بدون این‌که چاق شوند، کالریِ بیشتری مصرف کنند، زیرا عضلاتشان نیاز به غذای بیشتری دارد. یعنی هرچه عضله فرد بیشتر باشد، قطعاً به کالری بیشتری هم نیاز دارد. آقایان نسبت به خانم‌ها به کالری بیشتری نیاز خواهند داشت.

به‌عنوان مثال، یک آقای ۸۰ کیلویی ممکن است در روز ۳۰۵۰ کیلوکالری مصرف کند، اما چاق نشود. از طرفی همسر او با ۵۰ کیلوگرم وزن، روزی ۲۲۳۵ کیلوکالری مصرف کند و با این حال چاق‌تر شود!

۵ ورزش عالی برای کاهش وزن

راه‌حل رژیم غذایی: از اندازه‌ها چشم برندارید

بهتر است از چند راهکار ساده استفاده کنید؛ مثلاً غذا را داخل آشپزخانه سرو کنید و بعد سر سفره بیاورید.

نیازی نیست حتماً دیس برنج را کنار سفره بگذارید، رفتن سر قابلمه برای یک کفگیر بیشتر، از حوصله ایران و ایرانی خارج است.

برای این‌که بشقابتان را پر کنید، حتماً لازم نیست این کار را با برنج و خورشت اضافی انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم از سبزی‌جات و غذاهای کم‌کالری استفاده کنید.

 

بحث عشق: وقتی پای استرس در میان نباشد

چندان اتفاق عجیب و غریبی نیست که با بالا‌رفتنِ عمر ازدواج، افراد اضافه وزن بیشتری هم پیدا کنند. چطور؟! چون با گذشت یک سال از زندگی مشترک و جشن سالگرد ازدواجی که می‌گیرید، بلافاصله بعد از خوردنِ کیک، خیالتان از این‌که بازهم عشقتان در کنار شما است، راحت شده و مطمئن می‌شوید که او هیچ کجا نمی‌رود!

بنابراین چرا باید زحمتِ کاهش سایز و ورزش‌کردن را به خودتان بدهید وقتی هیچ استرسی ندارید؟ از بین‌رفتنِ استرس‌ها و فشارهای ذهنی همه باعث چاق‌شدنِ شما می‌شوند.

 

راه‌ِحل: قطعاً با افزایش وزن بیماری‌ها و مشکلات زیادی به‌سراغ افراد خواهد آمد. این مشکلات، به زیباییِ ظاهر و حتی رابطه جنسی‌شان ضربه وارد می‌کند.

پس در این مورد، فقط به سلامتی و آینده خود فکر کنید. نمی‌خواهید از بازنشستگی و سفر دور دنیا لذت ببرید؟! پس بهتر است با انتخاب برنامه ورزشی تغییری اساسی در سبک زندگی خود ایجاد کنید.

 

 

 زن و شوهر بی‌‌حوصله‌ای هستید

در کنار بحث مراقبت از فرزندان، رفتن سرکار و دل‌مشغولی‌های روزمره، چه کسی حاضر است از روی مبل بلند شود و سریال مورد علاقه‌اش را نیمه‌کاره رها کند تا به ورزش روزانه‌اش بپردازد؟!

خب، بگذارید خیالتان را راحت کنیم، احتمال چاقی در افرادی‌که روزانه حداقل دو ساعت به تماشای برنامه‌های تلویزیونی می‌نشینند، ۹۹٫۵ درصد بیشتر از دیگران است. در نتیجه این افراد، حداقل ۵ کیلو چاق‌تر از بقیه خواهند شد.

چند حرکت یوگا برای داشتن رابطه جنسی بهتر

 

راه‌حل بحث تنبلی: سبک زندگی خود را تغییر دهید

بهتر است به کلی سبک زندگی‌تان را تغییر دهید. پیشنهاد می‌کنیم با همسر و فرزندانتان دور میز شام جمع شوید و تصمیمات جدیدی برای این تغییر اساسی بگیرید. پیشنهاد فیتامین، رفتن به سمت برنامه ورزشی، برنامه دوچرخه‌سواریِ هفتگی و بازی‌های دست‌جمعی و خانوادگی است.

پیشنهاد می‌کنیم به جای این‌که روزهای تعطیل را در رستوران‌ها و یا جلوی تلویزیون بگذرانید، باهم به پیاده‌روی بروید. یا قرار کوه بگذارید و فعالیت‌های خود را افزایش دهید. حتی می‌توانید طرز تهیه غذاهای سالم را یاد بگیرید و در کنار همسرتان آشپزی کنید.

 

اضافه وزن چه تأثیری روی رابطه جنسی دارد؟

 

اکثر افراد دارای اضافه وزن، به‌ویژه خانم‌هایی که از چاقی رنج می‌برند، در رابطه جنسی خود احساس ناخوشایندی دارند. حتی موقع برقراری رابطه ترجیح می‌دهند که چراغ‌ها خاموش باشد تا چربی‌هاشان زیادی به چشم نیاید.

رابطه جنسی باعث بهبود سلامت قلب و خون‌رسانی به بدن، کاهش استرس، بهبود خواب و هورمون‌ها می‌شود. اما اضافه وزن و چاقی باعث می‌شود که زوج‌ها به برقراری رابطه جنسی بی‌میل شوند و از تأثیرات آن بی‌نصیب بمانند.

تنها اضافه‌شدنِ چند کیلو وزن می‌تواند اعتمادبه‌نفستان را تا حد قابل توجهی کاهش دهد و زندگی دو نفره‌تان را به کلی تغییر بدهد.

دائماً ذهنتان درگیر چربی اضافه خواهد بود و فکر این‌که شاید شریک زندگی‌تان از به‌هم خوردن تناسب اندامتان راضی نباشد، حسابی ذهنتان را به شما مشغول خواهد کرد.

در ادامه تأثیراتی که اضافه وزن می‌تواند بر رابطه جنسی‌تان داشته باشد را بررسی کرده و در انتها راه‌ِحل رهایی از اضافه وزن را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 

قدرت جادویی‌تان را کم می‌کند

تنها چند کیلو اضافه وزن باعث می‌شود تا دیگر عملکرد همیشگی‌تان را روی تخت نداشته باشید. کم شدنِ اعتمادبه‌نفس به‌خاطر بزرگیِ شکم یا بدفرم‌بودنِ بدن، یکی از کشنده‌ترین عوامل برای قوای جنسی است.

البته میزان این سردشدن و سرخوردگی در رابطه جنسی، تا حد زیادی بستگی به روحیه شما و شریک زندگی‌تان دارد. اما در %۹۰ مواقع هیچ همسری از چاق‌بودنِ شریک زندگی‌اش راضی نبوده است!

 

ذهنتان سراغ نکات منفی می‌رود

حتی اگر زیباترین اندام دنیا را هم داشته باشید، ولی شکمتان برجسته باشد، همین کافی است تا چشمتان را روی همه زیبایی‌هایتان ببندید و فقط به بدفرم‌بودنِ شکمتان فکر کنید.

این تفکرات باعث می‌شود از بودن روی تخت با همسرتان فراری باشید و سعی کنید خودتان را به کار دیگری مشغول کنید.

 

مشکلات مردانه زیاد می‌شود

شاید باور این قضیه کمی برایتان دشوار باشد، ولی مشکل نعوظ مردان یا کاهش میزان لذت زنان در حین رابطه جنسی هم ارتباط مستقیمی با چاقی و افزایش وزن دارد. پیشنهاد می‌کنیم این تمرینات را حتماً انجام دهید.

(۸ تمرین ساده که قوای جنسی مردان را به اوج می‌رساند)

با اضافه وزن و افزایش کلسترول و چربیِ خون، رگ‌های موجود در ناحیه تناسلی و واژینال مسدود شده و باعث می‌شود تا مردان دچار مشکلات نعوظ شوند و زنان هم دیگر از رابطه جنسی لذت نبرند.

البته مطالعات زیادی در این زمینه صورت گرفته و نشان می‌دهد که چاقی باعث کاهش ترشح میزان هورمون تستوسترون در مردان خواهد بود.

 

تغییرات هورمونی آزارتان می‌دهد

یکی دیگر از اثرات منفی چاقی و افزایش وزن، تغییرات هورمونی در شخص است. با چاق‌شدنِ مردان، میزان تستوسترون (هورمون افزایش میل جنسی مردان) خون آن‌ها کم می‌شود و دیگر میل به رابطه جنسی نخواهند داشت.

درمورد زنان هم این مشکل پیش می‌آید. با چاق‌شدنِ زنان، هورمون استروژن (هورمون افزایش میل جنسی زنان) در بدن آن‌ها کاهش یافته و دیگر کمتر با همسرشان معاشقه خواهند داشت.

پوزیشن‌هایتان را محدود می‌کند

بروز این مشکل بعد از اضافه وزن، صددرصدی است و به هیچ‌وجه نمی‌توانید انکارش کنید. خیلی وقت‌ها با اضافه وزن دیگر حال و حوصله قرار گرفتن در بسیاری از حالت‌ها را نخواهید داشت یا حتی به‌خاطر شکمتان نمی‌توانید بعضی از پوزیشن‌ها را عملی کنی و لذت ببرید.

همچنین باعث می‌شود تا زندگی زناشویی‌تان دیگر جذابیت‌ها و تحرک قبلی را نداشته باشد و نتوانید بسیاری از لذت‌ها را تجربه کنید. شاید حتی بعد از چاق‌شدنِ بیش‌ازحد، رابطه جنسی تبدیل به یک چالش شود.

 

اگر می‌خواهید زندگی پر شور و نشاطی داشته باشید، بهتر است که حتی یک روز را هم از دست ندهید. پیشنهاد می‌کنیم در کنار برنامه ورزشی‌تان حتماً (چند تمرین ورزشی برای رویایی ساختن روز ولنتاین) را انجام دهید.

 

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!