نکته‌های کلیدی برای انتخاب یک باشگاه مناسب

دسته بندی ها : اطلاعات عمومی ورزش, ورزش، سلامتی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ مدیر سایت 646 بازدید

عزمتان را جزم کرده‌اید و می‌خواهید در باشگاه استایل مورد علاقه‌تان را بسازید؟ شما برای انتخاب باشگاه ورزشی به چه مواردی دقت می‌کنید؟ به نظرتان فاکتورهای مهم برای انتخاب یک باشگاه چیست؟

وقتی‌که باشگاه خاصی را در لیست انتخابیِ خود قرار دادید، هنگام بازدید لیستِ پرسش‌های مهمی را که می‌خواهید از کارکنان باشگاه داشته باشید، با خود ببرید.

در بعضی از باشگاه‌ها امکان گذراندنِ یک روز کلاس به‌صورت رایگان را به افراد می‌دهند. در این‌صورت می‌توانید وسیله‌ها، کلاس‌ها و دیگر امکانات باشگاه‌ها را امتحان کنید.

در این مطلب از فیتامین مهم‌ترین نکات برای انتخاب باشگاه ورزشی آمورد بررسی قرار گرفته، که حتماً باید این موارد را در نظر داشته باشید.

 

انتخاب بهترین مکان برای باشگاه

اگر فاصله باشگاه با منزل شما زیاد باشد، قطعاً حاضرشدنِ سر تمرین برایتان دشوار خواهد بود.

بهترین مکان برای باشگاه، بین خانه و محل کار است. نزدیک بودنِ باشگاه ورزشی، مدیریت زمان را آسان‌تر می‌کند.

ساعت کاری باشگاه

آیا زمانی‌که برای ورزش‌کردن در نظر گرفته‌اید، باشگاه شما باز است؟ بعضی از باشگاه‌ها آخر هفته‌ها بسته‌اند.

فرقی ندارد که شما صبح زود ورزش می‌کنید یا آخر شب، فقط مطمئن شوید که ساعت باز بودنِ باشگاه با برنامه‌ریزیِ زمانیِ شما هماهنگی داشته باشد.

 

هزینه ثبت نام در باشگاه

آیا هزینه باشگاه باید به صورت ماهیانه پرداخت شود؟ یا اینکه سالیانه این هزینه را دریافت می‌کنند؟ آیا بدونِ پرداخت جریمه می‌توانید انصراف دهید؟ و در نهایت اینکه آیا بودجه لازم را دارید؟

میزان هزینه پرداختی برای باشگاه و سؤالاتی از این قبیل، یکی از مواردی است که باید برای ثبت نام در باشگاه ورزشی در نظر داشت.

 

ارائه برنامه ورزشی در باشگاه

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب یک باشگاه ورزشی خوب و مناسب، وجود مربیان باتجربه و حرفه‌ای است.

برخی باشگاه‌ها از مربیانی استفاده می‌کنند که فاقد گواهیِ مربی‌گری بوده و با توصیه‌های غیراصولی‌شان باعث آسیب‌دیدگی می‌شوند.

پس لازم است که حتماً از یک برنامه ورزشی اصولی استفاده کنید تا خیالتان راحت باشد که بدونِ هیچ آسیبی به تناسب اندام خواهید رسید.

شما می‌توانید به توصیه متخصصان از برنامه ورزشی آنلاین و کاملاً شخصی فیتامین استفاده کنید. تمرینات اصولی این برنامه، که زیر نظر کارشناسان و مربیان حرفه‌ای طراحی شده، قابل اجرا در باشگاه ورزشی، منزل و فضای دلخواه شماست.

مقاله مرتبط: (چطور از فیتامین برنامه ورزشی بگیرم؟)

 

تمیزی محیط باشگاه

تمیزیِ باشگاه، ممکن است در نگاه اول مشخص نباشد، پس چشم‌هایتان را باز نگه دارید؛ مطمئن شوید که روی هر دستگاه حوله تمیزی برای خشک‌کردنِ آن باشد.

همچنین دقت داشته باشید که کارکنان مراقب تمیزی محیط باشند. بهتر است که سری هم به رختکن و دوش‌ها بزنید، به‌خصوص اگر می‌خواهید از این قسمت‌های باشگاه استفاده کنید.

 

زمان‌بندی کلاسهای باشگاه

برنامه زمانیِ باشگاه و زمان کلاس‌ها را از کارکنان بپرسید. مطمئن شوید کلاسی که می‌خواهید در آن شرکت کنید، با برنامه‌ریزیِ زمانیِ شما هماهنگی داشته باشد.

 

کارکنان و مربیان باشگاه

کارکنان باشگاه باید مؤدب و حامی شما بوده و در همه حال آمادگیِ پاسخ‌گویی به شما را داشته باشند؛ همچنین اگر در هنگام استفاده از دستگاه‌ها دچار مشکلی شدید، راهنمای شما باشند.

پیش از انتخاب باشگاه، در مورد کارتِ مربی‌گری و گواهی‌نامه کارکنان نیز از آن‌ها پرسش‌هایی داشته باشید.

 

ویژگی اعضای باشگاه

شما باید در محیط باشگاه احساس راحتی و آرامش داشته باشید تا بتوانید تمریناتتان را با تمرکز بیشتری انجام دهید؛ همچنین به این نکته توجه داشته باشید که باشگاه انتخابی‌تان زیاد شلوغ نباشد.

این سؤال را از خودتان بپرسید که آیا با اعضای باشگاه راحت هستم و می‌توانم در کنارشان تمریناتم را انجام دهم؟

 

مقاله مرتبط: (۷ شخصیت متفاوتی که در باشگاه ورزشی می‌بینید!)

 

وسایل ورزشی و تجهیزات باشگاه

نگاهی به اطراف باشگاه بیندازید تا مطمئن شوید همه دستگاه‌های بدنسازی مورد نیازتان به تعداد کافی وجود داشته باشد؛ برای مثال این‌که تجهیزات ورزش‌های هوازی کم نباشد.

مطمئن شوید که نحوه کار با هر دستگاه روی آن نصب شده باشد، یا کارکنان باشگاه آماده کمک به شما باشند؛ همچنین مراقب دستگاه‌های خراب و قدیمی باشگاه باشید؛ زیرا ممکن است این قضیه برای شما دردسرساز شود.

نتیجه‌گیری

انتخاب باشگاه فیتنس، بدنسازی، و یا هر ورزش دیگری تأثیر مهمی بر پیشرفت ورزشِ دلخواه شما دارد.

پیش از انتخاب باشگاه ورزشی، بهتر است که لیستی از سؤالات مهم (که در این مطلب آورده شده) را در نظر بگیرید.

یادتان باشد که تا از باشگاه‌ها بازدید نکردید و مطمئن نشدید که انتظارات شما را برآورده می‌کند و قیمت مناسبی دارد، ثبتِ‌نام نکنید. در نتیجه، انتخاب یک باشگاه مناسب عاملی کلیدی برای کاهش وزن، تناسب اندام و داشتن زندگی سالم است.

 

کاری از گروه فیتامین

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!