0

معجزه جوانسازی صورت با یوگا

دسته بندی ها : شادابی پوست, ماساژ‌ و زیبایی ۲۲ آبان ۱۳۹۶ مدیر سایت 1955 بازدید

ورزش یوگای صورت یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها برای جوانسازی و زیبایی افراد است؛ زیرا این ورزش پوست‌های چروک را صاف کرده و از پوست های جوان نیز محافظت می کند تا دچار پیری نشود.

به طور کلی یوگای صورت و انواع ماساژ با یک نظام مشابه برروی بدن تاثیر می گذارند؛ وقتی که ماهیچه ها بیش از اندازه فعال هستند، تجمع مواد اضافه و زاید مانند اسید لاکتیک می تواند موجب گرفتگی، درد و اسپاسم عضلات شود.

یوگای صورت و ماساژها سبب بهبود گردش خون و جریان لنفاوی می شوند و اکسیژن تازه و مواد غذایی را به بافت های بدن می رسانند و به خارج شدن مواد سمی و پاکسازی بدن از سموم و جوانسازی کمک فراوانی می کنند.

با انجام ماساژ، توان عضلات بازسازی می شود؛ همچنین ماساژ به فعال سازیِ فرآیندهای مختلف در سیستم عصبی مرکزی و تقویت مکانیزم های آسان کننده کمک می کند؛ همچنین ماساژ تاثیر بازتابی روی عناصر عضلانی که در دیواره عروق خونی قرار دارند می گذارد، که سبب کمک به توزیع خون می شود و فشار شریانی را به حالت عادی در می‌آورد.

لازم است بدانید که در تجویز ماساژ باید هر نوع از خصوصیات فردیِ ماساژ گیرنده و حتی میزان خستگیِ او درنظر گرفته شود.

 

 

یوگای صورت و ماساژ، دوست اندورفین

ماساژ، موجب بالا رفتن اندورفین‌ها و افزایش ترشح هورمون سروتونین می شود؛ این نکته به اثبات رسیده که هورمون استرس را آزاد می کند؛ انجام ماساژ استرس، احساس عصبانیت، ناآرامی، بی قراری و اضطراب را به طور فوق العاده ای کاهش می دهد و جوانسازی را برای فرد ارمغان می آورد.

افراد ورزشکاری که درنتیجه اثرات آرامش بخش ماساژ، از حالت روانی مثبتی برخوردار شده‌ اند، استرس کمتری خواهند داشت؛ به همین سبب زمانی که عضلات در آرامش کامل قرار گرفته باشند، با وارد آوردن فشار کمی به قسمت بطن عضلات، می توان به تخلیه خون سیاهرگی در جهتی که فشار اعمال شده کمک نمود.

برای ماساژ درمانی تاثیرات فوق العاده عالی فراوانی همچون بهبود سوخت و ساز بدن و گردش خون گفته شده است.

تاثیر خارق‌العاده یوگای صورت بر جوانسازی پوست

پوست افراد اولین بخش از بدن است که تحت تاثیر ماساژ قرار می گیرد؛ وقتی که دست روی پوست گذاشته می شود، می توان گرما را در پوست بدن احساس کرد.

با ثابت نگه داشتن دست ماسور روی بدن فرد، گرما افزایش پیدا می کند، که با افزایش جریان خون در قسمت سطحی پوست و بدن، فرد شادابی و زیبایی و جوانسازی پوست را از ماساژ هدیه خواهد گرفت.

کششی که با ماساژ بر روی پوست صورت می گیرد باعث افزایش اکسیژن می شود؛ همچنین ماساژ باعث فعالیت بیشتر در سلول های پوست می شود و کار غدد چربی و عرق را در دفع مواد زاید و سموم بهبود می بخشد؛ همچنین سبب باز شدن منافذ پوست شده و درنتیجه پوست در اثر ماساژ، تنفس بهتری می نماید.

پیشنهاد می کنیم در کنار انجام ورزش روزانه و منظم، یوگای صورت و ماساژ را نیز در برنامه خود داشته باشید و از تاثیرات مثبت آن لذت ببرید.

 

کاری از گروه فیتامین

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!