لاغری فوری اما خطرناک با بدترین رژیم‌های دنیا

دسته بندی ها : اطلاعات عمومی تغذیه ورزش, دسته‌بندی نشده ۲ خرداد ۱۳۹۹ خانم عارفی 291 بازدید

لاغری فوری ؛ مگه میشه چاق بود و برای کم‌کردنِ وزن، دست‌به‌دامن انواع و اقسام رژیم‌های غذایی نشد؟ وقتی وزنت بالا باشه، برای تناسب اندام و لاغری فوری سمت هر رژیم درست و نادرستی میری. آخه ۳۰ ،۲۰ کیلو اضافه وزن که شوخی نیست! اما خب عاقلانه هم نیست که برای کم‌شدنِ وزن به هر کاری دست زد.

متأسفانه این روزها لاغرشدن به شرط چاقوی جراحی و حتی جنون شده! یعنی خیلی‌ها حاضرن به هر قیمتی شده هر روشی رو امتحان کنن. روزبه‌روز هم آمار آدم‌هایی که به‌خاطرِ رژیم‌های لاغریِ پرخطر و عجیب‌وغریب، جونشون رو از دست میدن، داره زیادتر میشه.

پس این موضوع، حکم مرگ و زندگی داره. برای همین تصمیم گرفتیم توی این مطلب از فیتامین، پرخطرترین رژیم‌های لاغری رو معرفی کنیم، بعد هم سراغ بهترین رژیم غذایی برای لاغری و تناسب اندام بریم، تا با خیال راحت برای کاهش وزن و لاغری فوری اقدام کنید.

 

عجیب‌ترین و خطرناک‌ترین رژیم‌های دنیا برای لاغری فوری

 

۱. خطرناک‌ترین رژیم برای لاغری فوری: خوردن کرم کدو

این رژیم برای لاغری فوری من را به یاد فیلم‌های ترسناک هالیوود انداخت. در این روش تهوع‌آور، شخص با واردکردنِ کرم روده به بدنش، خودش را به‌صورت عمدی مبتلا به انگل می‌کند و اجازه می‌دهد این کرم داخل روده‌اش بماند و از غذایی که می‌خورد، تغذیه کند تا با این روش لاغر شود! غافل از این‌که برای سلامتی واقعا مضر است.

اگر برای مدتی این کرم در روده باقی بماند رشد می‌کند، و حتی ممکن است که در بدن حرکت کند و باعث مشکلات دیگری هم بشود، که در نهایت به انسداد روده ختم خواهد شد.

 

۲. خطرناک‌ترین رژیم برای لاغری فوری: خوردن پنبه

به‌نظرتان گلوله‌های پنبه خوشمزه است؟ این سؤال را برای این پرسیدیم که بگوییم یکی دیگر از روش‌های به شدت خطرناک برای کاهش وزن و لاغری فوری به هر قیمتی، خوردنِ پنبه است! می‌دانید چطور انجام می‌دهند؟
پنبه گلوله‌شده را در آب‌میوه خیس می‌کنند تا طعم‌دار شود و بعد می‌خورند! با این کار خطرناک، معده پر می‌شود و احساس گرسنگی رفع می‌شود بدون این‌که غذایی به بدن رسیده باشد.
شخصی که این کار را می‌کند علاوه‌بر این‌که بدن خود را در معرض سوءتغذیه قرار می‌دهد، همچنین خوردن پنبه ممکن است منجربه خفه‌شدن یا انسداد روده شود.

 

۳. خطرناک‌ترین رژیم برای لاغری فوری: خوردن پودر سنگ

 

 

بله، درست خواندید! خوردن خاک رس یا پودر سنگ برای لاغری فوری! با خوردنِ پودر سنگ و خاک، معده شما پر می‌شود و احساس گرسنگی از بین می‌رود و در نهایت احتمالا وزن هم کم می‌کنید، اما به چه قیمتی؟
سوءتغذیه و تحلیل‌ سلامتی بدن کمترین عارضه است، عوارض دیگر مثل مسمومیت با سرب، مشکلات روده‌ای، انسداد یا سوراخ‌شدنِ روده، صدمه به دندان، عفونت انگلی قارچی و باکتریایی، عوارض محتمل دیگر این کار است. اگر خاکی که می‌خورید آلوده به سم آرسنیک هم باشد، چیزی که درنهایت گیرتان می‌آید مرگ است.

 

۴. خطرناک‌ترین رژیم برای لاغری فوری: استفراغ عمدی یا مصرف ملین

فروکردنِ انگشت در گلو بعد از غذا خوردن، برای استفراغ عمدی، یا مصرف ملین، روش خطرناک و  غلطی است که برخی از افراد برای لاغری فوری و جلوگیری از جذب کالری دریافتی انجام می‌دهند.
وقتی بیمارِی پرخوری عصبی با مشکلات سلامت روان ترکیب شود، فرد مبتلا ممکن است آن‌چنان تحت فشار روحی و روانی قرار گیرد که به چرخه معیوب و غلط پرخوریِ عصبی، استفراغ عمدی دچار شود.
اما چرخه غذا خوردن و بالا آوردنِ آن در نهایت همراه با لاغری فوری به سلامتی جسمی و روحی شما آسیب جدی می‌زند. رفلاکس اسید معده به مرور باعث آسیب به مینای دندان، پارگیِ مری، استفراغ خونی، مشکلات گوارشی جدی و همین‌طور استرس و افسردگی بیشترِ فرد منجر می‌شود.

 

۵. خطرناک‌ترین رژیم برای لاغری فوری: مصرف شیشه

همه ما شیشه را می‌شناسیم، شیشه یا مت‌آمفتامین ماده محرک خطرناکی است که حتی پس از یک‌بار مصرف هم باعث وابستگی و اعتیاد در فرد می‌شود. شیشه با اثر تخریبیِ گسترده‌ای که روی مغز و سیستم اعصاب می‌گذارد، می‌تواند زندگیِ فرد را کاملا نابود کند. اما شیشه چه ربطی به کاهش وزن دارد؟

این ماده مخدر با ایجاد انرژی کاذب شدید در فرد، اشتها را در او از بین می‌برد و همچنین با بالابردنِ غیرعادی و خطرناک متابولیسم، باعث سوختن تمام ذخیره چربی و پروتئینی بدن می‌شود. در نتیجه از فرد مصرف‌کننده، چیزی جز پوست و استخوان باقی‌ نمی‌ماند؛ تجربه مرگ‌بار لاغری فوری با شیشه، اصلا زیبا نیست و فرد چهره تکیده و بدشکل پیدا می‌کند.

 

۶. خطرناک‌ترین رژیم برای لاغری فوری: رژیم سوپ کلم

حداقل رژیم غذایی سوپ کلم با هدف لاغری فوری، روی مواد غذایی واقعی تمرکز دارد! اما خب دلیل بر اشتباه بودنِ آن نمی‌شود. چون اساساً فرد چیزی جز سوپ کلم نمی‌خورد. به این‌صورت که به مدت یک هفته برای صبحانه، ناهار و شام فقط خوردنِ سوپ کلم مجاز است! میوه و بعضی سبزی‌جات هم در روزهای خاص مشکلی ندارد.

این تمام غذایی است که حق دارید بخورید. با رژیم سوپ کلم شما در هفته چیزی حدود ۵ کیلوگرم کم می‌کنید، اما همراه با این رژیم لاغری فوری، سلامتی خود را هم به خطر می‌اندازید. در طول این یک هفته چیزی‌ که از دست می‌دهید آب بدن است و نه چربی‌های اضافه. همچنین به دلیل عدم دریافت پروتئین و مواد غذایی دیگر، دچار عضله‌سوزی هم می‌شوید. لاغر شدن به چه قیمتی؟

 

بهترین رژیم غذایی برای لاغری و تناسب اندام

 

لاغری فوری

 

این‌که دنبال کم‌کردنِ وزن و لاغری فوری اضافه وزنتان باشید تصمیم درستی برای سلامتی شماست. هرچند لاغری فوری و در مدت زمان کوتاه، خیلی ایده درستی نیست، اما بازهم می‌توانید سریع لاغر شوید، البته با روش‌های اصولی که به سلامت جسم و روح شما آسیب وارد نکند.

برای لاغری فوری و تناسب اندام سریع اما سالم، اول از همه شما به سریع‌ترین رژیم غذایی برای لاغری فوری و اصولی نیاز دارید تا هم شامل همه مواد مغذی و ضروری برای بدنتان باشد، هم متناسب با تیپ بدنی و شرایط جسمی و روحی شما به‌طور ویژه برای خودتان طراحی شده باشد. البته اگر در کنار رژیم، ورزش اصولی انجام ندهید، هیچ‌وقت به وزن متناسب نخواهید رسید. چون برای کاهش وزن به ورزش نیاز است.

کارشناسان مطرح تغذیه و ورزش فیتامین برای موفقیت شما در مسیر لاغری و تناسب اندام سریع، بهترین برنامه بدنسازی و رژیم غذایی را طراحی می‌کنند و تا پایان دوره کاهش وزن، کنارتان خواهند بود.

همین الان برای دریافت مشاوره رژیم و ورزش عدد ۱ را به سامانه ۳۰۰۰۶۰۲۶۳۶ پیامک کنید.

 

نکات پایانی

خیلی از مردم به اشتباه چاقی رو مساوی با کم‌هوشی، کم‌ارادگی، بی‌سوادی، شکم‌پرستی و خیلی صفت‌های منفی دیگه می‌دونن. این طرز تفکر گاهی باعث می‌شه آدم‌های چاق برای مقابله با این همه درک غلط و دید منفی و تبعیض‌آمیز از مهربونی به‌عنوان یک مکانیسم دفاعی استفاده کنن و از بقیه آدم‌های دیگه خوش‌اخلاق‌تر و اجتماعی‌تر به نظر برسن تا اون همه تبعیض و نگاه بالا به پایین جامعه رو جبران کنن.

گاهی این فشار روانی و فکر به لاغری فوری و تناسب اندام  انقدر شدت پیدا می‌کنه که اون فرد چاق حاضر میشه هرکاری بکنه تا فقط دیگه چاق نباشه و به روش‌های خطرناک و غلط دست بزنه.
دنیا باید با چاق‌ها مهربون‌تر باشه…

لینک منابع

https://health.usnews.com/health-news/health-wellness/slideshows/5-extreme-diets-you-shouldnt-try?slide=6

https://health.usnews.com/health-news/blogs/eat-run/articles/2016-10-26/when-weight-loss-makes-you-stupid

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

 1. سمیه پرور گفته :
  ۱۳:۱۰ ۱۳۹۹/۰۳/۰۲

  وای چه ترسناک
  کسی ام تا حالا امتحان کرده؟
  سوپ کلمو شنیده بودم فقط

 2. Tarantino گفته :
  ۰۶:۵۴ ۱۳۹۹/۰۳/۰۳

  وای! مگه کسی از جونش سیر شده باشه اینکارا رو بکنه

 3. احمدیان گفته :
  ۰۹:۵۶ ۱۳۹۹/۰۳/۲۲

  خدا کمک کنه مگه کسی میره برا لااغر شدن معتاد کنه خودشو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!