0

تناسب اندام را از منزل شروع کنید!

دسته بندی ها : اطلاعات عمومی ورزش, ورزش، سلامتی ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ Ali.kharidar 2 بازدید

افراد بسیاری هستند که برای دستیابی به تناسب اندام و سلامت شخصی‌شان، همیشه به دنبال شیوه زندگی فعال‌تری هستند؛ احتمالاً در مسیر چنین تصمیمی، مشکلات زیادی وجود خواهد داشت؛ به عنوان مثال، نداشتن زمان کافی یا فاصله بسیار زیاد تا باشگاه، یکی از مشکلاتی است که ممکن است با آن رو به رو باشند.

یا حتی شاید افرادی باشند که هیچ دسترسی به باشگاه یا اماکن ورزشی نداشته باشند؛ یا ممکن است مادرانی باشند که باشگاه نزدیک محل زندگی شان خدمات نگهداری از کودک در اختیارشان قرار ندهد؛ علت‌های دیگری نیز وجود دارد که مربوط به خود فرد یا ممنوعیت های ورزشی می شود که شخص با آنها روبه رو است.

علت این ممنوعیت ها هرچه که باشد، فرد می تواند رویکرد دیگری اتخاذ کند؛ یکی از این رویکردهای پیشنهادی این است که یک برنامه تناسب اندام شخصی را در خانه یا در بوستان های اطراف منزل خود دنبال کنید.

به عنوان مثال می توانید برای انجام حرکات هوازی، دوچرخه دست دومی خریداری کرده و از آن استفاده کنید؛ تمرینات یوگا و پیلاتس را نیز می توانید با خرید دی وی دی آموزش این ورزش ها در منزل انجام دهید.

البته یک گزینه بسیار بهتر نیز در اختیار دارید، کافی است از طریق سایت ها، برنامه ورزشی اینترنتی خریداری نموده و تمرینات پیشنهادی را به صورت روزانه در منزل انجام دهید.

در پایان، اگر امکان انجام هیچ کدام از این کارها وجود نداشت، پیشنهاد ما قدم زدن با همسر و اعضای خانواده‌تان است.

روتین برنامه ورزشی‌تان را تعریف کنید

بسیاری از افراد به محض اینکه تصمیم می گیرند شیوه زندگی شان را تغییر دهند و ورزش کنند، به سراغ فروشگاه های ورزشی رفته و تعداد زیادی وسیله ورزشی و لباس مخصوص باشگاه خریداری می کنند؛ این کار درستی نیست! با این کار، فقط به هزینه های تان اضافه می شود.

خرید دی وی دی های ورزشی نیز بدون هزینه نخواهد بود؛ ممکن است با وجود مبلغ زیادی که بابت دی وی دی ها پرداخت می کنید، دی وی دی ها اصلاً مناسب و کاربردی نباشند؛ به همین خاطر است که می گوییم بهترین کار، خرید برنامه ورزشی آنلاین است.

بنابراین، قبل از اینکه هزینه هنگفتی بابت خرید تجهیزات و دی وی دی های آموزشی بپردازید، به سراغ سایت های ورزشی رفته و بهترین را انتخاب کنید.

خرید تجهیزات ورزشی خانگی

هرگاه برنامه ورزشی مناسب خود را پیدا کردید و یا اینترنتی خریداری نمودید و احساس کردید دارای تعهد لازم برای پیگیری برنامه هستید، حالا وقت آن رسیده که تجهیزات لازم را برای منزل خریداری کنید.

اگر برای انجام تمرینات، نیاز به دستگاه های بدنسازی داشتید، بهتر است به سراغ دستگاه های چندکاره باشگاهی بروید.

خرید دستگاه های چندکاره باشگاهی، دارای فواید زیادی است:

جای کمتری نسبت به دیگر دستگاه ها می گیرد؛

مدل فشرده چند دستگاه است؛

می توانید با کمک همین دستگاه جمع و جور، همه عضلات بدن تان را تقویت کنید.

خوشبختانه، عمر مفید این دستگاه ها نیز زیاد بوده و تا سال های سال هم می توانید از آنها استفاده کنید.

سعی کنید برای خرید دستگاه ها به سراغ آنهایی بروید که جای کمتری نسبت به بقیه بگیرند؛ برای مثال تردمیل، دوچرخه های ثابت، دستگاه پله و الپتیکال دارای انواع بسیار مختلفی است.

پس فقط به دنبال گران‌ترین و بزرگترین نوع آنها نباشید؛ اگر این فقط حرفه ای بودن آن را در هنگام خرید مدنظر قرار دهید، با گذشت زمان، از خریدتان پشیمان خواهید شد.

در مورد قیمت نیز، همه ما می دانیم که به قول معروف، هرچقدر پول بدهیم به همان مقدار نیز آش می خوریم! به طور قطع قیمت تجهیزات با کیفیت دستگاه و امکانات بیشتر دستگاه، رابطه مستقیم دارد.

حتماً نباید گران قیمت ترین تردمیل یا دوچرخه ثابت موجود در مغازه را بخرید؛ فقط کافی است کمی در مورد شرکت سازنده و کسانی که قبل از شما این تردمیل را خریداری کرده اند، تحقیق کنید.

به یاد داشته باشید که شما قرار نیست همیشه بر روی تردمیل زندگی کنید، فقط می خواهید در نهایت، روزی دو تا سه بار و به مدت نیم ساعت با تردمیل ورزش کنید.

شاید برنامه ورزشی تان شامل تمرینات یوگا، مدیتیشن یا ایروبیک نیز باشد، که در این صورت باز هم نیاز به خرید وسایل جانبی دیگری (استپ، تشک یوگا و …) خواهید داشت.

مکان خاصی را برای باشگاه خانگی‌تان در نظر بگیرید

هرگاه تصمیم جدی برای شروع برنامه ورزشی گرفتید، بهتر است مکانی را به باشگاه خانگی خود اختصاص دهید.

محلی که انتخاب می کنید، باید جایی باشد که بتوانید به راحتی و به دور از هرگونه مزاحمتی، ساعتی را به تمرین کردن اختصاص دهید؛ بهترین مکان های پیشنهادی برای باشگاه شامل پارکینگ و بالکن می شود.

پارکینگ، مکان بسیار مناسبی برای احداث باشگاه خانگی تان خواهد بود؛ ولی متأسفانه هیچ گونه سیستم هواکش یا تهویه هوا ندارد که باید در هنگام انتخاب، حتماً حواس تان به این مسئله باشد.

http://www.fitnesshealth101.com

یه راه آسون‌تر برای ارتباط با ما عضویت در کانال فیتامین

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :