تاثیر رابطه جنسی‌ بر بدنسازی

دسته بندی ها : اطلاعات عمومی ورزش, ورزش، سلامتی ۳ شهریور ۱۳۹۸ مدیر سایت 22294 بازدید

به‌نظر شما آیا ممکن است رابطه جنسی و خودارضایی در تمرینات بدنسازی و عضله‌سازی تأثیر داشته باشد؟ این پرسش همواره در ذهن افراد بسیاری مطرح است که آیا روابط جنسی‌شان، عملکرد ورزشی آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟ بله، بین رابطه جنسی و عضله‌سازی ارتباط وجود دارد، اما باید بدانیم این ارتباط به چه صورت است. (بهترین برنامه ورزشی برای تناسب ‌اندام کل بدن)

 

نقش روابط جنسی سالم

روابط جنسی سالم می‌تواند سلامت روانی، جسمی و کیفیت زندگی را تقویت کند، اما عادت جنسی ناسالم می‌تواند بدن را مختل کند. همه ما دوست داریم که استایل ورزشکاری داشته باشیم و عضلاتی فوق‌العاده بسازیم (حرکات فوق العاده برای استایل بالاتنه). بعضی از افراد فکر می‌کنند که برای دستیابی به این هدف، روابط جنسی‌ باعث محدود شدنِ رشد عضلات خواهد شد.

باتوجه به تمام گفته‌ها، بسیاری از ورزشکاران دچار سردرگمی می‌شوند که آیا باید تمرینات بدنسازی را ادامه دهند یا خیر؟ یا اینکه برای رشد بیشتر باید از رابطه جنسی‌ دوری کنند. به‌خاطر تمام این سردرگمی‌ها و پرسش‌های فراوان، ما تصمیم گرفتیم که در مورد تأثیر روابط جنسی‌ بر بدنسازی، مقاله‌ای‌ را برای شما ارائه دهیم.

 

نیروی جنسی‌

پیش از اینکه تأثیر روابط جنسی‌ بر بدنسازی را مورد بررسی قرار دهیم، بهتر است ابتدا در مورد نیروی جنسی‌ مطالبی را بیان کنیم. همان‌طورکه همه ما می‌دانیم دلیل وجود این حس، به‌خاطر هورمون تستوسترون است. اگر میزان تستوسترون بدن افزایش یابد، شهوت نیز بیشتر می‌شود و برعکس اگر سطح تستوسترون کاهش یابد، شهوت نیز کم خواهد شد.

بالا رفتن سطح تستوسترون، موجب افزایش میل جنسی‌ می‌شود، پس بهتر است سطح تستوسترون را افزایش دهیم. به همین خاطر است که بدنسازی ورزشی فوق‌العاده است، زیرا در کنار عضله‌‌سازی، باعث افزایش سطح هورمون تستوسترون نیز می‌شود.

 

عوامل افزایش و کاهش سطح تستوسترون

حرکات چند مفصلی (لانگز، اسکوات، پرس سینه، ددلیفت و پرس سر شانه) باعث ترشح بیشترین مقدار تستوسترون در بدن می‌شود؛ زیرا این حرکات از بیشترین فیبر‌های عضلانی استفاده می‌کنند و به همین دلیل گردش تستوسترون درون بدن نیز افزایش خواهد یافت.

شما می‌توانید از طریق تمرینات بدنسازی، میزان تولید تستوسترون را افزایش دهید. تمرینِ زیاد از اندازه، باعث ترشح بیش‌ازحد تستوسترون و اختلال در نیروی جنسی‌ خواهد شد. شما باید حجم تمرینات خود را کم‌کم افزایش دهید تا دچار تمرین‌زدگی نشوید.

 

 

تأثیر روابط جنسی‌ بر تمرینات بدنسازی

بعضی‌ از بدنسازان از رابطه جنسی‌ هراس دارند و می‌گویند که در روابط جنسی،‌ میزان زیادی تستوسترون از بین می‌رود. این موضوع خیلی‌ وقت است که در میان بدنسازان وجود دارد؛‌ اما باید بگوییم که رابطه جنسی‌ افزایش تستوسترون در بدن می‌شود. با افزایش تستوسترون در بدن، عضله‌سازی و عملکرد ورزشی بیشتر خواهد شد.

شما باید به زمان انجام رابطه جنسی‌ دقت داشته باشید. بهتر است که لذت رابطه جنسی‌ را به بعد از تمرینات موکول کنید.

 

برقراری رابطه جنسی‌، قبل از تمرین و یا مسابقه ورزشی باعث خستگی‌ عضلات و عملکرد ضعیف شما می‌شود.

 

تأثیر تمرینات بدنسازی بر رابطه جنسی‌

همان‌طورکه گفته شد روابط جنسی‌ تأثیر مثبتی بر بدنسازی می‌گذارد. همچنین تمرینات بدنسازی می‌تواند در زندگی‌ِ جنسی‌ ما نیز تأثیرات خوبی داشته باشد. در ادامه، چند مطلب در مورد بدنسازی بیان می‌کنیم که باعث می‌شود روی رابطه جنسی‌ شما تأثیرگذار ‌باشد.

بعضی افراد می‌خواهند به درصد چربیِ‌ تک‌رقمی‌ برسند. آن‌ها به این دلیل که چربی‌ بدنشان بسیار کم شده، سطح میل جنسی‌‌شان نیز به شدت کاهش می‌یابد. در کنار این مشکل، ممکن است این افراد انرژی لازم برای برقراری رابطه جنسی‌ را نداشته باشند. اگر زندگی‌ جنسی‌ شما دچار مشکل شده، باید به درصد چربی‌ بدن خود توجه داشته باشید.

یکی‌ دیگر از موارد مهم، مکمل‌هایی است که مصرف می‌کنید. بی‌نتیجه بودنِ استفاده از مکمل‌ها، می‌تواند عملکرد و میل جنسی‌ شما را کاهش دهد. پس در انتخاب نوع مکمل خود دقت لازم را داشته باشید.

 

رابطه جنسی باعث چربی‌سوزی می‌شود؟

جالب است بدانید که رابطه جنسی را نوعی ورزش هوازی چربی‌سوز می‌دانند. چون در آن ضربان قلب بالا می‌رود. البته مدت زمان، سرعت و شدت رابطه جنسی هم تأثیر مستقیمی بر میزان کالری‎سوزی رابطه دارند.

با توجه به میزان کالری‌سوزیِ بالای رابطه جنسی، که می‌توانیم بگوییم تقریباً هر ساعت رابطه جنسی می‌تواند ۵۰۰ کالری بسوزاند، اگر به دنبال عضله‌سازیِ خالص و بدون چربی هستید، داشتن رابطه جنسی منظم و با شدت بالا راه رسیدن به این خواسته را برایتان کوتاه خواهد کرد.

 

چه مواردی در رابطه جنسی بدنسازان تأثیرگذار است؟

همان‌طورکه گفته شد روابط جنسی‌ تأثیر مثبتی بر بدنسازی می‌گذارد. همچنین تمرینات بدنسازی هم می‌تواند در زندگی‌ِ جنسی‌ ما تأثیرات خوبی داشته باشد. در ادامه، چند نکته درباره بدنسازی و بیان می‌کنیم که باعث می‌شود روی رابطه جنسی‌ شما تأثیر خوب یا بد داشته ‌باشد.

 

تأثیر درصد چربی بدن در رابطه جنسی

 • بعضی افراد می‌خواهند به درصد چربیِ‌ تک‌رقمی‌ برسند. آن‌ها با کم‌شدنِ چربی‌ بدنشان، سطح میل جنسی‌‌شان هم به شدت کم خواهد شد.

همچنین ممکن است این افراد انرژی لازم برای رابطه جنسی‌ را نداشته باشند. پس دقت داشته باشید که اگر زندگی‌ جنسی‌ شما هم دچار مشکل شده، باید به درصد چربی‌ بدنتان توجه داشته باشید.

 

تأثیر مصرف مکمل در رابطه جنسی

 • یکی‌ دیگر از موارد مهم، مکمل‌هایی است که مصرف می‌کنید. بی‌نتیجه بودنِ مصرف مکمل‌ها، می‌تواند عملکرد و میل جنسی‌‌تان را کاهش دهد. پس در انتخاب نوع مکمل مصرفی‌تان دقت لازم را داشته باشید و حتماً با کارشناسان فیتامین مشورت کنید.

 

یکی از مسائل مهمی که در ارتباط با رابطه جنسی ورزشکاران وجود دارد‌، مصرف مکمل زینک و روی است. مردان بعد از این‌که به ارگاسم می‌رسند، مقدار مشخصی زینک در اسپرم آن‌ها آزاد می‌شود. زینک نقش مهمی در عضله‌سازی دارد تا حدی که کمبود آن می‌تواند موجب ناباروری در مردان شود.

 

وقتی سطح زینک در بدن پایین است تحریک جنسی کمتر پیش می‌آید و عضله‌سازی هم به سختی انجام می‌شود.

در نتیجه اگر شما مرتب رابطه جنسی دارید، باید برای جلوگیری از کمبود زینک در رژیم خود از مواد غذایی حاوی زینک مثل بادام‌هندی،‌ شیر کم‌چرب، ماست، لوبیا، مرغ، شکلات تلخ و بلغور جو دوسر استفاده کنید.

 

نکات پایانی

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که به جز تمام مواردی که ذکر شد، شما می‌توانید هم یک زندگی‌ جنسی‌ فوق‌العاده‌ داشته باشید و هم بیشترین نتایج را از تمرینات بدنسازی خود دریافت کنید. از این پس، در مورد زمان برقراری رابطه جنسی‌ دقت داشته باشید، البته نیازی نیست نگران ضعیف‌شدنِ پاها و از دست‌رفتن تستوسترون باشید.

 

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

 1. بدنساز گفته :
  ۱۳:۵۶ ۱۳۹۷/۰۳/۳۰

  تو ورزش بدنسازی خودن مکمل و استراحت و تغذیه و زمان یه طرف
  علم و علمی ورزش کردن هم یه طرف
  اینکه نری همش الکی زور بزنی بهتره؟
  با با علم و اصول تمرین کنی؟
  ادمی ک علمی و اصولی تمیرین کنه هم تضمین سلامتیش بیشتره

  دوستان بدنساز عزیزم موفق باشید

 2. آشپزخانه گفته :
  ۱۷:۲۱ ۱۳۹۷/۰۵/۰۶

  مقاله خوبی راجع به بدنسازی بود ممنونم

 3. بدنساز رهگذر گفته :
  ۱۳:۳۳ ۱۳۹۷/۰۵/۲۸

  سلام به همگی
  اصل اول بدنسازی صحیح زدن حرکات هست بعدش تغذیه و خواب کافی..
  قبل از تمرین حتما یه ساعت بخوابید.
  لازم نیست هر روز تمرین کنید یک روز در میان هم کافیه تا عضلات استراحت کنن.
  روی تمامی قسمت های بدنتون کار کنید تا همیشه میزون باشید.
  آب حین تمرین و بعد از آن حتما میل کنید.
  حتی الامکان سعی کنید خودارضایی نکنید چون شاهد افت قدرت و ظاهر بدنتون میشید.
  صحیح زدن حرکات مهمه نه سنگین زدن آنها.
  در آخر مراقب خوشکلی هیکلتون باشید

 4. مونا گفته :
  ۰۰:۵۴ ۱۳۹۷/۰۸/۱۰

  سلام من توی مطلب میل جنسی فیلیا خونده بودم که میل جنسی با ورزش کردن در ارتباط هست میخواستم بدونم کسی که ورزش میکنه میل جنسیش زیاد میشه؟

  • تمیمی گفته :
   ۲۲:۲۷ ۱۳۹۷/۰۸/۲۲

   من شنیدم میشه

 5. سینا گفته :
  ۱۳:۵۳ ۱۳۹۷/۰۸/۲۴

  خلاصم کردین مرسی

 6. Roya گفته :
  ۱۱:۵۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۰

  مرسی از کامنت زیباتون

 7. Soroush گفته :
  ۰۲:۳۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲۳

  بله البته بستگی ب نوع ورزش داره حرکات چند مفصلی و پایه مثل اسکات و دد لیفت و کلا حرکات پا سطح تستسترون رو ب میزان قابل توجهی افزایش میدن

 8. Saeed گفته :
  ۲۰:۲۰ ۱۳۹۷/۱۲/۰۶

  من نزدیک چهارسال و نیمه که بدنسازی میکنم و تمام این مدت تلاش میکردم

  • سام گفته :
   ۲۱:۲۲ ۱۳۹۷/۱۲/۱۰

   افرین افرررررین

 9. عارف گفته :
  ۲۱:۳۴ ۱۳۹۸/۰۲/۲۰

  سلام من استانازول و ناندرلون استفاده میکنم
  در کنارش هم وی و افتر و اکساندرولون
  و قرص چربی سوز . حدودا یک هفته از شروع دوره میگذرن . برقراری رابطه جنسی ایا باعث میشه که من نتیجه نگیرم؟

 10. پرهام گفته :
  ۱۶:۱۱ ۱۳۹۸/۰۷/۱۴

  شما با این چیزایی که مصرف میکنی به زودی میمیری،احتمالا عمرت به رابطه جنسی کفاف نمیده

 11. هانیه گفته :
  ۱۳:۵۳ ۱۳۹۸/۰۷/۲۲

  خخخخ😂😂😂
  ترکیدم از خنده

 12. شایان گفته :
  ۱۴:۵۰ ۱۳۹۸/۰۸/۱۹

  خخخخخخ عالی بود😂😂😂

 13. امین احمدی گفته :
  ۰۴:۲۶ ۱۳۹۹/۰۱/۰۹

  هفته ای یک بار رابطه جنسی و خالی کردن بهترین حالت برا یک بدنسازه. از قدیم تو ذهن مافرو کردن ک خالی کردن بدن ضرره اونم بدنسازی.
  این اشتباه محضه چون رابطه جنسی باعث بیرون رفتن سلول ها ومواد کشته بدن میشه ودر نهایت مواد جدید و تازع تر جایگزین میشه و همین امر باعث افزایش قدرت و کیفیت تمرین هم میشه. این تجربع شیش سال ورزش حرفه ای منه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!