0

به جای باشگاه، در منزل ورزش کنید

دسته بندی ها : اطلاعات عمومی ورزش, ورزش، سلامتی ۱۳ آذر ۱۳۹۶ Ali.kharidar 24 بازدید

شاید شنیده باشید که یک بدن سالم و متناسب، پیش از رفتن به باشگاه، ۱۰۰ درصد در منزل ساخته می‌شود (تناسب اندام را از منزل شروع کنید!). شما در منزل خودتان است که تصمیم می‌گیرید غذای سالم بخورید و ورزش کنید و البته منزل، همان جایی است که برای خارج شدن از آن و رفتن به باشگاه باید با خودتان کلنجار بروید.

بهتر است بدانید که برای سلامتی و دستیابی به تناسب اندام، مجبور نیستید حتماً از منزل خود بیرون بروید (چگونه در منزل به اندام ایده‌‌آل برسیم؟). درست است که باشگاه، مکانی عالی برای ارتباط با دیگران و انجام

تمرینات ورزشی است، اما تنها مکانی نیست که می‌تواند به شما کمک کند کالری بسوزانید؛ رسیدن به اندام دلخواه و رویایی، می‌تواند در منزل نیز انجام شود؛ اما چگونه و با چه راهکارهایی؟

تمرینات با استفاده از وزن بدن

راه نجات شما، انجام تمرینات با استفاده از وزن بدنتان است؛ این تمرینات می‌توانند به هر شیوه‌ای باهم ترکیب شوند تا جلسه تمرینیِ موثر و مفیدی را برای شما بسازد.

برای دستیابی به تناسب اندام، انجام تمرینات با استفاده از وزن بدن، بهتر از تمرینات قدرتی است. قدرتی که شما با انجام بارفیکس، شنای سوئدی، لیفت پا، بکرانچ و اسکات پرشی ایجاد می‌کنید، تمام فعالیت‌های زندگی‌تان را ساده‌تر می‌کند. تمرینات ورزشی بسیاری با استفاده از وزن بدن وجود دارد که می‌توانید بدونِ استفاده از وزنه، انجام دهید.

 

تجهیزات ساده تهیه کنید

هرچقدر هم که در برنامه ورزشی خود تمرینات وزن بدن انجام دهید، داشتن چند وزنه نیز همیشه می‌تواند خوب باشد؛ با استفاده از وزنه‌ها می‌توانید تمریناتی مرتبط برای عضلاتی همچون دو سر، سه‌سر و شانه‌ها انجام دهید.

به چه ابزاری نیاز دارید؟

چند کتل‌بل می‌تواند به کمک شما بیاید یا می‌توانید از یک جفت دمبل استفاده کنید که هر کدامشان حداکثر تا ۲ یا ۳ کیلوگرم وزن داشته باشد؛ این دو وسیله برای بیشتر تمریناتی که می‌خواهید انجام دهید، کافی است.

یک زیرانداز یوگا، یک توپ بدنسازی یا سوئیسی کمک می‌کند که روی مرکز بدنتان کار کنید و کش قدرتی را فراموش نکنید؛ یک بطری آب، یک نمایشگر ضربان قلب و یک کرونومتر هم با خود داشته باشید.

برای ورزش مکانی مناسب درنظر بگیرید

شما برای انجام تمرینات ورزشی، به فضایی با متراژ مناسب نیاز دارید که در روزهای گرم و سرد، تهویه خوبی داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که فضای انتخابیِ شما، تمیز است و تمام تجهیزات لازم برای انجام تمرینات ورزشی در اختیارتان قرار دارد.

با دوست خود ورزش کنید

وقتی شما تمرینات متناسب با وزن بدن را انجام می‌دهید، ممکن است متوجه شوید که انجام این تمرینات، ساده نیستند. تمریناتی مثل بارفیکس می‌تواند برای مبتدی‌ها بسیار دشوار باشد، بنابراین تمرین کردن با یک همراه می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد؛ دوست‌تان به شما کمک خواهد کرد که با انگیزه بیشتری ورزش کنید و تمرینات را ادامه دهید.

یک برنامه ورزشی لذتبخش انتخاب کنید

بدترین کار این است که برنامه ورزشی را دنبال کنید که آن را دوست ندارید؛ شک نداشته باشید که با این کار، در مدت زمان کوتاهی تمرینات را متوقف خواهید کرد.

انتخاب یک برنامه ورزشی لذت‌بخش، که باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق در فرد می‌شود، از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ این برنامه ورزشی شخصی، باید کاملا متناسب با تیپ بدنی شما طراحی شده باشد تا در هر شرایطی بتوانید تمرینات مرتبط با آن را انجام دهید و به اندام دلخواه خود برسید.


کاری از گروه فیتامین

یه راه آسون‌تر برای ارتباط با ما عضویت در کانال فیتامین

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!