0

بروس لی، ستاره هنرهای رزمی

دسته بندی ها : اطلاعات عمومی ورزش, ورزش، سلامتی ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ Ali.kharidar 13 بازدید

بروس ‌لی در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا به دنیا آمد و دوران نوجوانی خود را در هنگ‌کنگ سپری کرد. او سبب ارتقای فیلم‌های رزمی هنگ‌کنگ شد؛ همچنین موجی از علاقه ‌مندی به فیلم‌های هنرهای رزمی چینی، در جهان غرب به وجود آورد. بروس لی، استاد هنرهای رزمی، بازیگر فیلم‌های رزمی و بنیانگذار سبک جیت کان دو، به شکل مشکوکی درگذشت و در طول عمر کوتاهی که داشت به عنوان نماد فرهنگی و تاثیرگذارترین رزمی‌کار قرن بیستم شناخته شد. نام بروس لی نمایانگر هنرهای رزمی و فیلم‌های این ژانر است؛ او فصل جدیدی را برای ژانر اکشن به وجود آورد.

برخی از تکنیک های او

بروس لی بهترین تکنیک های کونگ فوی چینی را انتخاب می کرد؛ همچنین از ضربات متعلّق به رشته های دیگر که کاربرد خوبی داشت نیز استفاده می نمود. حرکات این سبک، ساده و ضربات آن کاربردی همراه با تکنیک های خشن است. در جیت کان دو، تکنیک و حرکات مخصوصی برای دست و پا وجود ندارد؛ مبارز باید با توجّه به حرکت و تکنیک های اجرایی حریف، حرکت خود را عوض کند تا بتواند حریف را شکست دهد. بنابراین کسی که جیت کان دو را به طور کامل آموزش دیده و با موفّقیّت تمام، این سبک را یاد گرفته باشد می تواند حریف خود را به راحتی شکست دهد.

علت مرگ بروس لی

بروس لی در فیلم «بازی مرگ» که چهارمین فیلم خود او بود، به ایفای نقش پرداخت. او هنگام ساخت این فیلم به دلیل نامشخص، در اوج شهرت فوت کرد و در سیاتل امریکا به خاک سپرده شد. علت مرگ بروس لی هنوز مبهم است؛ بیشترین نظریه ها در مورد مرگ او، خونریزی مغزی بر اثر دارو‌های تجویز شده به دلیل بروز حساسیت است.

او آرزو داشت روزی با محمد علی کلی مبارزه کند. او همیشه محمد علی را یک مبارز برتر و ارشد می‌دانست و سرعت و تکنیک او را تحسین می‌کرد. بروس لی بارها به تماشای مبارزات محمد علی کلی می‌پرداخت تا سبک، حرکات و رقص پای او را یاد بگیرد و با او به مبارزه بپردازد؛ اما متاسفانه هرگز چنین موقعیتی پیش نیامد.

کاری از گروه فیتامین
یه راه آسون‌تر برای ارتباط با ما عضویت در کانال فیتامین

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!