برنامه ورزشی پیشرفته برای بدنسازی

دسته بندی ها : اطلاعات عمومی ورزش, ورزش، سلامتی ۲۴ تیر ۱۳۹۷ مدیر سایت 2025 بازدید

اگر در آرزوی این هستید که یک بدنساز حرفه‌ای یا مدل فیتنس شوید، برنامه ورزشی پیشرفته برای بدنسازی، اولین چیزی است که به آن نیاز دارید. لازم است که در این راه جدی باشید. برای ورود به عرصه بدنسازی و دستیابی به خواسته‌تان بهتر است مسیر خود را مشخص کرده و ببینید هدفتان از انجام تمرینات بدنسازی چیست تا بتوانید بهترین برنامه ورزشی پیشرفته را از آن خود کنید؛ مثلاً می‌خواهید در آینده بدنساز حرفه‌ای، قهرمان فیزیک یا مدل فیتنس بشوید؟ اگر هنوز تصمیم جدی نگرفته‌اید، گروه فیتامین، شما را در انتخاب بهترین مسیر یاری خواهد کرد؛ پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

تفاوت بین رشته فیتنس و بدنسازی پیشرفته

ابتدا بهتر است ببینیم فیتنس با بدنسازی پیشرفته چه تفاوتی دارد تا انتخاب دقیق‌تری داشته باشید.

بدنسازی پیشرفته: زمانی‌که شما وارد رشته بدنسازی شوید، تمام فکر و ذکرتان عضله‌سازی خواهد بود. بعد از این انتخاب باید به دنبال هدفتان یعنی داشتن عضله‌های بزرگ بروید و سعی کنید هر روز قوی‌تر و حجیم‌تر شوید.

فیتنس: هدف ورزشکارانی که می‌خواهند مدل فیتنس شوند، کمی متفاوت است؛ این افراد به دنبال عضله‌سازی و حجم گرفتن نیستند. آن‌ها بیشتر تمایل دارند که فرم بدنشان را تغییر دهند. فیتنس چیزی شبیه پیکرتراشی است که برای موفقیت در فیتنس و مدل شدن باید از برنامه ورزشی و رژیم غذایی خاصی تبعیت کنید تا به هدفتان دست یابید.

 

بدنسازی پیشرفته چیست؟

بدنسازی پیشرفته برای افرادی است که به صورت حرفه‌ای بدنسازی را دنبال می‌کنند و سابقه تمرین با وزنه دارند. به یاد داشته باشید که بدنسازانِ حرفه‌ای همیشه از شیوه‌های پیشرفته برای تمرین و عضله‌سازی بی‌نهایت استفاده می‌کنند که بعضی از این تکنیک‌ها شامل دراپ ست، رست ست و تمرینات ترکیبی می‌شود. ورزشکار باید نهایت استفاده را از این شیوه‌های مدرن ببرد تا در کمترین زمان به خواسته خود یعنی حجیم‌شدن و کات عضلات برسد.

بهترین برنامه ورزشی پیشرفته برای بدنسازان

بی‌شک همه بدنسازان به دنبال بهترین برنامه ورزشی حرفه‌ای می‌گردند، اما اولین سؤالی که به ذهن می‌رسد این است که چه برنامه ورزشی پیشرفته‌ای برایشان فوق‌العاده خواهد بود؟ برای دستیابی به بهترین برنامه ورزشی باید دو نکته مهم را مد نظر داشته باشید:

نکته اول: برنامه ورزشی پیشرفته برای بدنسازان باید اصولی و با استفاده از تکنیک‌های مدرنِ بدنسازی مانند مدت زمان استراحت بین ست‌ها، سوپرست، دراپ ست‌ها، استراحت و توقف طرح‌ریزی شده باشد تا ورزشکار بتواند در کمترین و ساده‌ترین شیوه ممکن به خواسته خود دست یابد.

نکته دوم: مربی و پشتیبانی دائمی که نظاره‌گر انجام صحیح حرکات و پیشرفت شما باشد.

نکته سوم: اگر برای ورود به عرصه ورزش حرفه‌ای و گرفتن برنامه ورزشی پیشرفته جدی هستید، باید این برنامه مطابق با تیپ بدنی و مختص شخص شما باشد. علاوه‌بر تیپ بدنی، نکته مهم دیگر در هنگام تهیه برنامه ورزشی، برنامه‌ای است که مطابق با آسیب‌دیدگی‌ها و شرایط بدنی شما نوشته شده باشد تا دچار آسیب بیشتر نشوید و حتی آسیب‌های قبلی‌تان را بتوانید تا حد قابل توجهی درمان کنید و تمرینات برایتان جنبه اصلاحی داشته باشد.

برنامه ورزشی پیشرفته آنلاین

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و سهولت ارتباط آنلاین، بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای و بدنسازان برای دریافت برنامه ورزشی به دنیای مجازی روی آورده و تمایل دارند تا از بهترین و حرفه‌ای‌ترین مربیان ورزشی ایران به صورت آنلاین بهره بگیرند.

 

مزایای برنامه ورزشی پیشرفته آنلاین

  1. پرداخت هزینه کمتر از نصف؛
  2. دسترسی آنلاین از سرتاسر نقاط ایران؛
  3. امکان انتخاب مکان ورزش (باشگاهی یا خانگی)؛
  4. پشتیبانی دائمی برای مشاوره با متخصصان ورزشی باتجربه؛
  5. بهره‌مندی از مربی خصوصی – آموزش یک به یک (مربی به ورزشکار)؛
  6. مجموعه تمرینات جذاب، متنوع و چالشی متناسب با فرم بدنیِ شخص؛
  7. انتخاب زمان انجام تمرینات ورزشی، محدود به ساعت کاریِ باشگاه نبوده و می‌توانید ۱۱ شب یا ۴ صبح تمریناتتان را آغاز کنید.

 

چرا تمایل ورزشکاران به برنامه ورزشی پیشرفته فیتامین بیشتر است؟

کافی است سابقه تمرین در باشگاه را داشته باشید تا متوجه علت محبوبیت این سبک تمرینی شوید. در اینجا فقط یک نکته را برایتان شرح خواهیم داد. تصور کنید داخل باشگاه مشغول انجام تمرینات ورزشی هستید و در حین انجام حرکات، دائماً برایتان سؤال پیش می‌آید و نیاز به مربی دارید که همیشه نظاره‌گر شما باشد. این در حالی است که مربی ورزشی‌تان در باشگاه حسابی مشغول هم‌باشگاهی‌هایتان است و متأسفانه نمی‌تواند مدت زمان زیادی را به شما اختصاص دهد.

در برنامه ورزشی پیشرفته آنلاین، با یک کلیک برنامه ورزشی و فرم صحیح انجام حرکت پیش رویتان خواهد بود. همچنین هر لحظه می‌توانید از طریق تلگرام، سایت یا به صورت تلفنی، سؤال خود را از کارشناسان فیتامین بپرسید و پاسخ متخصصان را دریافت کنید.

آیا فیتامین مشاوره یا برنامه مکمل نیز ارائه می‌دهد؟

بله، متخصصان و کارشناسان ورزشی فیتامین سابقه سال‌ها تمرین و مربی‌گری رسمی در سالن‌های مطرح ایران را داشته و از این رو می‌توانند بهترین برنامه مکمل برای دوره حجم یا کات را در اختیارتان قرار دهند.

 

سخن پایانی

به یاد داشته باشید که انگیزه و همت شما در راه رسیدن به اندام دلخواهتان تنها بخشی از مسیر بدنساز حرفه‌ای‌شدن است و انتخاب برنامه ورزشی پیشرفته متناسب با هدفتان مکمل آن خواهد بود. همان‌طورکه برای عمل بینی به دنبال بهترین پزشک هستید، قطعاً برای تغییر فرم کل بدنتان هم باید سنگ تمام بگذارید و به دنبال حرفه‌ای ترین و باتجربه‌ترین مربیان ورزشی باشید.


کاری از تیم فیتامین

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!