0

آموزش تصویری لاغری شکم و پهلو با حلقه

دسته بندی ها : معرفی ورزش های هوازی و بی هوازی, ورزش، سلامتی ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ مدیر سایت 2352 بازدید

برای افرادی‌که دغدغه کاهش وزن دارند، لاغری شکم و پهلو کاری مشکل است، اما هر کاری راهی دارد؛ برای لاغری شکم و پهلو هم باید اصولی پیش بروید، تا سریع‌تر لاغر شوید. اگر تصمیم دارید که بر روی عضلات این ناحیه چربی‌خیز کار کنید، توصیه می‌کنیم در کنار برنامه ورزشی خود، ورزش فوق‌العاده هولالوپ (حلقه‌زدن) را تمرین کنید؛ زیرا هم به‌خوبی عضلات شکمتان را درگیر می‌کند و هم حسابی سرگرم خواهید شد. اگر قصد دارید که نحوه صحیحِ حلقه‌زدن را یاد بگیرید و در کمترین زمان، تبدیل به یک حرفه‌ای شوید، حتماً با این مطلب از فیتامین همراه باشید.

 

با هولاهوپ چه مقدار کالری می‌سوزانید؟

وقتی با حلقه تمرین می‌کنید، کل بدن خود را به تکاپو می‌اندازید. با این کار، عضله‌های شکم و کمرتان درگیر بوده و کالریِ متمرکز شده در این نواحی سوزانده می‌شوند، اما اگر از این حلقه برای حرکات ورزش دیگری هم استفاده کنید، نواحیِ دیگری نیز درگیر شده و میزان کالری‌سوزیِ آن متفاوت خواهد بود، اما در حالت کلی به ازای هر نیم ساعت حلقه‌‌زدن، بسته به تداوم حرکت و سرعت و نوع انجام آن، ۱۲۰ تا ۳۰۰ کالری انرژی مصرف خواهد شد.

اگر در طول یک ماه، سه بار در هفته به مدت نیم ساعت حلقه‌زده و رژیم غذایی‌تان را هم رعایت کنید، در پایان ماه ۷ تا ۱۵ سانتی‌متر از عرض کمر شما کم می‌شود. این درحالی است که تنها نیاز شما برای انجام تمرین با حلقه، پرداخت هزینه هولاهوپ و انجام این ورزش در منزل یا مکان دلخواه شماست.

 

۱ لباس‌های مناسب بپوشید

 • بهترین شیوه برای استفاده از حلقه، پوشیدن لباس و شلوار تنگ یا حداقل سایز خودتان است.
 • اگر می‌توانید بدون کفش ورزش کنید، حتماً این کار را انجام دهید.
 • از دستبند یا النگو استفاده نکنید، زیرا ممکن است به حلقه گیر کرده و حواستان را پرت کند.

 

۲حلقه را روی زمین قرار دهید

 

 

باید حلقه‎ای مناسب با سایز خودتان انتخاب کنید. بهترین حلقه مناسب شما حلقه‎ای است که وقتی یک طرف آن را با دست بالا آوردید، ارتفاع آن حداقل تا زیر قفسه سینه یا کمرتان بیاید. حلقه‎های بزرگ‎تر مناسب افراد تازه‌وارد است؛ زیرا هرچه حلقه بزرگ‌تر باشد، چرخش آن نیز آرام‌تر خواهد بود و راحت‌تر کنترل خواهید کرد. حلقه‌های هولا برای کودکان، به‌طور کلی حدود ۷۱ سانتی‌متر (۲۸ اینچ) قطر و برای بزرگ‌سالان در حدود ۱٫۰۲ متر (۴۰ اینچ) قطر دارد.

نکته مهم: اگر قصد ورزش‌کردن با حلقه را دارید، لازم است بدانید که حلقه دارای وزن‌ها و سایزهای بسیار متنوعی است، ببینید با کدام مدل بهتر ورزش می‌کنید. (ورزشی که کودک درون‌‌ شما عاشق آن خواهد شد!)

۳ هر دو پا را داخل حلقه قرار دهید

 

۴ دست‌ها در لبه‌های حلقه قرار داده و آن را بالا بیاورید

 

۵حلقه را تا کمر بالا بیاورید

 

 

 

۶ با هر دو دست حلقه را در دست بگیرید

 

 

۷ حلقه را بچرخانید

اگر راست‌دست هستید، بهتر است حلقه را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. در غیر این‌صورت بهترین کار این است که حلقه را جهت عقربه ساعت بچرخانید.

 

۸ کمرتان را به‌صورت دایره‌ای بچرخانید

 

 

زمانی‌که حلقه روی شکمتان قرار گرفت، شکمتان را به جلو هل بدهید و زمانی‌که حلقه روی کمرتان قرار داشت، آن را به سمت عقب هل دهید. یا اینکه می‌توانید کمرتان را به‌صورت حلقه‌های کوچکِ فرضی بچرخانید. وقتی‌که حلقه به سمت چپ کمرتان رسید، کمرتان را به جلو هل داده و زمانی‌که به سمت راست کمرتان رسید، کمر خود را به سمت عقب ببرید.

نکته مهم: حلقه‌زدن نیاز به تمرین دارد تا بتوانید به بهترین شکل با این وسیله ورزش کنید.

 

۹ به چرخاندن حلقه ادامه دهید

 

 

کمرتان را به‌صورت دایره‌ای تکان دهید و نگذارید حلقه از کمر شما جدا شود. اگر حلقه به زمین افتاد، خسته نشوید و دوباره آن را برداشته و از اول شروع کنید. هرگاه که حلقه به زمین افتاد، چرخش را در مسیر دیگری تکرار کنید؛ مثلاً اگر آن را در جهت عقربه‌های ساعت چرخاندید و به زمین افتاد، این‌بار حرکت را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت انجام دهید. باید به این درک برسید که حلقه‌زدن در کدام جهت برای شما راحت‌تر است.

 

۱۰ احتمالِ افتادن حلقه، زیاد است

 

 

دفعات اولیه‌ای که با حلقه تمرین می‌کنید، افتادن مکرر آن کاملاً عادی است؛ تا زمانی‌که به حلقه‌زدن عادت کنید. وقتی‌که در این تمرین حرفه‌ای‌تر شدید، سعی کنید چند شگرد برای نگه داشتنِ حلقه یاد بگیرید.

مرحله پیشرفته حلقه‌زدن

۱یاد بگیرید که چگونه از افتادن حلقه جلوگیری کنید

اگر دوست دارید حلقه کمتر به زمین بیفتد، باید ترفندهایی برای جلوگیری از افتادن حلقه یاد بگیرید. یاد گرفتن چنین نکاتی باعث می‌شود تا بتوانید زمان بیشتری حلقه بزنید و درست، مانند حرفه‌ای‌ها این ورزش را انجام دهید. برای حرفه‌ای‌شدن، نکات زیر را یاد بگیرید

 • زانوهای خود را خم کرده و به‌سرعت لگنتان را به عقب و جلو هل دهید تا حلقه به سمت بالا برگردد؛
 • زمانی‌که حس کردید حلقه در حال افتادن است، پاها و لگنتان را با سرعت در مسیر حرکت حلقه بچرخانید؛
 • سرعت چرخش خود را بالاتر ببرید تا حلقه به وضعیت اولیه خود بازگردد.

 

۲ مهارت‌های حرفه‌ای‌شدن

 • شک نکنید که هر چقدر بیشتر زمان صرف این کار کنید، حرفه‌ای‌تر خواهید شد. می‌توانید به حلقه‌زدن چند ترفند و مهارت جدید نیز اضافه کنید.
 • حلقه‌زدن را سرعتی‌تر کنید. این کار با جابه‌جاییِ سریع‌تر وزن محقق خواهد شد. برای این تمرین، کمرتان را با سرعت بیشتری عقب و جلو ببرید؛
 • هم‌زمان با  چرخش حلقه، سعی کنید خودتان هم بچرخید. برای این کار، دقیقاً در جهتی که حلقه در حال چرخش است، شما نیز بچرخید. جابه‌جاکردنِ سریع پاها در حین انجام چنین حرکتی، دارای اهمیت زیادی است؛
 • اگر می‌خواهید خیلی حرفه‌ای حلقه بزنید، به جای حلقه‌زدن دور کمر می‌توانید حلقه را دور باسنتان بچرخانید؛
 • سعی کنید حلقه را در حین چرخش بالا و پایین ببرید. یک فرد حرفه‌ای می‌تواند حلقه را بالاتر و پایین‌تر از کمرش بچرخاند، ولی نگذارد حلقه به زمین بیفتد؛
 • اگر می‌خواهید شگفت‌انگیز حلقه بزنید، می‌توانید دور بازوها، سر یا حتی یکی از پاهای خود حلقه بزنید. برای تمرین شگردهایی که گفته شد، بهتر است از حلقه‌های سبک‌تر استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

می‌دانیم که کاهش وزن آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد ساده نیست، اما برای حفظ سلامت و تناسب‌اندام بهتر است که حتی یک کیلوگرم هم چربیِ اضافه هم نداشته باشید. این روزها مشکل بسیاری از افراد به‌ویژه خانم‌ها، چربی‌های انباشته‌شده در قسمت شکم و پهلوهاست که به‌راحتی می‌تواند سایزشان را چند شماره بالا ببرد. تمرین با هولاهوپ می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر لاغری شکم و پهلو داشته باشد، اما برای اینکه به‌طور تضمینی به اندام ایده‌آل خود برسید نیاز به یک برنامه ورزشی کاملاً شخصی دارید، فیتامین با ارائه بهترین و پیشرفته‌ترین برنامه ورزشی آنلاین، شما را به هدفتان خواهد رساند.


لینک منبع

 

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!